Schneider Electric stajyer alımı part time işçi alımı

Schneider Electric olarak hızlı gelişmekte olan enerji sektörünün dinamizmine ayak uydurmak ve rekabet avantajlarımızı korumak için yıl boyunca yoğun ve çeşitli işe alım ajandasıyla çalışıyoruz.

Yaz dönemindeki işe alımlarımız ise iki alanda yoğunlaşıyor. Bunlardan ilki stajyer alımları.

Bu yıl insan kaynakları sitelerinden aldığımız 8.000 iş başvurusu ve üniversitelerde katıldığımız kariyer etkinliklerinde öğrenciler tarafından birebir bize iletilen 2.000 özegeçmiş ile beraber toplam 10.000’e yakın öğrenci yaz aylarında Schneider Electric ‘te staj yapmak üzere başvuruda bulundu.

Stajyerler Schneider Electric için çok önemli bir kaynak. Yaz dönemi boyunca zorunlu stajlarını şirketimizde yapan öğrenci arkadaşlarımız, bir yandan Schneider Electric’i tanırken, diğer yandan da onlara verdiğimiz görevlerde fark yaratarak kendi potansiyellerini keşfetme imkanı buluyorlar.

Öte yandan biz de Schneider Electric’in misyonunu taşıyabilecek tutkulu, etkili, açık ve dürüst gençleri bulmak için kendimize bir kaynak yaratmış oluyoruz. Staj imkanı verdiğimiz öğrencilerin, gelecekte Schneider Electric’in çalışanları olabileceğini de düşünerek stajyer seçim ve yerleştirme sürecinde oldukça titiz bir çalışma sürdürüyoruz. Dinamik yapımıza ayak uydurabilecek, insiyatif alan ve fark yaratabilecek öğrencileri tercih ediyoruz.

İzmir ve Manisa‘daki üretim tesislerimizde stajyer alımı, bölgedeki meslek liseleri ile yürütülen ortak çalışma ile yapılıyor. Schneider Electric meslek liselerinden toplam 86 öğrenciye staj imkanı sağladı. Dolayısıyla bu alanda meslek lisesi ile sıkı bir işbirliği içinde olduğumuzu söyleyebiliriz.

Buna ek olarak stajyer alımlarında kullandığımız bir değerlendirme merkezi uygulaması da Green Ligght Assessment vaka çalışması. Bu yılın mayıs ayında, yapılan başvurular arasında seçtiğimiz 100 öğrenciyi bu çalışma için şirketimize davet ettik. Green Light Asessment, öğrencilerin yetkinlikleri ve motivasyonları konusunda fikir sahibi olmamızı sağlarken aynı zamanda şirket içinde hangi departmanda daha verimli çalışabilecekleri konusunda karar vermemize yardım ediyor.

Yaz döneminde yoğun olarak işe alım yaptığımız diğer alan ise dönemsel pozisyonlar. Bunları iki ana grupta değerlendirebiliriz. İlki iş kapasitesindeki artışa bağlı olarak özellikle teknik ekiplerde ve proje ekiplerinde ortaya çıkan part time pozisyonlar. Şu anda şirketimiz bünyesindeki teknik ekiplerde 11 adet part-time çalışanımız bize destek vermekte. Bu sayede hem bu kişilerin kişisel gelişmelerine katkıda bulunuyoruz, hem de dönemsel eleman ihtiyaçlarımızı karşılamış oluyoruz.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Schneider Electric stajyer alımı part time işçi alımı yazısına yapılan yorumlar
  1. Anonim dedi ki:

    benım adım yusuf ben bu iş çok severim terçübeliyi güler yüzlü biriyim urfada yaşiyom buda benim benim numaram benimle 05459084391 iletşime geç lütfen