Mit Personel ve Eleman Alımı

Ana Sayfa » Personel Alımları

Mit personel alımı yapmaktadır. Mit’ te çalışmak isteyen takipçilerimiz, aşağıda yer alan ilanı inceleyebilirler. Uzman yardımcısı alımına başvuru yapmak için gerekli şartlar ilanda bulunmaktadır. İlgili yerlere başvurularınızı yaparak, kabul edilmeniz durumunda sizde Mit’in bir personeli olabilirsiniz.

MİT; analitik yönü kuvvetli, iletişim yeteneği güçlü, sorumluluk sahibi, kişisel gelişime açık, araştırmacı, pratik zekasına güvenen, yönetme ve yönlendirme becerilerine sahip Türkiye’nin ve Dünya’nın çeşitli bölgelerinde görevlendirilmek üzere İstihbarat Uzman Yardımcısı adayları alacak

Erkek İstihbarat Uzman Yardımcısı Sınav İlanı
Analitik yönü kuvvetli, iletişim yeteneği güçlü, sorumluluk sahibi, kişisel gelişime açık, araştırmacı, pratik zekasına güvenen, yönetme ve yönlendirme becerilerine sahip Türkiye’nin ve Dünya’nın çeşitli bölgelerinde görevlendirilmek üzere İstihbarat Uzman Yardımcısı Adayları alınacaktır.

1. Genel Şartlar
1.1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu nun 48. maddesinde öngörülen genel şartlara sahip olmak.
1.2. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
1.3. 03 Aralık 2011 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (03 Aralık 1976 veya daha sonra doğmuş olmak).
1.4. Askerlik görevini fiilen tamamlamış olmak veya üç ay içerisinde terhis olabilecek durumda olmak veya askerliğini en erken Temmuz 2012 tarihine kadar erteletmiş olmak.
1.5. Sağlık durumu bakımından Türkiye’nin her yerinde ve her türlü iklim koşulunda görev yapmaya uygun olmak (İleriki aşamalarda Sağlık Kurulu Raporu istenecektir).
1.6. MİT Müsteşarlığı memuru olmaya engel bir hali bulunmamak (Bu hususta MİT Müsteşarlığımın takdiri esastır).
1.7. MİT Müsteşarlığımın daha önce açtığı giriş sınavlarının;
1.7.1. Yazılı bölümlerine bir defadan fazla katılmamış olmak,
1.7.2. Uygulamalı sınav veya mülakat aşamalarında başarısız olmamak.
1.8. 35 TL sınav katılım ücretini yatırmış olmak.

2. Özel Şartlar
Aşağıda belirtilen şartlardan (2.1., 2.2. veya 2.3.) en az birini taşıyor olmak;
2.1. Son beş yıla ait Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (KPSS) P1, P2 veya P3 puan türlerinin herhangi birinden 70 veya üzeri puan almış adaylar için;
2.1.1.Yurtiçi ve yurtdışı denkliği yetkili makamlarca tanınmış; en az dört yıllık örgün eğitim veren yükseköğretim kurumlarının Hukuk veya Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültelerinden veya Uluslararası İlişkiler, Avrupa Birliği İlişkileri, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, işletme, iktisat, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası Ticaret, Ekonometri, Psikoloji, Sosyoloji, Felsefe, Antropoloji, Tarih, Halkla İlişkiler, Gazetecilik bölümlerinin herhangi birinden lisans mezunu olmak veya herhangi bir örgün lisans programından mezun olmak şartıyla, yukarıda belirtilen programların herhangi birinde yandal, çift anadal, yüksek lisans veya doktora eğitimini tamamlamış olmak.
2.1.2.Sınav sonuçları son beş yıla ait olmak üzere; KPSS’nin yabancı dil bölümünde en az 42 soruyu doğru cevaplamak ya da KPDS/ÜDS’de 70 veya üzeri puan almak ya da KPDS/ÜDS’de 70 veya üzeri puana eş değerliği YÖK tarafından kabul edilen sınav sonucuna sahip olmak (Uluslararası geçerliliği bulunan yabancı dil sınavlarının eş değerlik tabloları için bakınız www.yok.gov.tr).

Sponsorlu Bağlantılar

2.3. Madde 2.1.de belirtilen KPSS veya madde 2.2.2.de belirtilen KPDS şartlarını taşımayan adaylar için; Arapça, Arnavutça, Boşnakça, Çekçe, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Farsça, Fince, Hırvatça, Hintçe, Hollandaca, İbranice, İspanyolca, isveççe, italyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Makedonca, Norveççe, Peştuca veya Darice, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca, Urduca, Yunanca dillerinin birinde en az dört yıllık örgün eğitim veren yurtdışı yükseköğretim kurumlarının herhangi bir bölümünden lisans mezunu olmak (YÖK denkliği aranmaktadır).

3. Başvuruların Yapılması
Başvurular aşağıdaki belgeler ile birlikte, en geç 21 Ekim 2011 tarihinde Müsteşarlığımızda olacak şekilde “P.K. 955 Ulus-ANKARA” adresine posta yoluyla yapılacaktır.
3.1. Eksiksiz olarak doldurulmuş ve vesikalık fotoğraf yapıştırılarak aday tarafından imzalanmış MİT iş Başvuru Formu.
3.2. Nüfus cüzdanı fotokopisi (T.C. kimlik numarası mutlaka olmalıdır).
3.3. Diploma veya mezuniyet belgesi fotokopisi (Yurtdışındaki üniversitelerden alınmış olması halinde YÖK onaylı denklik belgesi fotokopisi).
3.4. Askerlik durumunu (terhis veya tecil) gösterir belgenin fotokopisi.
3.5. Madde 2.1. veya 2.2. kapsamında başvuru yapan adaylar için ilgili sınav sonuç belgelerinin fotokopileri.
3.6. T.C. Ziraat Bankası Ankara Yenimahalle Şubesi (Şube Kodu: 599) MİT Sınav İşlemleri adına açılan 52337662-5001 numaralı hesaba (IBAN: TR310001000599523376625001) 35 TL sınav katılım ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu.

NOT: Sınav katılım ücreti yatırılırken, sınava katılacak adayın; adı, soyadı, T.C. kimlik numarası ve irtibat telefonu banka dekontunda mutlaka yer almalıdır.

4. Sınav Süreci
4.1. Adaylar; Genel Zihinsel Yetenek Testi, Kompozisyon, Kişilik Envanteri, Uygulamalı Sınavlar ve Mülakat gibi aşamalardan oluşan sınav sürecine tabi tutulacaktır.
4.2. Madde 2.2. veya 2.3. kapsamında başvuru yapan adaylar, madde 4.1 .de yer alan sınav aşamalarının yanı sıra Genel Yetenek – Genel Kültür Sınavına da tabi tutulacaktır.
4.3. Sınav süreci, aşamalı eleme sistemiyle gerçekleştirilecektir.

5. Sınav tarihinin Ve Yerinin Duyurulması
Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 29-30 Kasım 2011 tarihlerinde www.mit.gov.tr internet sitesinin ‘İnsan Kaynakları/Sınav Programı” bölümünden, sınav tarihini ve yerini öğrenebileceklerdir.

 • Mit maaşları
 • mit personel maaşları
 • mit personel alımı
 • mit maaşları 2014
 • mit personel alm
 • mit personel maaşı
 • mit çalışanlarının maaşları
 • mit müsteşarlığı maaşları
 • mit personeli maaşları
 • mit uzman yardımcısı maaş
 • mit personel alımı 2014
 • mit maaşları ne kadar
 • mit eleman alımı
 • mit mensupları ne kadar maaş alır
 • başbakanlık mit müsteşarlığı personel alımı 2015
 • mit uzman maaşları 2014
 • mit uzman maaşı
 • mit uzman yardımcısı maaşı
 • mit personelinin maaslari ne kdr
 • mit personeli ne kadar maaş alır
personel alımı 2016, memur alımı 2016, memur forum, memur alımları, personel alımları, eleman alımları, iş ilanı, işe alım süreci, ne zaman, sonuçları açıklandı mı, posta gazetesi, hürriyet gazetesi, hakkında haberler, iş başvurusu nasıl yapılır, ne zaman yapılacak, maaşları ne kadar, ne iş yapar, şartları nelerdir, son başvuru ne zaman, işkur, işkur iş ilanları 2016, iş başvuru formu, alımları ne zaman, işçi alımı, açık pozisyonlar, memurlar.net, kpss, kaç puan,eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.
Mit Personel ve Eleman Alımı yazısına yapılan yorumlar
 1. Ferhat ertuğrul diyor ki:

  Akıcı ingilizcem ve yurt dışı tecrübem var.Yaklaşık olarak 35 ülke görebilme imkanım oldu mit katılabilme şansım varmı.

 2. aziz diyor ki:

  iş aramaktayım 0538 218 16 36

 3. Erkan diyor ki:

  her işi yaparım kendıme ve tecrubeme guvenıyorum numaram 05418222813

 4. Erkan diyor ki:

  hiç kimsem yok 23 yaşındayım her konuyla ılgılenırım

 5. mehmet akçan diyor ki:

  İş arıyorum her işi yapabilirim. 0536 888 8669

 6. nihat diyor ki diyor ki:

  atik,çevik bir vücuda,pratik işler yapacak kişiliğe sahibim.0543 521 1524

 7. Anonim diyor ki:

  Siz onları değil onlar sizi bulsun ki işe yarayasınız

 8. nacar diyor ki:

  ben 1988 dogumlu tuncelıde askerlıgımı bitirmiş çok iyi silah kullanırım boy182 kilo 80 vucut yapım iyi olan bir insanın ben silahlı kuvetlerde çalışmak çok istiyorumt.c. çalışmak 5419603013

 9. EMRE diyor ki:

  DEVLETİME VATANIMA YARDIM IÇIN Katkıda bulnmak istiyorum ve cok zor durumdayız ailemle geçim zorlugu cekıyoruz engelli babam var okuyan kardsım var onlara bakmak zorundayımm çalışmak istıyorum lütfen sesimi duyan birisi varsa arasın beni saygılarımla allah herkesin yardımcısı olsunn 05074809191

 10. Anonim diyor ki:

  Ben kurtce bilirim arapcayi kolaylıkla ogrenebilirim dedem istiklal gazisi atalarim hep savasci dedem abdulhamite calisirdi . Devletle isim yok benim isim islammmm bütün ümmet herkes asker olur bizde Allah un askeriyiz

 11. Anonim diyor ki:

  sende başvur

 12. beni bulun diyor ki:

  sahada yıllardır kendi başıma çok işler yaptım ve bunu istihbarat şubeleriyle paylaştım resmi bir görevli olarak üstesinden gelemiyecegim bir iş yoktur bu işi para kazanmak için degil vatan kurtarmak için istiyorum yurtdışı tecrübemde var doğuda yaşıyorum vatanımı namusumdan çok seviyorum teşkilat torpillileri değil gönüllüleri alsınki ülke ayakta kalsın..ne olur kırın artık tabuları insanların torpili yaptıkları olsun hiç bir mit elemanı benim kadar ülkesine hizmet etmemiştir ve edemezde

 13. Ferit diyor ki:

  Slm ben Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı köşkte askerlik göre vimi yapmak taydim kutsal göre vim bitti hayırlı siyla ben her işi yaparim ve kendime guveniyorum her hangi bi sorunum yok çok şükür milli istibar teşkilatina katilmak istiyorum uygunsa

 14. kerem diyor ki:

  Ben m.t.i gorev yapmak istiyoru ne lise nede unuvsite mezun sadece ilk okul mezunuyum bana ulasirsaniz sevinirim 05074522611

 15. kerem diyor ki:

  Ben ne lise nede unuversite mezunuyum sadece ilk okul mezunuyum m.t.i gorev yapmak istiyorum vatani gorevimi yuksek ovada yaptim bana ulasirsaniz sevinirim 05074522611

 16. selin diyor ki:

  Fransizca öğretmenliği son sınıf ogrencisiyim ayrıca Aöf uluslararasi ilişkiler ogrencisiyim. Yurtdışı tecrübelerim oldu. MİT benim hayalim. Mitte görev almak istiyorum.

 17. Derya Acar diyor ki:

  Üniversite egitimimi yurt disinda tamamladim, mit ile calismaktan gurur duyarim…kendime güveniyorum ulasirsaniz sevinirim.