Tarım Bakanlığı 2016 yılında 3071 personel alımı yapacak


Ana Sayfa » Personel Alımı - Tarım Bakanlığı 2016 yılında 3071 personel alımı yapacak - haber24

tarım bakanlığı personel alımı 2016Tarım Bakanlığı 2016 yılında 2.071 gıda, ziraat, veteriner, harita mühendisi ve 1000 sözleşmeli personel olmak üzere 3071 personel alımı yapacak.

TARIM BAKANLIĞI 3071 PERSONEL ALIMI YAPACAK

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 2016 yılında 2.071 gıda, ziraat, veteriner, harita mühendisi ve 1000 sözleşmeli personel alımı yapılacağını açıkladı.

İşte Faruk Çelik’in 4 Mart 2015 tarihli açıklaması

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI FARUK ÇELİK (Devamla) – Hayvancılıkta az önce ifade ettiğim gibi, yetiştirici, besi ve süt bölgeleriyle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
TİGEM arazilerine değinildi. TİGEM’de yoğun bir şekilde tohum ve damızlık çalışmalarına ağır vereceğini belirtmek istiyorum. TMO ve ESK regülasyon görevlerini yapacaklar ve lisanslı depoculuğa geçerek ürün borsasını hızlı bir şekilde kuracağız. Artık bu gereksiz tartışmalardan tarım ürünlerini çıkaracağımızı ifade etmek istiyorum.

Piyasadaki raf ve tarla fiyatlarıyla ilgili denetim ve çalışmalarımızı devam ettireceğiz.

Son olarak diyorum ki 72.515 personelle bütün bu çalışmaları yürütüyoruz. Buradan gıda mühendislerine, ziraat mühendislerine, veterinerlere söylüyorum, 2071 personeli de şimdi alacağız. Mühendislerimizi bu kısa dönem içerisinde alacağız. (AK PARTİ sıralarından alkışlar) Ayrıca bize ilgili kuruluşlar çerçevesinde de bin tane elemanı alacağımızı belirtiyorum.

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI FARUK ÇELİK

Efendim, çok teşekkür ediyorum.

Öncelikle atama müjdesi bekleyen 2.071 gıda, ziraat, veteriner, harita mühendisi personelin bu yıl içerisinde alınacağını, 1.000 sözleşmeli personelin de ilgili kuruluşlara alınacağını bütçe vesilesiyle ifade etmek istiyorum.

İkinci olarak, Demre afet yerine ben bizzat gittim, ifade edildiği gibi. Sigortalı olan yaklaşık 300 üreticimize 20 milyon TL ödemesi şu anda yapılmaktadır. Afet ödeneği tahsisi için Başbakanlık Ekonomik, Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığına, Bakanlığımızca da ayrıca bilgi verilmiştir. Sigortalı olmayanlarla ilgili çalışma o birimimiz tarafından sürdürülmektedir.


personel alımı, memur alımı 2018, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2018, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, işçi alımı, yenibiris.com hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.