Robotlar iş hayatını nasıl etkileyecek?

Ana Sayfa » İş hayatı - Robotlar iş hayatını nasıl etkileyecek?

robotlarTeknolojinin sürekli gelişmesiyle birlikte, robotların gelecek yıllarda iş hayatına nasıl bir etkisinin olacağı da araştırılmaya başlandı. Hollandalı bilim adamları tarafından yapılan araştırmalara göre, robotların hayatımızdaki etkisini artacağı kaçınılmaz.

Özellikle iş hayatına katacakları değerler üzerine araştırma gerçekleştiren Joost Broekens ve Marcel Heerink’e göre, sosyal robot adını verdikleri cihazlar, önümüzdeki yıllarda yaşlıların bakımı gibi konularda insanlara yardımcı olacak ve buna benzer alanlarda daha ileri bir hizmetin verilmesinde önemli bir katkı sağlayacak.

Oxford Üniversitesi’nde Benedikt Frey‘in öncülüğünde gerçekleştirilen başka bir araştırmanın iddiasına göre de, robotların insan hayatına katkısı artacak ama robotların iş hayatında devraldığı ileri doğru orantılı olarak işsizlik de artacak.

personel alımı 2017, memur alımı 2017, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2017, kaç puan, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.