Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapmaya devam ediyor..

sağlık bakanlığı sözleşmeli personel alımı

Sağlık Bakanlığı KPSS puanına göre sözleşmeli personel alımları için başvurular 30 Nisan ile 5 Mayıs tarihleri arasında ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacak kılavuza göre yapılacak
Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına 30 Nisan ile 5 Mayıs tarihleri arasında KPSS puanına göre sözleşmeli personel alımı için tercihler alınacak.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, adayların kılavuzda yer alan pozisyonlardan tercih yapabilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavları’ndan (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor. Yapılan açıklamada, yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacağı belirtildi.

ÖSYM’den yapılan açıklama şöyle;

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/3 Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzunda ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek pozisyonlar yer almaktadır. Kılavuz 30 Nisan-5 Mayıs 2013 tarihleri arasında ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Adayların kılavuzda yer alan pozisyonlardan tercih yapabilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

Adaylar tercihlerini 30 Nisan-5 Mayıs 2013 tarihleri arasında, kılavuzda belirtilen kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

Sağlık Bakanlığı Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.  • saglik bakanligi sozlesmeli personel alimi
  • sağlık bakanlığı sözleşmeli hemşire alımı
  • sağlık bakanlığı personel alımı ne zaman
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı yazısına yapılan yorumlar
  1. PARAHOCAM.COM dedi ki:

    KPSS ATAMALRINDA TÜM SAĞLIKÇI ARKADAŞLARA BAŞARILAR DİLERİM
    PARAHOCAM.COM