Öğretmen atamaları ile ilgili önemli açıklama!

ogretmen-atamalari

Zorlu bir sınav döneminin ardından üniversite yolunu açmış, okulunu bitirmiş olan öğretmen adaylarının bir sınavdan daha geçtikten sonra heyecan ile bekledikleri bir zamandır öğretmen atamaları. Birçok hayalle bitirdikleri okuldan öğretmen adayı olarak ayrılmış ve öğrencileri ile buluşmak için tercih yaptıkları bir dönem başlamıştır.

Her sene ihtiyaç olan birçok ayrı branştan kadro açılarak öğretmenlerin bu istekleri karşılanmaya çalışılmıştır. Öğretmen atamaları 2014′te ise alınacak öğretmen sayıları geçen senelere göre artmış öğretmen adaylarına yeni bir umut doğmuştur. Şubat ayında özür durumu olanlar ve eş durumundan yer değişikliği isteyenler için ve Ağustos ayında ilk defa öğretmen olarak göreve başlayacak olanların olmak üzere iki aşamada yapılacak olan öğretmen atamaları 2014‘te en çok kadronun rehberlik ve ilköğretim matematik öğretmenliğinde açılacak olduğu açıklanmıştır.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan öğretmen atamaları ile ilgili önemli açıklama geldi.

Atamayla oluşan bilgi karmaşasını Başbakan Erdoğan düzeltti.

Başbakan Erdoğan, “Ben sizi aldatan olmayacağım. Sizler şimdi öğretmen olmuşsanız mesleğin içindeyseniz eş durumu sebebi ile şubatta tayinlerle ilgili açıklama yaptım.

Biliyorsunuz TGS gibi kuruluşların başını çektiği öğretmenlik müktesebatını kazanmamış henüz öğretmenliğe adım atmamışlarla ilgili ben daha önce açıklama yaptım.

Böyle bizim atılmış biz adımımız yok. Bu Nimet Hanım döneminde oldu. Böyle bir şey onaylanmadı süreç başlamadı. Bu speküle ediliyor. Siz tekrar imtihanlara girin imtihanlarla birlikte bu dönem içinde haklarınızı kazanın atamalarınızı yapalım.

Şubat ataması diye bir şey yok. Şubat atama ile ilgili kazanan için var. Anlatabiliyor muyum? Sizi aldatmayalım. Şubat’ta, Ağustos’ta iki atama yapacağız ama kazanan için yapacağız.” dedi.

Buna göre, Şubat ayında özür durumu, eş durumu atamaları var. Atanmış öğretmenlerin yer değiştirmesi söz konusu. İlk defa öğretmen olarak ataması yapılmamış, meslekte görev yapmamış öğretmenlerin ataması ise sadece Ağustos’ta olacak, Şubat ayı içerisinde ilk defa atama söz konusu değil.

Buradan Başvuru Yapabilirsiniz.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...

Yorumlar kapalı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.