Sağlık Bakanlığı Hastanelere KPSS’siz Personel Alımı

Ana Sayfa » Personel Alımı - Sağlık Bakanlığı Hastanelere KPSS’siz Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı’nın bünyesinde hizmet veren hastanelere 2016 yılında KPSS’siz personel alımı yapılacak.

hastanelere kpsssiz personel alımı 2016

Sağlık Bakanlığına on binlerce personel alımının yolu açıldı. Şehir hastanelerinde görev yapacak personellerin başvuruları 2016yılında başlayacak.

Ankara Bilkent ve Etlik,Yozgat,Elazığ,Adana , Gaziantep, Konya, Manisa,İstanbul Başakşehir, Isparta, Kocaeli, İzmir Bayraklı, Bursa, Kayseri ve Mersin’de inşaatı süren 27 bin yatak kapasiteli 16 Şehir Hastanesinin, 2016-2017 yıllarında hizmet vermeye başlayacağı ,2018 yılı sonuna kadar da Türkiye genelinde toplam 43 bin yatak kapasiteli 34 şehir hastanesi vatandaşların hizmetine sunulacak olmasından dolayı on binlerce işsize iş kapısı olacaktır.

HASTANELERE KPSS’SİZ PERSONEL ALIMI

Hastanelere sekreter,güvenlik görevlisi, temizlik personeli, veri elemanı, klinik destek personeli alınacaktır. Sağlık Bakanlığı personel alımlarının sınavsız yapıldığı düşünüldüğünde KPSS’siz alımla devlet kapısının da yolu açılmış olacaktır.

Alınacak personellerin taşeron olarak alınması bir eksi olarak görünse de önümüzdeki yıllarda taşeronların kadroya alınması beklenmektedir.Hastanede çalışan personeller asgari ücretle çalışmaktadır.

Sağlık Bakanlığı Hastaneleri KPSS’siz personel alımı ihaleleri genel sekreterlikler tarafından yapıldığından başvurularında genel sekreterliklere cv bırakarak yapılması gereklidir.

personel alımı 2017, memur alımı 2017, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2017, kaç puan, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.