ROBOT SİSTEMLE İŞ ARAYANLAR RAHATA KAVUŞACAK

‘Kamuda Yönetici Yetkinliklerinin Artırılması Bölgesel Eğitim Programı’ toplantılarının 14.sü bölge illerinden orta ve üst düzey yöneticilerin katılımıyla Erzurum’da başladı. Xanadu Otel’de düzenlenen programda konuşan Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Devlet Personel Başkanlığı olarak internet üzerinden ‘robot sistem’i hizmete soktuklarını dile getirdi.

“Personel Başkanlığı olarak ‘Sistem‘ üretik iş arayan tüm memur adaylarımız robot için robot geliştirdik. Artık memur adayları KPSS tercih kitapçığını tek tek, sayfa sayfa çevirmeyek. Buna gerek kalmayacak. Devlet Personel Başkanlığı internet sisteminden robot sistemine girip hangi okul mezunu olduğunu ve hangi vilayetleri istediğini yazarak tercihini otomatik yapacak. Şu anda robot sistemini faal olarak işliyoruz. Ağustos- Eylül gibi robot sistemde yerleştirme yapılacak. Diğer önemli bir adım da tüm kamu iş alımlarını sitede göreceksiniz.. Memur, sözleşmeli, eski hükümlü, geçici işçi,engelli, askeri personel, akademik personel aklınıza kim gelirse tamamına tek noktadan, Başkanlık sisteminden vatandaşlarımızın hizmetine açtık.Artık vatandaşlar iş aramak için için kapu kapu kurum kurum dolaşmak zorunda kalmayacak. Gazetelere tek tek bakmayacak, kısa sürede iş ilanlarına ulaşabilmek imkanını kendilerine sunmuş olduk.”

Programda konuşan Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak ile Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan da taşrada çalışan kamu görevlilerinin teşviklerde bölgede tutulmasını istedi. Bölge valileri, kamuda yeni atananların taşrada görevlendirilmek yerine sosyo-ekonomik durumu iyi olan bölgelerde tecrübe kazandıktan sonra mahrumiyet bölgelerine gönderilmesini teklifinde bulundu.