PTT personel alımı ve iş başvurusu şartları nelerdir?

PTT de çalışmak için KPSS puanı kaç olmalı? PTT personel alımları için başvuru süresi, nereye başvurulacağı ve işe kabul edilebilmemiz için kaç puan almamız gerekiyor? PTT personel alımında KPSS taban puanı kaç? PTT bünyesinde veznedar olarak çalışmak istiyorum.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ‘A.Ş. olma sürecinde PTT’ye 4 bine yakın yeni personel alınacağını duyurmuştu. Peki PTT kadrosuna kimler ve nasıl başvuracak?

PTT Türkiye genelinde istihdam etmek üzere Gişe Görevlisi, Dağıtıcı, Mühendis, Mimar, Avukat ve Bilgisayar Teknikeri toplam 3534 personel alacaktır. Bu kadrolara başvurabilecek bölüm ve kodları aşağıdadır. PTT’y sadece bu bölümlerden mezun kişiler başvuru yapabilecektir.

Posta Telgraf Telefon, denilince akla gelen son yıllarda geliştirdiği hizmetleri ile vazgeçilmez konumda duran Türkiye’nin en büyük kurumlarından PTT‘de çalışmak ister misiniz? 2012yılı ptt personel alımı ve iş başvurusunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için devam edin.. PTT alacağı personellerden KPSS ile belli bir puan şartı aramaktadır. PTT alım şartlarını detaylıca öğrenin..

Ptt Yerleştirmelerinde ile Kuruluşa yerleşen adaylardan istenilecek belgeler.
İstenilecek Belgeler:
a) KPSS sonuç belgesininaslı
b) Yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısı ,
c) Öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi ( Kuruluşça fotokopisi “ASLI GİBİDİR” şeklinde onaylanarak aslı adaya iade edilecek),
ç) Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi ( Kuruluşça fotokopisi “ASLI GİBİDİR” şeklinde onaylanarak aslı adaya iade edilecek),
d) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyan,
e) Adli sicil kaydının bulunmadığına dair yazılı beyan,
f) Yurdun her yerinde görev yapabilecek derecede sağlıklı olduğuna dair yazılı beyan, (Göreve başladıktan sonra tam teşekküllü hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu ibraz edilecektir.)
g) Avukat olarak atananlar için avukatlık ruhsatının aslı ve fotokopisi ( Kuruluşça fotokopisi “ASLI GİBİDİR” şeklinde onaylanarak aslı adaya iade edilecek),
h) Son altı ayda çekilmiş, 8 adet 4,5x 6 ebadında vesikalık fotoğraf.
Not: Kuruluşumuza yerleşen adaylar yukarıdaki belgeleri tamamlayarak en kısa sürede şahsen PTT Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığına müracaat edeceklerdir.
Kuruluşumuza yerleşenlerden halen askerlik hizmetini ifa etmekte olanların bir dilekçe ve askerde olduklarına dair belgeyle birlikte yerleştikleri üniteye müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu durumda olanların terhislerini müteakip atanmasına esas evrakları tamamlayarak bir ay içerisinde müracaat etmeleri gerekmektediryurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...