Sağlık Bakanlığı personel alımı

Sağlık Bakanlığı bu yıl 20 bin yeni personel alımı yapacağını duyurdu. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Sağlık Bakanlığı olarak 20 bin personel alımı yapacağını açıkladı.
Sağlık Bakanlığı personel alımıSAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Ebola ve MERS virüsü ve konsolosluklara gönderilen sarı tozla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanlığında düzenlenen basın toplantısında konuşan Gümüş, gazetecilerin sorularına da cevap verdi. Sağlık Bakanlığı bu yıl için 20 bin personel alımı yapacağını açıkladı.

“Ameliyathanelerde hekim yani operatörler ve hemşireler var. Hemşirelerin görev tanımı var. Birde orada yardımcı personellerimiz hastaların alınması ve transfer edilmesi getirilip götürülmesi görevleri var. Malzemenin ameliyathanedeki zimmeti hemşirelere ait oluyor genel olarak. Hemşire bütün malzemeyi alır tüm kullanacağımız malzemeyi açar ve tekrar geri verir. Buradaki zimmet hemşirelerdedir. Bütün dünyada da böyle. Ancak bunu yardımcı sağlık personelinin yapması son derece yanlış. Yeni bir kavram getireceğiz. Birincisi uzman ebelik bununla ilgili çalışmamız devam ediyor. yani doğumları koordine edecek ebelerimizin uzman statüsü verilerek eğitimlerden geçirilerek yine ameliyathane teknikerlerimizin yardımcı sağlık personelinin vasıflarını arttırarak sadece hastayı getirme götürme değil diğer işleri de eğitim ve sertifikasyondan sonra ameliyathanedeki en büyük yardımcı pozisyonuna getirerek değerlendireceğiz. Bu yıl için söylüyorum bizim alacağımız yine personel sayısı bütçeden sonra belli olacak genel olarak 20 bin civarında sağlık personeli alacağız. Burada daha ziyade uzman, tekniker pozisyonundaki yüksekokuldan mezun olmuş teknikerleri değerlendireceğiz. Bunun çalışmasını arkadaşlarımız yapıyor.” • sağlık bakanlığı personel alımı başvuruları
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Sağlık Bakanlığı personel alımı yazısına yapılan yorumlar
 1. semihcvan semercioğlu dedi ki:

  çokjhemşire ihtiyacımız var diyerek heryere özel sağlık açtırdınız her şey parası olan içinmi hakkımızı yediniz

 2. hilal dedi ki:

  madem yüksekokul mezunu alacaktınız niye okadar sağlık meslek açtınız.bide yetmez gibi o kadarda özel sağlık meslek açtınız

 3. LABORANT dedi ki:

  YÜKSEK OKUL MEZUNLARINI ALIYORLAR MI SANIYORSUNUZ 15 YILDIR BEKLİYORUZ TIBBİ LABORANT ADALET İSTİYORUZ

 4. erol dedi ki:

  ameliyathane teknikeri alımı olacakmı ne kadar alınacak