Rönesans Holding ile RDIF arasında 400 milyon dolarlık anlaşma

Ana Sayfa » Şirket Haberleri - Rönesans Holding ile RDIF arasında 400 milyon dolarlık anlaşma

Rus Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ve Rönesans Holding yatırım anlaşması yaptı.

rönesans rdif anlaşmasıRönesans Holding ile Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF), ortak yatırım faaliyetlerinin geliştirilmesi kapsamında önemli bir anlaşmaya imza attı. Anlaşma kapsamında taraflar 200’er milyon dolar olmak üzere toplamda 400 milyon dolar yatırım yapabilecek.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştüğü St Petersburg ziyareti ile eşzamanlı yapılan açıklamaya göre şirketler anlaşma kapsamında sağlık, inşaat, altyapı ve ticari gayrimenkul sektörleri öncelikli olmak 200’er milyon dolar olmak üzere toplamda 400 milyon dolar yatırım yapabilecek.

Rus Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF), Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı ziyaret sırasında önde gelen bir Türk firmasıyla yatırım anlaşması imzalamayı planladıklarını açıklamıştı.

Rusya’da bugün bir araya gelen Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriye krizi, ticaret, enerji ve Türkiye’ye charter uçuşların tekrar başlaması gibi konularını.

RDIF planlanan anlaşmanın farklı sektörleri içeren yüz milyonlarca dolar değerinde ortak yatırımlar öngördüğünü belirtti, ancak ayrıntı vermedi.

Rezerv sermayesi yaklaşık 10 milyar dolar olan RDIF, 2010 yılında Rusya’nın belirsiz iş ortamında yabancı firmaların daha rahat yatırım yapabilmeleri amacıyla ortak yatırımlar yapması için kuruldu.

 

personel alımı 2016, memur alımı 2016, memur forum, memurlar.net, kpss, kaç puan,eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.