PTT’ye iş başvurusunda bulunanlar tercih yapabilir mi?

PTT iş başvurusuPTT’nin sözleşmeli alımında yerleşenler, Kasım ayındaki 2013/2 KPSS tercihlerine de başvurabilecek. PTT’nin sözleşmeli personel alım başvuruları 21 Ekim itibariyle başladı ve 25 Ekim Cuma’ya kadar sürecek.

PTT yaklaşık 3500 personel alıyor

PTT bayram öncesi verdiği ilan ile 4/B ve diğer sözleşmeli personel türlerinden farklı bir sözleşme türü ile personel alacağını duyurdu. PTT bu ilanla sözleşmeli olarak 70 Bilgisayar, 8 elektrik elektronik, 15 elektrik, 22 inşaat, 10 makine mühendisi, 12 mimar, 10 avukat, 30 tekniker, 2 bin 332 gişe görevlisi, bin 25 dağıtıcı alacak. İlan detayları için tıklayınız.

PTT’ye yerleşenler Kasım’da tercih yapabilir mi?

KPSS puanlarının kullanımında temel kural şudur; merkezi alımda yerleşenler aynı puan ile diğer merkezi alımda tercih yapamazlar. Bunun haricindeki durumlarda ise puanların defalarca kullanımı mümkündür.

PTT personel alımı kurumsal bir alımdır ve burada puanını kullananların Kasım 2013/2 KPSS merkezi yerleştirmesinde tekrar başvuru yapmalarına engel bir durum yoktur. Yani, PTT’ye başvuran, PTT mülakatına katılan, mülakatı kazanan veya sözleşme imzalayan herkes 2013 Kasım atamasında KPSS puanını tekrar kullanabilir.

Sözleşme imzalayanlar Kasım’da yerleşirse nasıl geçiş yapacak?

PTT personel alımı ile idari hizmet sözleşmesi imzalayanlar Kasım ayında merkezi alımla yerleşmeleri durumunda PTT ile olan sözleşmelerini feshederek herhangi bir bekleme süresine tabi olmadan yerleştiği kuruma geçiş yapabilir.

Bir diğer sorun da PTT kadroları boş kalacak

Daha önce bir uyarı yapmıştık. PTT kadrolarının boş kalmaması için alımın Kasım ayındaki merkezi sınavdan sonra olması gerekmektedir. Aksi halde PTT’ye yerleşenler, Kasım ayında da tercih yapıp memur olacak ve PTT’nin kadroları boş kalacaktır.

Kutay Seymen ARIKAN / MEMURLAR  • sozlesmelı dagıtıcı maas yorumları
  • ptt alım yapacak mı
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...