Perakende sektöründe eleman arayan firmalar

Perakende sektöründe, her ne kadar satış danışmanı pozisyonunun kolay doldurulduğu düşünülse de sektör lokasyon açısından zaman zaman nitelikli personel bulmakta sıkıntı yaşıyor.

İşte 2013 yılında eleman alımı yapacak firmalar…

Migros, İstanbul dışında Denizli, Samsun, Tekirdağ, Edirne ve Gaziantep’te açılacak mağazalar için yoğun personel alımı yapabilir. Mağaza personeli ve mağaza yöneticisi kadrolarına 2013 yılında 3000 kişi almayı planlıyor.

Defacto, merkez organizasyondaki genişleme ve yeni açılacak mağazalar nedeniyle 2013 yılında 1937 personel alımı gerçekleştirmeyi planlıyor. Genel merkezde buyer, marchandiser, planner, allocater, designer. Yeni açılacak mağazalar için de satış danışmanı, mağaza müdür alacak.

Vatan Bilgisayar, açacağı 36 yeni mağaza için 2013 yılında 1900 eleman almayı planlayan şirketler arasında. Mağaza personeline yönelik işe alım gerçekleştirecek.

Kiler, mağaza açılışları nedeniyle 2013 yılında 750 eleman alımı yapmayı planlıyor. Mağaza müdürü, kasiyer, et ürünleri satış elemanı, meyve sebze ürünleri satış elemanı, temizlik elemanı, müşteri hizmetleri elemanı, reyon elemanı alımı yapacak.

Koçtaş, açılması planlanan dört yeni mağaza 2013 yılında 600 eleman almayı planlıyor. Mağaza kadroları için eleman alınacak.

Beymen, özellikle Beymen Zorlu mağazası ve yeni açılacak moobrand’leri için 2013 yılında 500 eleman alımı gerçekleştirecek. Mağaza ve ara kademe yöneticileri, satış danışmanları, operasyon yöneticileri, satın alma, ürün yönetimi, bilgi sistemleri ve finans departmanları için işe alım yapacak.

Gold, Anadolu’daki açılacak yeni mağazalar için 2013 yılında 500 eleman alımı yapılacak. Satış danışmanı ve rayon şefi pozisyonlarında istihdam arayışı var.

Penti, büyüyen ve globalleşen organizasyon yapısı nedeniyle istihdamında artış yapacak. Mağazalar için: satış danışmanı, kasiyer, müdür yardımcısı ve ofis mağaza müdürü, merkez ofis içinde; pazarlama, satış, insan kaynakları ve satın alma pozisyonları için 2013 yılında 450 eleman alımı yapmayı planlıyor.

Watsons, büyüme hedefleri doğrultusunda 2013 yılında 400 eleman alımı yapacak. Mağazalar ağırlıklı olmak üzere her kademede alım yapacak.

Mavi, var olan departmanlarındaki mevcut rollere yeni kişiler almak ve yeni roller yaratmak için 2013 yılında 310 personel almayı planlıyor. Personel alımları: satış, pazarlama, bilgisi sistemleri, tasarım ekiplerindeki roller için eleman alımı yapacak.

Bimeks, 2013 yılında açılacak 25 yeni şube için 250 mağaza personeli işe alım yapacak.

Deichmann, beş ilde açılacak 20 yeni mağaza için istihdam sağlanacak. Ağırlıklı olarak mağaza satış personeli alımı yapacak olan şirket, 2013 yılında 250 personel alımı yapmayı planlıyor.

Sunset, yeni yatırımları nedeniyle 2013 yılında 250 eleman alımı yapmayı planlıyor. Farklı pozisyonlar için kalifiye eleman alımı yapacak.

Decathlon Türkiye, Samsun, İstanbul, Ankara, İzmir’deki açılacak yeni mağazalar için alım yapılacak. Departman yöneticileri, yarı ve tam zamanlı satış yetkilileri pozisyonları için 2013 yılında 200 eleman alımı yapacak.

Orka Group, büyüme planları doğrultusunda 2013 yılında 200 eleman alımı yapacak. Perakende mağazacılık pozisyonları ağırlıkta olacak. Ülke yöneticileri, mağaza ve bölge müdürleri, departman yöneticileri alınacak.

Kiğılı, kadro boşalması, mağaza sayısının artması ve büyüme işe alım yapma nedenlerinin başında geliyor. Şirket 2013 yılında 175 kişi işe almayı planlıyor. Satış danışmanı, kasiyer, e-ticaret uzmanı, görsel dizayn sorumlusu, CRM müdürü pozisyonları için alım yapacak.

CarrefourSa, yeni açılan mağazaları ve eleman sirkülasyonu nedeniyle 2013 yılında 175 eleman almayı planlıyor. Pastacılık, et ve et ürünleri alanları başta olmak üzere farklı pozisyonlarda alım yapacak.

Tekin Acar, açılan yeni mağazalar ve Anadolu’daki büyüme hamlesi nedeniyle 2013 yılında 150 eleman alımı yapmayı planlıyor. Mağaza müdür, müdür yardımcısı, kozmetik şefi, parfümeri şefi, müşteri temsilcisi kadrolarına alım yapacak.

İpekyol, Mart-Nisan ve Ağustos-Eylül aylarında İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Samsun, Sivas ve Kahramanmaraş’ta açılacak yeni mağazaları için alım yapacak. Mağaza müdürü, Mağaza Müdür yardımcısı ve satış danışmanı kadrolarına, genel müdürlükte ise tedarik zinciri departmanı, ERP Şefi gibi bilgi teknolojileri pozisyonlarına da eleman alımı yapacak.

Ay Marka Mağazacılık çatısı altında bulunan Network, Fabrika, QUE, Divarese ve Beymen Business markaları bulunuyor. Bunlara yönelik açılacak 11 yeni mağaza için 2013 yılında 90 personel alımı yapacak. Satış personeli, mağaza yöneticisi ve yönetici yardımcısı gibi pozisyonlar için eleman alımı yapacak.

Benetton, 2013 yılının ikinci yarısında açılması planlanan yeni mağazaları için 70 personel alımı yapmayı planlıyor. İşe alımlar ağırlıklı olarak mağaza personeli için gerçekleştirilecek.

Sephora, hızlı büyümesine paralel olarak 2013 yılında da eleman alımını sürdürecek. Yeni açılan mağazalarına; mağaza personeli ve büyüyen merkez ofisine emlak, tanzim&teşhir, bölge müdürlüğü departmanlarına 53 kişi almayı planlıyor.

Bisse, üretim artışı ve açılacak dört yeni mağaza için 2013 yılında 40 personel alımı yapacak. Üretimin farklı kademelerinin yanı sıra mağaza satış, mağaza yönetimi, dekorasyon gibi bölümlere alım yapılacak.

Roman, merkez kadrodaki ihtiyaçları ve yeni açılacak İstanbul, Antep, Konya, İzmir, Kocaeli ve Diyarbakır mağazaları için 2013 yılında 40 eleman alımı yapacak. CRM ve e-ticaretteki gelişmeler nedeniyle bu departmanlardaki istihdam artışı olacak. Mağazalar için satış danışmanı, yönetici, kasiyer, depo ve lojistik görevlisi alımı yapacak.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...