Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı ülkemizdeki başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir. ÖSYM tarafından engel ve başarı durumuna göre devlet üniversitelerine yerleştirilen 15 engelli öğrenci ile burs kapsamında kalkınmada öncelikli illerde yerleştirme puanı ile il birincisi olarak tespit edilen 15 öğrenciye burs verilmektedir.

Başvurular:

  • 2013 yılında tablodaki üniversite ve puan türlerine burs verilmektedir.
  • Burs başvurusu için 2013 yılındaki LYS sınavından yerleştirme puan türüne göre en az tablodaki puanları almış olmak gerekmektedir.
  • Ülke sınırları içerinde lisans eğitimi alan T.C. uyruklu olmak.
  • Bu belirtilen koşullara göre burs komiteleri tarafından yapılacak olan başarı ve maddi desteğe dikkat edilerek bursların verilecek kişiler belli olur.
  • Ekim ve Haziran aylarında olmak üzer 9 ay süreyle 350 tl burs verilir. Burs almaya başlanan tarihten normal öğrenim süresi devamında sürer.
  • Burslar karşılıksızdır geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü yoktur.

Başvuru Tarihi:

Normal üniversitelerin burs başvuruları için başvuru formu ve belgeler aynen bu burs içinde geçerlidir. Bu belge ve başvuruların en geç 11 Ekim 2013′te kayıtlı üniversitenin Öğrenci İşleri’nde burs ofisine ulaştırılması gerekmektedir.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu yazısına yapılan yorumlar
  1. nuriye dedi ki:

    slm benim yas 27 bakire ben is ara yorum bana is konusun da yardim ci olursan sevinirim bu benim tel 00359897306816 kl 65 boy170