Staj başlangıcı sigorta başlangıcı sayılır mı?

Soru CevapStaj başlangıcı sigorta başlangıcı sayılır mı? Staj süresi sigortası başlangıç sayılır mı? Staj yaptığım tarih sigorta başlangıcı olarak sayılıyor mu?

Staj süresi sigortasının, sigorta başlangıcı sayılabilmesi konusunda yapılan bir çalışmanın olduğundan bahseden Ali Tezel, söz konusu yasanın meclisten geçmesi durumunda, staj süresi sigortanın parasının ödenerek, emeklilik için başlangıç sayılabileceğini belirtti.

Staj süresi sigortası başlangıç sayılır mı?

Tezel, “Endüstri meslek lisesindeki stajyerlik ve çıraklık okulundaki çıraklık süresi, sosyal güvenlik kapsamında kısa vadeli sigorta kolları kapsamında değerlendiriliyor ve hastalıkla iş kazasını kapsıyor. Bu dönemlerde ödenen primler emeklilik için başlangıç sayılmıyor. Sonrasında ilk defa ne zaman işe girilirse, o tarih başlangıç sayılıyor. Eğer söz konusu yasa çıkarsa, çıraklar ve stajyerler de o dönemde ödenen kısa vadeli primlerin yanında, ödenmesi gereken uzun vadeli primleri, tıpkı askerlik borçlanması gibi yatırabilecek ve bu süre başlangıç sayılabilecek” dedi.

 • stajyer sigortası ssk başlangıcı sayılır mı
 • staj sigortası torba yasa
 • ciraklik sigortasi baslangic sayilirmi
 • stajyer sigortası ile ilgili son yorumlar
 • çıraklık sigortası başlangıç sayılır mı
Bunları da beğenebilirsin
6 Yorumlar
 1. Levent diyor

  Bu bir insani ve vicdani haktır. Bu hak şayet verilmezse ahirette de olsa alırım.

 2. Tahsin Çubukçular diyor

  Meslek Lisesini bitirdim(1993), Teknik öğretmenliği bitirdim (2000) Uzun yıllar atama yapılmadı.Özel sektörde çalışmaya başladım.sigorta girişim 2003 sayıldı. Her konuda negatif ayrımcılık yapılan bizlere artık gerekli insani değerin verilmesini bekliyoruz.Stajyerlik sigortasının sigorta girişi için geçerli olmasını istiyoruz

 3. İhsan diyor

  Ölümden başka herşeye çare var.staja 1986 başladım.2 yıl haftanın 3 günü çalıştım.8 gün prim yatmış.adalet buysa diyeceğim yok.

 4. Yılmaz diyor

  Eğer bu memelekette adalet varsa bu stajerlik ayıbı düzelttilir.

 5. Mehmet.diyorki.05.02.12016 diyor

  1987 çıraklık ssk 19994 normal ssk başlangıcım var hem çıraklık ssk dan sayılmayacak hem askerlikten önce ssk numarası aldığım için ödeme yapamayacağım diyecek hiç birşeyim yok ALLAH cc her daim mazlumun yanındadır

 6. Alu diyor

  Baakanlik sistemi icin referandumda hatirlayin bunlari arkadaslar…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.