PTT Gişe ve Büro Görevlisi Alımı Yapıyor

Ana Sayfa » Personel Alımı - PTT Gişe ve Büro Görevlisi Alımı Yapıyor - haber24

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT)  2016 yılında personel alımı yapmaya devam ediyor. PTT sözleşmeli personel statüsünde görevlendirmek üzere gişe ve buro görevlisi alımı yapıyor.

ptt gişe ve büro görevlisi alımı

PTT, 2016 yılında da personel alımı yapmaya devam ediyor. PTT sözleşmeli personel statüsünde görevlendirmek üzere 1038 personel alımı yapacak. Alınacak personellerin arasından 711 gişe ve büro görevlisi alımı da yapılacaktır.

PTT büro ve gişe görevlisi olarak başvurmak isteyen adayların; üniversitelerin Endüstri Mühendisliği Mezunu, Grafik Tasarım, Görsel Sanatlar, Medya, Radyo-TV-Sinema bölümlerinden mezun ve ayrıca Arapça – Türkçe, Fransızca ve İspanyolca bilenler arasından personel alımı yapılacaktır.

PTT GİŞE VE BÜRO GÖREVLİSİ GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

PTT’de ilgili pozisyona başvuru yapmak isteyen adaylarda aranan şartlar aşağıdaki gibidir.

 • Türk vatandaşı olmak,
 • 18 – 35 yaş arasında olmak,
 • Kamu haklarından mahrum kalmamış olmak,
 • Askerlikle ilgisi olmamak,
 • Herhangi bir akıl sağlık problemi olmamak,
 • Başka kurumlarda mecbur hizmet mecburiyeti olmamak,
 • Sözlü sınavda başarılı olmak,
 • 2014 yılı KPSS girerek, KPSSP3 türünden en az 70 puan almış olmak gerekmektedir.

Her bir pozisyon için ayrıca PTT tarafından özel şartlar belirtilmiştir.

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞEKLİ

PTT gişe ve büro görevlisi iş ilanına başvuru yapmak isteyen adayların 4-8 Mayıs 2016 tarihleri arasında PTT İnsan Kaynakları sitesinden www.ptt.gov.tr ve ik.ptt.gov.tr yapabileceklerdir. En fazla 50 adet tercih yapılabilecektir ve ünvan görev yeri belirtmeyenlerin tercihleri geçersiz sayılacaktır.

KPSS puanı ve tercihleri esas alınarak, tüm pozisyonlar için ilan edilen pozisyon sayısının dört katı aday sözlü sınava çağrılacaktır. Ayrıca sözlü sınav yeri ve tarihi adaylara Şirketimizin internet adreslerinde ilanen, cep telefonlarına SMS ve mail adreslerine e-posta gönderilmek suretiyle bildirilecektir.

PTT gişe görevlisi alımı hakkında daha fazla bilgi almak isteyen adaylar kılavuzu inceleyerek hem sınav hakkında hem de tarihler hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.


personel alımı, memur alımı 2018, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2018, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, işçi alımı, yenibiris.com hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.
PTT Gişe ve Büro Görevlisi Alımı Yapıyor yazısına yapılan yorumlar
 1. Tuğba yaldiz dedi ki:

  Özel güvenlik silahlı belgem var önlisans mezunuyum.