Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavları Başlıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavları Başlıyor! Eğitimlerini tamamlayan ve kariyer yapmak için yıllardır bekleyen eğitim çalışanlarının en büyük taleplerinden olan “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları“nda sona yaklaşılmaktadır.

Eğitimlerini tamamlayan ve kariyer yapmak için yıllardır bekleyen eğitim çalışanlarının en büyük taleplerinden olan “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları“nda sona yaklaşılmaktadır.

Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığınca yayımlanan “Genel Yönetmelik” ile Kurumlar kendi yönetmeliklerini çıkarmak için hazırlıklarını yapmaktadır. Teç Sen Genel Merkez Yöneticileri ile Milli Eğitim Bakanlığı Bürokratları ile yapılan görüşme sonucunda; Milli Eğitim Bakanlığının “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği”nin hazır olduğu önümüzdeki günlerde yayınlanacağı bildirilmiştir.

Teç Sen Genel Merkezinin yaptığı açıklamada:

Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği’nin yayımından sonra en geç Aralık 2013 tarihine kadar “Görevde Yükselme Sınav Tarihlerinin” açıklanacağı ve Sınavların yapılacağı konusunda prensip kararı almıştır.

Her ne kadar Milli Eğitim Bakanlığının Görevde Yükselme Sınav Tarihleri konusunda bu güne kadar verdiği sözü yerine getirmemesi ve sözüne güven duyulmamasına rağmen konunun kamuoyuyla paylaşılmasına Sendikamızca gerek duyulmuştur.”yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavları Başlıyor! yazısına yapılan yorumlar
  1. nizam dedi ki:

    milli eğitim bakanlığında yardımcı hizmetli konumu ne zaman kalkacak

  2. nizam dedi ki:

    milli eğitim bakanlığında çalışan yardımcı hizmetli konumu ne zaman kalkacak

  3. ERDOĞAN DEMİRCİ dedi ki:

    2 YILLIK ELEKTRIK BOLUMU MEZUNUYUM EN SON TEKNISYENLIK SINAVINDA 60 PUANDA KALDIM 50 PUANDAN YUKARISINI NEDEN ATAMAZLAR MÜDÜR OLACAK HALIMIZ YOK EK GOSTERGE DEĞIŞIR ORDAN FAYDALANIRIZ ILGILILERE DUYURULUR GEREKEN DEĞIŞIKLIĞIN YAPILMASINI TALEP EDIYORUZ.