Orman Muhafaza Memuru Alımı

Orman Muhafaza Memuru, uygulamalı sınavla alınacak. Orman Muhafaza Memuru alınırken sözlü sınav yapılmasından vazgeçildi.

Orman Muhafaza Memuru Alımı

Geçen yıl yapılan düzenlemeyle, Orman Muhafaza Memuru kadrolarına sözlü ve uygulamalı sınavla atama yapılması kararlaştırılmış ve KPSS Yönetmeliği bu yönde değiştirilmişti.

Sonrasında ise sözlü ve uygulamalı sınavla 150 aday alınmıştı. Ancak Danıştay sözlü sınavla Orman Muhafaza Memuru alınmasının yürütmesini durdurmuş, bu nedenle de 150 kişinin ataması iptal edilmişti. Bu konuyu 22 Ağustos 2014 tarihinde haberleştirmiştik.

Haberimizden bir hafta sonra, KPSS Yönetmeliği, Orman Muhafaza Memuru alımı için 2. kez değişti. Yeni değişiklik şu şekildedir:

“EK MADDE 7- Orman muhafaza memuru kadrolarına, ilgili mevzuatında sınav, başvuru, komisyon teşekkülü ve sınava ilişkin diğer hususlarda düzenleme yapılmak kaydıyla, KPSS (B) grubu puan sırası dikkate alınarak açıktan atama yapılacak kadro sayısının dört katına kadar belirlenecek adaylar arasından yapılacak uygulama sınavı başarı sırasına göre Orman Genel Müdürlüğünce atama yapılır.”

AÇIKLAMA

1- Orman Muhafaza Memuru alınırken, sözlü sınav yapılmasından vazgeçildi. Sadece uygulama sınavıyapılacak. Uygulama sınavına da, KPSS sınav puan sırası dikkate alınarak, atama yapılacak kadro sayısının 4 katı aday çağrılacaktır.

2- Yönetmelik değişikliği sırasında, 2013 yılında sözlü sınavla alınan ve atamaları yapılan 150 aday için özel bir hüküm konulmamıştır. • ormancı alımları
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Orman Muhafaza Memuru Alımı yazısına yapılan yorumlar
 1. ismail çelik dedi ki:

  mrb şuan işsizim meslegim endüstri meslesk lisesi mobilya marangoz bölümü kpss 56 aldım ama biryere giremedim.allah sonumuzu hayır etsın hepinıze kolay gelsın.

 2. sinan dede dedi ki:

  Alim icin muracat nerden yapilacak

 3. mehmet dedi ki:

  ismail çelik selam kardeş meslek lise mobilya bölümü mezunusun ormancılık ve orman ürünleri bölüme sınavsız geçebilirsin neden başvuru yapmadın ki. öncelik meslek mobilya mezun olanlar ormancılık bölüme sınavsız yerleşiyor. kontanjen açık olursa ikinci öğretim öğrencileri de ormancılık bölümü için ygs 6 puan türünden puan alanlar yerleşiyor sen sınavsız gide bilirsin ormancılık bölüme neden gitmedin.

 4. Anonim dedi ki:

  slm arkadaslar 85 dogumluyum ve evlıyım orman işletme 2007 mezunuyum ve ışsızım 🙁 ALLAHIM HAKKIMIZDA HAYIRLISINI VERSIN

 5. Cuneyt dedi ki:

  Atamasi iptal edilen 150 orman muhafaza memuru isine geri donmustur danistay ogm nin itirazini gecerli bulmustur.

 6. Anonim dedi ki:

  ösym den

 7. Gizem dedi ki:

  Artık ne zaman aciklanicak sonuçlar. 20 temmuz da açıklanmasi gerektiği yazıyor.

 8. Mehmet dedi ki:

  Bu yorumlara haberlere kim bakiyorsa cvp yazsın 20 temmuz da açıklanması gerekiyor. Ama hiçbirseyden ses soluk yok…

 9. zihni dedi ki:

  arkadaslar ben orman ve ormancilik ürünlerinden bu sene mezun olacagıım hatta oldum sayilir bu sene kac btane alip yapilacakmiş bilgsi olan varmı

 10. Anonim dedi ki:

  BAŞVURU FORMUNU BULAMADIM BİLGİSİ OLAN VARMI