Sinop, Ordu, Samsun ve Giresun’a sel uyarısı!

karadeniz sel uyarısıMeteoroloji uzmanlarına göre önümüzdeki saatlerde yağışlar daha da güçlenerek devam edecek. Yoğunlaşan bulutlar Sinop’tan Artvin’e kadar olan tüm bölgeyi etkileyecek.

Bu arada meteoroloji uzmanlarına göre önümüzdeki saatlerde yağışlar daha da güçlenerek devam edecek. Karadeniz’in üzerinde tekrar oluşan yoğun bulut, Sinop’tan Artvin’e kadar olan tüm bölgeyi etkileyecek. Sinop, Ordu, Samsun, Giresun bölgesinde çok kuvvetli yağış olasılığı var.

Rize’lilere uyarı

Uzmanlar özellikle Rize’lileri çok kuvvetli yağış olabileceği konusunda uyardı. Çok etkili bir türbülans olduğunu bildiren uzmanlar, bu türbülansın ve yağışların, helikopterlerin kalkışını ve haraketlerini bile engelleyebileceğini belirtiyor.

Sel, su baskını, yıldırım, heyelan

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bu gece ve yarın Samsun, Ordu ve Sinop çevrelerinin, yerel olarak kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve gök gürültülü sağanağın etkisi altına gireceği belirtildi.

Meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve ulaşımdaki aksamalara karşı vatandaşların tedbirli olması istendi.

Yaşanabilecek olası bir sel felakati için tahliye seçeneğinini de gündeme olduğu iddia edildi.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...