Ofiste daha aktif olun

OfisUniversity of Sydney School of Public Health tarafından yapılan araştırma hareketsizliğin sağlık açısından ciddi bir tehdit olduğunu gösterdi.

Günde 11 saatten fazla oturanların, 4 saatten az oturanlara oranla ölüm risklerinin daha fazla olduğu ortaya çıktı. Çalışmalar, iş yerinde fiziksel olarak aktif olan bireylerin daha az stresli ve çok daha üretken olduğunu gösterdi. Özellikle masa başında çalışanların günlük hayatlarında yapacakları birkaç küçük değişiklikle daha aktif yaşayabilecekleri vurgulandı.

Uzmanlar, iş yerine giderken 10 dakika dahi olsa yütümek gerektiğini, ofise girdiğiniz andan itibaren ise saat başı alarm kurarak hareket etmek gerektiğine dikkat çekt. Çalışma ortamında elektronik posta göndermek yerine kişinin yanına yürümenin faydalı olacağını belirten uzmanlar, asansör yerine merdiven kullanmak gerektiğini önerdi.

Masa başında otururken ellerinizi kafanızın arkasında birleştirerek geriye doğru 8-10 saniye gerinmek, oturduğunuz sandayeye tutunup 8–10 kez kendiniz yukarı doğru kaldırmak ise ofiste yapılabilecek hareketler arasında.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...