Öğretmenliğe başvuru ve atama işlemleri

Milli Eğitim Bakanlığı 10 bin atama yapacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ataması yapılacak olan branşların listesini de yayımladı. Buna göre başvurular, 29 Ocak-4 Şubat’ta kabul edilecek. Atamalar ise 6-7 Şubat’ta yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, Şubat ayında 105 alanda 10 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı. Bakanlık Şubat ataması başvuruları ve kontenjanlarına ilişkin kılavuzu yayımladı.

Buna göre; öğretmenliğe başvuru ve atama işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Bu kapsamda elektronik başvuru sayfası ‘İlk Atama’, ‘Açıktan ve Kurumlar Arası Yeniden Atama’ ve ‘Milli Sporcuların Atanması’ şeklinde ayrı ayrı düzenlendi. Başvurular, 29 Ocak-4 Şubat’ta kabul edilecek. Atamalar ise 6-7 Şubat’ta yapılacak.

10 ŞUBAT’TA İŞ BAŞI

Öğretmenler göreve 10 Şubat’ta başlayacak. Tüm alanlarda taban puan 50 olarak belirlendi. Bazı alanlardaki kontenjanlar ise şöyle: “Sınıf öğretmenliği bin 50, İngilizce bin, ilköğretim matematik öğretmenliği 751, Türkçe 675, fen bilimleri/fen ve teknoloji 597, sosyal bilgiler 529, Türk dili ve edebiyatı 503, beden eğitimi 422, matematik 415, okul öncesi öğretmenliği 402.”



yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...