Taşeron işçi alımı; Taşeron işçiler hangi sınıfa giriyor?

Taşeron işçi alımı. Taşeron işçiler hangi sınıfa giriyor? Türkiye yerel seçimlere 3 aydan az bir süre kala kamu, taşeron işçilere yeni düzenlemeler getirerek taşeron işçilerine kapıyı açmaya hazırlanıyor. Türkiye’de taşeron işçilerin sayıları 600 bini bulan taşeron işçilerin kamuda kadrolu olması için yapılan son açıklamalar. Belediye çalışanlarına kadro var mı?

İşte tüm ayrıntılarıyla..

TAŞERONA YENİ HAKLAR

Ocak ayında beklenti içinde olan önemli bir kesimde taşeron işçiler. Bu işçiler için hazırlanan yeni yasa taslağının son şeklinin Ocak ayında ortaya çıkması bekleniyor. Böylece 1 milyonun üzerindeki taşeron işçilerin izin hakkından, maaşlarına kadar özlük haklarında bir iyileştirme yapılacak. Taslak yakında sosyal taraflarla paylaşılacak.

600 BİN TAŞERON İŞÇİSİNİN 23 BİNİNE KADRO GELEBİLİR

Çalışma Bakanlığı taşeron işçilerinin kadroya alınması konusunu sendikalar ve ekonomiden sorumlu bakanlarla masaya yatırdı. Bu ay içerisinde taşeron çalışanlarıyla ilgili hususlar öyle ya da böyle bir karara bağlanacak. Ekonomi yönetimi tüm taşeron çalışanlarının kadroya alınmasına sıcak bakmıyor.

Kamuda personel maliyetlerinin zaten yüksek olduğunu, yeni kadroların yükü ağırlaştıracağını savunuyor.

Maliye engeline takılıyor Çalışma Bakanlığı ise “taşeron yasasını” çıkarma konusunda ısrarlı. Kanun taşeron çalışanlarının mali hakları ve çalışma düzenlerine yeni kurallar gelecek. Örneğin taşeron çalışanlarının ücretleri emsal asıl işveren işçi ücretlerinden farklı olamayacak. Ancak kanun tasarısında bu çalışanların kadro talepleri yer bulmuyor.

Bakanlıklar kendi aralarında anlaşırlarsa kadro işi başka bir kanunla düzenlenecek.
Ekonomi yönetimi yaklaşık 600 bine yakın taşeron çalışanın kadroya alınmasına sıcak bakmıyor. Diğer yandan özelleştirme mağduru olarak ifade edilen 23 bin 4-C’li için durum farklı olabilir. Ayrıca karayollarında çalışan ve dava açıp kazanan taşeron işçiler için de kadro verilebilir.

ÖZLÜK HAKLARI KORUNACAK

Taşeron yasası çıkarsa, en çok kamuda çalışan taşeron işçileri bundan olumlu olarak etkilenecek. Çünkü kamuda yüz binlerce taşeron işçisi var.

Temizlik ve güvenlik alanında yaklaşık 500 bin kişi. Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde 17 bine yakın taşeron çalışanı var. Bu çalışanların kanunlardan kaynaklanan haklarının kullanılması yönünde daha ileri adımlar atılacak, bir anlamda kadroya geçmeseler bile özlük haklarının korunması garanti altına alınacak.

ASIL İŞLERİ ONLAR YAPIYOR

Kamuda taşeron çalışanlanyla ilgili çok yanlış bir uygulama var. Kamuda taşeron işçisi olarak çalışanlar devletin yani asıl işverenin işçisiyle aynı işleri yaparken, aynı haklara sahip olamıyorlar. Kamusal sektör ve alanlarda istihdam edilen taşeron işçileri, İş Kanunu’na göre sadece alt ve yardımcı işlerde çalıştırılmaları gerekirken, asıl işlerde çalıştırılıyorlar. Bu da son dönemde uyuşmazlıkların artmasına neden oluyor. İşçi sendikaları harekete geçtiler ve asıl işçilerle aynı işi yaptıkları halde taşeron çalışanı olmalarının haksız olduğunu belirterek dava açmaya başladılar.

7 BİN İŞÇİ DAVAYI KAZANDI

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün işyerlerinde sendikalaşan yaklaşık 7 bin işçi yaptıkları işin aslında “asıl iş” olduğunu, dolayısıyla taşeron işçi olarak değerlendirmenin yanlış olacağını iddia ederek dava açtı ve davayı kazandı.

İş Mahkemeleri verdikleri kararlarda, Karayolları Genel Müdürlüğü ile taşeron işveren arasındaki sözleşme ilişkisini muvazaalı, yani bir anlamda anlaşmalı bulduğundan, işçilerin ilk işe girdikleri tarihten itibaren Karayolları işçisi olduklarına karar verildi.
Kararlar, Yargıtay’da onanıp kesinleşti. Ancak hiçbir işçi kadroya geçirilmedi.

DAVA KAZANAN İŞÇİYE KADRO

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Haziran 2012″de Maliye Bakanlığı’ndan kadro talebinde bulundu. Ancak, Maliye kadroları vermedi.

Karayolları ile Türkiye Yol İş Sendikası arasında kağıt üzerinde “taşeron işçisi” olarak adlandırılan işçileri de kapsayacak şekilde toplu sözleşme imzalandı. Ne var ki sözleşmenin gerekleri de yerine getirilmedi.

İşçiler alacaklarının tahsili istemiyle dava açtı. Maliye, çözüm aramaya başladı. Böyle bir durumun olmaması için kanun tasarısına “asıl iş” ve “yardımcı işlerin” neler olduğu açıkça yazılacak.

İŞÇİLER 2 MİLYAR LİRA ALACAKLI

Bu toplantılar neticesinde Maliye Bakanlığı işçilerin geçmişe dönük alacaklarından vazgeçmeleri ve bunun karşılığında devlete mali yük getirmeyecek bir ücret üzerinden kadroya geçirilmelerini uygun buldu.

Yargı kararıyla Karayolları Genel Müdürlüğü işçisi olduklarına karar verilen işçilerin Devletten olan alacakları 2 milyar lirayı bulan Karayollarında bu kapsamda 8.761 işçi çalışmakta.

Ancak bu sorun sadece söz konusu işçileri değil, bu işçilerin aileleriyle birlikte yaklaşık 40 bin kişiyi ilgilendirmekte.
Bu konuda ne yapılacaksa bir an önce yapılmalı. Çünkü tüm kamu taşeron işçileri adına karayollarında yaşanan durumun çözülmesi kadro meselesine de bir açıklık bu para her geçen gün artıyor, getirecektir.

TAŞERON İŞÇİ SAYISI VE SON KADRO GELİŞMESİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamu kurum ve kuruluşlarınca hizmet alımı yoluyla çalıştırılan taşeron firma işçilerinin kamu kurum ve kuruluş kadrolarına atanmalarına yönelik bakanlığınca yürütülen herhangi bir çalışma bulunmadığını bildirdi.

TAŞERON İŞÇİ SAYISI VE SON KADRO GELİŞMESİ

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök’ün soru önergesini yanıtlayan Çelik, “Kamu kurum ve kuruluşlarınca hizmet alımı yoluyla çalıştırılan taşeron firma işçilerinin asıl işveren olan kamu kurum ve kuruluşlarının işçisi sayılmalarına veya kamu kurum ve kuruluş kadrolarına atanmalarına yönelik olarak bakanlığımızca yürütülen herhangi bir çalışma bulunmamaktadır” dedi. Kamuda 588 bin taşeron çalışıyor Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı verilerine göre, kamuda 585 bin 788 ve özel sektörde 419 bin 466 kişi taşeron işçisi olarak istihdam ediliyor. Rapora göre taşeron işçiliğin en yaygın olduğu sektörler, 471 bin kişi ile temizlik ve 318 bin kişi ile inşaat sektörü. Rapora göre, kamuda 16 bin 184 taşeron işçi sağlık sektörüne, 471 bin 442 taşeron işçi temizlik sektöründe, 117 bin 541 taşeron işçi güvenlik sektöründe, 34 bin 621 taşeron işçi ise dağıtım sektöründe çalışıyor.

Bir haber kanalında merak edien soruları cevaplayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 4/C’liler ile iligli konuştu. Şimşek 4/C’liler kadroları ile ilgili merak edilenleri cevapladı…

Çalışma hayatında son günlerin tartışmalı konusu olan 4/C’liler ile ilgili konuşan Şimşek, hükümetin 4/C’lilere sahip çıktığını söyledi…

İŞTE ŞİMŞEK’İN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI…

AK Parti hükümetinden önce 4/c diye bir şey söz konusu değildi
Devletimiz 4/c’lilere hiç olmadığı kadar yardım etmiş ve onlara sahip çıkmıştır.

MEMUR SEN 4/C’LİLERİN KADROSU İÇİN ÇELİK İLE GÖRÜŞTÜ

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Bakan Faruk Çelik ile görüşerek; Toplu Sözleşme ve Kamu Personel Danışma Kurulunda görüşülen ve üzerinde uzlaşma sağlanan konular ve kamu görevlilerinin haklı beklentisi doğrultusunda Memur-Sen tarafından gündeme taşınan konularla ilgili yasal düzenlemelerin ivedilikle hazırlanarak yürürlüğe konmasını istedi.

Talepler içerisinde yer alan 4C’li personele yönelik madde şu şekilde:

Kamu personel sisteminde son dönemin en önemli gündem maddelerinin başında 4/C statüsündeki geçici personelin kadroya geçirilmesine ilişkin talep yer almaktadır. Buna bağlı olarak, söz konusu personelde yüksek bir beklenti oluşmuştur. Bu çerçevede, kamu hizmetine yönelik motivasyonunu daha üst seviyelere ulaştırmak ve konunun gündemden düşmesini sağlamak amacıyla 4/C’li personelin; öncelikle kadrolu (4/A) statüsüne geçirilmesi, bunun kesinlikle mümkün olmaması halinde ise bu personelin 4/B sözleşmeli personel olarak ya da kadrolu işçi (4/D) statüsünde mevcut görevlerini sürdürmeleri uygun olacaktır.

Mehmet Şimşek’ten açıklama

KAŞİP Genel Başkanı Aydın Kamu şirket personelleri kaşip farkıyla, taşeron işçinin iş hayatında yeni dönem müstakil yasa ile başlayacak. Kamu şirket personelinin iş hayatını düzenleyen 4857 sayılı is hukuku ülkemizde çalışan 600 bin kişiyi kapsamaktadır. Kamu Şirket Personelleri Derneği kaşip heyeti olarak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile makamında görüştü. Bakan Çelik ile yapılan görüşme sonrasında bir değerlendirme yapan Bu nedenle taşeron işçiler olarak talep ettiğimiz çalışmalar istediğimiz yönde gelişmemekteydi” diye konuştu.

15 Şubat 2014 tarihine kadar yapılacak müstakil yasanın torba yasa ile çıkmasına onay veren KAŞİP heyeti Maliye Bakanlığını da bu konuya ikna etti. Yapılan görüşmeler sonunda yargıda tazminat davalarının uzun zaman alması nedeniyle de Adalet Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı arasında bir hakem heyeti kurulacak. Çalışma bakanı, müsteşar ve çalışma genel müdür vekilleri ile KAŞİP heyeti arasında geçen 3 saatlik toplantı sonucunda müstakil bir yasa düzenlemesi öngörülüyor.

Sosyal heyet tarafların da dahil olması planlanıyor. Hakem heyetiyle ilgili çalışmaları çalışma il müdürlükleri yürütecek. İşten çıkan taşeron işçilerin 10 bin TL’ye kadar alacaklarının mahkemeye gitmeden hakem heyeti tarafından ödenmesi sağlanacak.

“Bakanlık heyetine kadro olmazsa konuşulacak bir şey yok sizi dinler gideriz” diyen kaşip heyetine karşılık olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, “Bu kadar insana kadro verme şansımız yok; ancak düzenleme ile ilgili fikirlerinizi ve taleplerinizi yerine getirmeye hazırız” şeklinde cevap verdi,
Kadro verilmemesinin kendilerini derinden üzdüğünü kaydeden Aydın, bu konuda inisiyatifin kamu şirket personellerinde olduğun belirtti.
bakanlık açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, son günlerde bazı basın yayın organlarında yer alan 600 bin taşeron işçisine kadro verileceğine dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi

Kamuda sayıları 600 bine yaklaşan taşeron işçilere kadro yolu açıldı. Edinilen bilgiye göre konu, Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda (EKK) görüşüldü ve karara bağlandı.

Ocak sonu ya da şubat başında taşeron işçilerin kadroya alınması planlanırken bunun için gerekli olan yasal düzenlemenin ya Torba Yasa’ya konularak ya da Bakanlar Kurulu kararı ile gündeme geleceği öğrenildi.

Yıllardır tartışma konusu olan kamuda çalışan taşeron işçiler ile ilgili, yerel seçimlere 3 aydan az bir süre kala ciddi bir adım atılıyor. Kamuda çalıştığı halde kamudaki haklardan yararlanmayan taşeron işçilerle ilgili pazarlıklar uzun süredir devam ediyordu.

KIDEMLERİ NE OLACAK?

Bu işçilerin bir bölümü taşeronun değil kamunun işini yaptıklarını öne sürerek dava açmış ve büyük çoğunluğu da bu davaları arka arkaya kazanmıştı. İşte dava açıp kazananların kamuda kadrolu olarak işe alınacağı konuşulurken, tamamı için böyle bir çalışma gündeme geldi.

Kamuda sağlık, temizlik, güvenlik ve dağıtım alanlarında çalışan taşeron işçilerin kadroya geçişi sırasında birikmiş kıdemlerinin ne olacağı ise henüz netlik kazanmadı. Geçişin kıdem tazminatları ile mi yoksa, kıdemler silinerek mi yapılacağı konusunda görüşmeler sürüyor. Kamu ciddi bir yük olarak gördüğü kıdem tazminatlarını üstlenmeme eğilimindir.

TAŞERON NEDİR?

Taşeron, kendi işçilerini, bir işin yapımına yardımcı işlerde veya işin gereği uzmanlık gerektiren işlerde çalıştıran işverene denir. Yasada taşeron, “alt işveren” olarak düzenlenir.

Örneğin bir okulda eğitim verilmesi işi “asıl” iş, okulun temizlik işlerinin yapılması ise “yardımcı” iştir. Bu okulun temizlik işleri bir firmaya verilebilir. Bu firma kendi işçilerini bu okulun temizlik işlerinde çalıştırırsa taşeron işveren halini alır. Aynı şekilde okulun elektrik işlerinin yapılması da işin niteliği gereği “uzmanlık gerektiren” iştir.

Taşeron işçilerine karşı asıl işveren ve taşeron (alt işveren), birlikte yükümlülük taşır. Örneğin yukarıdaki örnekte okul idaresi, temizlik işini yapan taşeron işçilerin ücretlerinin ödenmemesinden veya diğer haklarının ihlal edilmesinden dolayı, taşeron firma ile birlikte doğrudan sorumludur. Bu okulda taşeron işçisi olarak çalışan işçi, işçilik hakları için hem taşeron firmaya hem de okul idaresine karşı dava açabilir.

Bir işyerinde yalnızca bu türden yardımcı veya uzmanlık gerektiren işler taşerona devredilebilir. Asıl iş taşerona devredilemez. Örneğin okulda eğitim verilmesi işi taşerona verilemez. Eğer böyle bir devir yapılmışsa asıl işveren ile taşeron arasındaki sözleşme geçersiz sayılır. Bu durumda taşeron işçileri, asıl işverenin işçisi kabul edilir. taşeron işçi haberlerini okudunuz.

belediyede çalışan taşeron işçisine kadro

Belediyelerde çalışan taşeron işçilere kadro var mı?

2018 yılı itibariyle belediyede çalışan taşeron işçilerine kadro verilecek mi? sorusunu günün en çok arananlar listesine girdi.

BELEDİYE İŞÇİLERİ DE KADROYA GEÇİYOR

Jülide Sarıeroğlu yaptığı açıklamada belediyede çalışan taşeron işçilerin de kadroya geçeceğini duyurdu. Twitter’da açıklama yapan Sarıeroğlu, “Belediye ve İl Özel İdarelerinde, taşeron olarak çalışan kardeşlerimiz için de yeni bir düzenleme yaptık, bu kardeşlerimiz, il özel idarelerin ve belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi olarak istihdam edilecekler” ifadelerini kullandı. • kamuda çalışan temizlik işçilerine kadro var mı
 • taseron kadro sartlari
 • kamuda çalışan temizlik işçilerine kadro varmı
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Taşeron işçi alımı; Taşeron işçiler hangi sınıfa giriyor? yazısına yapılan yorumlar
 1. meçul dedi ki:

  Bal. Tutan. Parmağını. Yalar arkedeş.

 2. yavuz dedi ki:

  peki alımlar güzel bizleri yıllardır binlerce tl harcatıp kpss sınavı ile oyalayarak zaman kaybettiriliyor kpss den 60 puan ustünede kadro verilsin

 3. yusuf dedi ki:

  Yavuz arkadaşımız a aynı şekilde katılıyoruz

 4. yusuf dedi ki:

  adamlar akrabaları vasıtasıyla işe girip sonrada kadro verilsin.İşçiye bu kadar hak verilirse yakında bütün işverenler işyerini kapatır.Işverenlerde işçi olmaya çalışır. Devlete vergi verecek kimse almaz. Ve sonumuz yunanistan gibi olur.

 5. ahmet dedi ki:

  peki gediz A.ş. şahin elektrikte çalışmaktayım biz asıl işçi grubuna mı giriyoruz onu öğrenmek istiyorum? yoksa biz amele miyiz…..

 6. Anonim dedi ki:

  olur yavuz efendi başım gözün üstüne derhal 60 puan üstüne verilsin hemen senin talimatını uygulayacaklar

 7. yasin dedi ki:

  hangi tarihlerde çalışmış olmasi lazım

 8. Ahmet dedi ki:

  Enerjisa çalısan işçilerine kurban parası veriyor mu

 9. Ayşen dedi ki:

  kamuda çalışan taşeron temizlik işçilere kadro verilecek mi?

 10. Üzgün dedi ki:

  Niye 4c ye kadro bizlere niye yok onlarin zaten çalışma saati maaşı bizlere göre daha uygun bence bu haksızlık böyle olmamalı 🙁

 11. umut dedi ki:

  Devletin asil isiniyapan tasorenin garibaniscisi bide buna ayirimgetirsinler a k p ye yakisir yaziklar olsun

 12. ahh ben dedi ki:

  Hem taseron hemde usta hemde kpss den 66 ne derseniz bende var sonuc 1kasim goruselim

 13. SAĞLIK dedi ki:

  SENLERDİR SAĞLIK SEKTERÜNDE TAŞERONDA ÇALIŞIP SORUMLULUK ALIYORUZ SAĞLIK BAŞKA KURUMLARA BENZEMEZ MİSAL KARAYOLUNA KPSS GİRDİK KAZANDIK KADRA BİZİMDE HAKKIMIZ DEĞİL Mİ?

 14. İrfsn dedi ki:

  Kpss den 90 alti alanin atanma sanai bile yok ne 60. İndan bahsediyorsunuz

 15. hatice dedi ki:

  Kadro gelsinnn kadro istiyoruzz yaa adam akilli maaasi duzeltinn

 16. ya ben 7 seneden beri çöp arabasinda şoför olarak calisiyorum acaba bize kodro verilirmi bilen varmi dedi ki:

  Muzaffer

 17. tesoranda kadroyu en cok hak eden sokak çöpcüleri adamlar yaz kış demeden dışarda calışıyo bence sayın cumhur baskanı ve basbakanımızın ve maliye baskani mehmet şimsek tarafinfan ilgilenmesini istiyoruz... dedi ki:

  aldanma

 18. ptt dedi ki:

  Ptt tasaro iscilerine kadro verilecekmi

 19. cengiz dedi ki:

  biz inandıkki şuna kamuda çalışan tüm işcilere kadro gelecek dendi asil yedek denmedi asilne yedek ne temizlikte çalışan asildeğil şimdi bunun ayrımını yapıyolar mitinklerde öyledenmiyodu asil olan insanda biz insan değilmiyiz 10 yıldır hastanede çalışıyoruz çipü temizliği hasta altı aklınıza ne gelirse bizi kölegibi görüyolar taşron o ona satıyor demeki boşuna destekledik inandık güvendik akparti dedik ama bizi yanıltı bunun asilimi olur yedeğimi olur bu işin hepimiz taşron dayız hastanesi belediyesi hepsi kamu bizde insanız yazıklar olsun bize kendi elimizle kendi gözümüzü cıkardık güvendik bizim tek güvencimiz allah dır :

 20. karabüklü dedi ki:

  kamuda çalışan herkes asil işi yapıyor ne iş olursa olsun sonunda kamunun işidir bunları ayırmanın bir anlamı yok

 21. mehtap dedi ki:

  Benim eşim belediyede temizli şirketinde 7yıldır bunlara daha kadro yokmu bunu bekliyoruz arnavutköy belediyesi yeşil adamlar

 22. kadro ççççççççşş dedi ki:

  leyla

 23. hakan dedi ki:

  Belediyede şoför olarak 4 yıldır çalışıyorum kadro varmı bize acaba

 24. Filiz baş dedi ki:

  15 yıldır m e b bagli okuldasın siz çlş tam fedaolsun devletime ama artık kadrolu olmak istiyorum umarım sesimi duyarsiniz

 25. lale dedi ki:

  ben aile ve sosyal politikalar bakanliginda gorevim ziyaretci danisman normal memurdan kat kat is yapmaktayim kurumun tum ihale islerinii alimlarini tek basima yapmaktayim asıl isi yapan memur mu oluyo ben mi ne olur bizede kadro verin .

 26. Belediye taşerön dedi ki:

  Kamu kurumu belediye taşerön fen işleri,su ve kanalizasyon atölye bakım kadro bekliyoruz

 27. nuray baltali dedi ki:

  Arkadaslar zaten tasorene kadro gelecek dediler asil yedek demediler oy isterken yalanci durumuna dusermi kocaman insanlar bunca insan guvenip oyvermis zaten asil isci yok bir tana kadin var oda uyuyor yemek yiyor sohbet edip gidiyor kadrolu kirk yildir calisiyor mus bu sekide ben su annnibetteyim temizlikde ayaklarimihissetmiyorum yorgunudar bunasil adalet emeklu ourmuyum diyor kadin ben rahatim diyor olan bize oluyor verilen siz tutulnaidir temiLik den daha cok hastayla ilgieniyoruz kadro istiyoruz

 28. Kamuda temizlik görevlisi dedi ki:

  Ben 5 yıldır kamuda kredi yurtlar kurumunda temizlik görevlisi olarak çalışmaktayım bize kadro var mı

 29. Arkadaşlar bu okulds calısan lar insan değil mi ya herkes e kadro okullardakınebyok olmax boyle dedi ki:

  Artık

 30. enseyi gorene kadro dedi ki:

  Mustafa

 31. mechul dedi ki:

  Kuran kursu hocalarina hic mi kadro yok

 32. mechul dedi ki:

  Kuran kursu ogreticiside asli isten sayiliyo mu

 33. kuran kursu ogreticilerinede kadro varmi dedi ki:

  Mechul

 34. ibrahim dedi ki:

  112ye kadro varmı

 35. 1,5 yıldır okul Aile birliğinde temizlikci olarak çalışıyorum kadrolu olma ihtimalim varmi dedi ki:

  Neslihan balkan

 36. ismail dedi ki:

  diyanette 3 ay görev yapanlar kadroya hemen alınırsa devletin diğer kesimlerinde taşören firmalardakilerede kadro verilirse PEKİ halkeğitim müdürlüklerinde DEVLET VE ŞİRKET KANALI İLE İŞ VERİLEN USTA ÖĞRETİCİ KURSİYER OLAN geçici öğretmenlere niçin kadro verilmedi veya verilmiyor HANİ HAK ADALET YERİNİ BULACAKTI

 37. okul hademesi dedi ki:

  Haklısın Bakanım hademeler tuvalet temizleyin sınıfları silsinvelilerin aşağılayıcı sözlerini duysunlarhaketmiyoruzbunlari bizde kadro

 38. ömer dedi ki:

  üniversite matbaasında calışıyorum ve matbaa bölümü mezunuyum taşeron işçi olarak çalışıyorum kadro alabilirmiyim

 39. Ayşen dedi ki:

  kamuda çalışan temizlik işçilerine kadro var mı?

 40. sultan çüçek dedi ki:

  Daha çok beklersiniz kadro. Bu yalancıları getirdiler yeniden. Bekleyin durun. Aziz nesin haklı aptal demekle. Az bile…

 41. men-tın dedi ki:

  5 yıldır kamuda engelli olarak temizlik işlerinde taşaron elemanı olarak çalışmaktayım bize kadro verilecekmi

 42. devlette asıl işçi dedi ki:

  elk su kaynakişleri yapmatayız ama temizlik görünüyoruz bu nasıl adalettt

 43. hatice dedi ki:

  fahri kuran kurs öğreticilerine kadro verilmeli

 44. hatice dedi ki:

  fahri kurankurs öreticilere kadro verilmeli

 45. 15 yildan beri okulda calisiyorum bizede kadro varmi dedi ki:

  hanifi kiratli

 46. sefer dedi ki:

  okullardaki hızmetlı ve horevlılerde var onları unutmayın asl işi yapanlar bunlardır mılıegıtımın bunu gormesı lazım görmezden gelemezler

 47. belediyede çalışan taşıram işçilere kadro varmı dedi ki:

  nolur

 48. belediyede çalışan taşıram işçilere kadro varmı dedi ki:

  bekliyoruz

  😀

 49. Meçhul dedi ki:

  Okulda hızmet alımı ile çalışan işçiler çıkış alıyor bu çılıslar ne olacak bunu dusunen yok allah o seçtiğimiz vekilleri de meclisten 15 tatilde yıl sonu tatilin de de çıkış nadip etsi

 50. Benim eşim yurtda temizlik görevlisi 9 ay sözleşmeli yazın okul tatil olunca 3 ay maş alamıyoruz madur oluyoruz bunun için kolaylık yokmu dedi ki:

  Müşerref

 51. ali dedi ki:

  şoförlere kadro var mı

 52. taşören dedi ki:

  temizlikte çalışan arkadaslarım niye kadro istiyorsunuz ki bu devlet kadro vermicek kendi adamlarına var kadro bizlerin t.c sinde ingiliz yazıyor bizler kamuda deyil fabrikada çalışıyoruz bu yüzden kadro vermiyorlar adaletsiz kalkınma partisi

 53. EROL dedi ki:

  TİGEME KADRO VARMI BEN ALTI YILDIR TRAKTÖR SÜRÜCÜSÜYÜM TARIMSAL AMAÇLI ALTI MÜTAİT DEĞİŞTİ HABERİMİZ BİLE YOK BİZİM DURUMUMUZ NE OLUR BİLEN VARMI

 54. Mehmet dedi ki:

  En büyük haksızlığa hakaretlere maruz onlar onlarada kadro yok teprikler AKP e yönetimi

 55. Aylin dedi ki:

  Belediye de çalışan temizlik asıl is olarak sayılıyor da okulda ki temizlik niye yardımcı iş olarak sayılıyor haksızlık…

 56. Murat dedi ki:

  Ben 9 senedir bi okulda temizlik elamanı diye çalışıyorum.bizleri ömür boyunca yalan vaitlerle kandırıp bizim haklarımızı elimizden almak istiyorlar sayın başkanım ve cumhurbaşkanın sizden ricam bizim gibi emaktar işçilerin haklarınızı koruyun…bu ülkenin insanları sizlere güveniyor .

 57. Okul temizlikçisi dedi ki:

  Ben 16yildir sgrtasiz çlştrildim lütfen sesimi duyun bizimiçin yardımci olsunlar

 58. Okullarda çalışan taşeron işçilerin günahları günahları Karayolları işçisi olmadığı için lakırdiya müşteri sendikalar sendikalar boşa çalışıyor boşa çalışıyor cepten nasıl dondurulur diye sendikalar dedi ki:

  Tamam

 59. Okullarda çalışan taşeron işçilerin günahları günahları Karayolları işçisi olmadığı için lakırdiya müşteri sendikalar sendikalar boşa çalışıyor boşa çalışıyor cepten nasıl dondurulur diye sendikalar dedi ki:

  Okullarda kürtaj çalışan taşeron gerektiğini O zaman yazın 2 ay boşta kaldık Ağrı için operatör resimler devlet ödesin o zaman

 60. temizlik iscisiyim2014 ise gord katroalacakmiyim dedi ki:

  Abdulkadir

 61. Adımı Bosver dedi ki:

  Akp seçimden önce TAŞERONA KADRO diyordu!Şimdi seçimi kazandıktan sonra neden ASIL İŞÇİ ve YARDIMCI İŞÇİ diye ayırdı?Evt tüm taşeronlara kadro vermesi Türkiyenin imkansızdı kendileride biliyolardı.Yani yaklaşık taşeronların %2 si kadroya alınacak.geriye kalan %98 lik kısım KANDIRILDI ve SEÇİM vaatlerinin kurbanı yani SİYASETİN PİSLİK YALAN YÜZÜNÜ GÖRDÜ.Sanırsam Akpnin bu son devri

 62. kasim altun dedi ki:

  Temizlikçi ye neden kadro yok. Demek ki yöneticiler kirli emellere sahip Cenabı Allah hesap soracaktır

 63. Anonim dedi ki:

  hava civa

 64. Muzaffer dedi ki:

  Martta kadro varmi

 65. olur olur hepsi olur dedi ki:

  bu da geçer

 66. ersin dedi ki:

  Ben 9 senedir bekliyoruz

 67. işci dedi ki:

  ya ben temzilik posızyonunda calısyom ama yaptıgım ıs bu degılkı danısmanlık sekreterlık evrak kayıt muhasebe ama pozısyon temızlık ee bunu nasıl cozucekler ?

 68. ali dedi ki:

  asil bu kadro temizlık elemanları hak ediyor fazla degil iki gin çöp alinmasın ortalıgı bok götürür ama yazıklar olsun hakımızı tas örene yediriyorlar zam bile yapmadılar hakımı helel etmiyorum

 69. gül dedi ki:

  hastanede temizlikte çalışan insan degilmi temizlikten başka her işi yapıyoruz kan götür ilaç getir yatak yap hasdayı ultrasona amaliyathane götür hasta al sonda degiştir soruyorum biz neyiz neden bize ayırdım yapıyorsunuz neden yardım işçi oluyoruz kadro bizimde hakkımız degilmi sesimizi duyan yokmu nerdesiniz sayın bakanımız

 70. funda dedi ki:

  Ben devlet hastanesinde calisan taseron elemaniyim.bir laboranttim fakat 3 yildir hastanenin sterilizasyon unitesinde taseron iscisi olarak calisiyorum. Siizce arkadaslar bize kadro ihtimali var mi aciklamalar yorumlar beni pek tahmin etmedi

 71. ÖZGÜL dedi ki:

  BEN HASTANEDE OTOMASYONDA ÇALIŞIYORUM BİZLERDE BU KADRODAN FAYDALANAKMIYIZ ACABA?

 72. mehmet dedi ki:

  bekleyip görecegiz adalet mülkün temelidir

 73. ayberk dedi ki:

  Karayolları temizlik elemaniyim ama her işi yapıyorum bu kadro alımında temizlikte dahil etmezlerse artık hakkımı ALLAHcc havale edecem başta kimden sondakine kadar.

 74. Ayşe dedi ki:

  kamuda çalışan temizlik işçilerine kadro var mı?

 75. temizlik dedi ki:

  sağlık bakanı sizin kadrolu hemşirenizin görevleri olan her işi taşerona yaptırılıyor hasta getir götürme işi ilaçları eczana den getirme serum setlerini taşeron temizlikten istem kadrolu memurun evrak işlerini taşerona yaptırma hasta serumun bitip bitmediğini taşerona sorma bunlardan hangisi asıl işe giriyor sayın bakanım

 76. asrın dedi ki:

  allah yalanı sevmez diyorlardı siz büyükler sakın ha yalan söylemeyin çünkü sizler okumuş büyüklersiniz ??

 77. memo dedi ki:

  ben belediyede temizlik te çalışıyorum en mikrop işte çocuklarımızın ekmek parası için çalışıyoruz kadro bize verilmeli yoksa bu insanların ahını alsanınız iflah olmazsınız hakımız olanı verin

 78. tokatlı dedi ki:

  kamu hastanesinde 10 yıldır temizlik işçisiyim bizi aırırda kadro vermezseniz allahın izniyle ak partiye artık oy vermeyeceğim 20 mart 2016

 79. mehmet kardeşime katılıyorum. benim eşimde belediyenin temizliğinde çok istiyoruz kadroyu kadro asıl bizim gibi insanların hakkı dedi ki:

  Yeliz

 80. ANKARA BÜYÜKŞEHİR dedi ki:

  BELEDİYEDE TEMİZLİK İŞÇİLERİNE KADRO VERİLECEK Mİ VERİLMEYECEK Mİ? EVET YADA HAYIR. NE BİÇİM BİLGİ VERİYORSUNUZ. İNSANLAR MERAK EDİYOR.

 81. 12senedir calişiyorun işten hastalik kaptim 9 yildir tedavi oluyorum olumlu gecmiyor amacimiz cocuklarimiz ackalmasin bizlerede bir sosyal hak verin insanca yaşayalim devlwtimize goveniyorum umarim temizlicileri unutmazlar sosyal hak istiyorjz zengin c dedi ki:

  Hasan

 82. nuri dedi ki:

  okulda calışıyorum temizlikciyim kodro varmı

 83. Allah hakkimizi yetirmesin. Asil isi biz yapiyoz hastanelerde temizlik ve her yerde kullaniliyoz. dedi ki:

  Umutsuz vaka

 84. derya dedi ki:

  7 yıldır sağlık ocağıda temizlik işçisiyim ellerim detarjanlardan parçalandı bok temizle ćöp dök evrak götür çay daģit kusmuk temizle saymadiklarim hariç ellerim sizden hesap soracak öteki tarafta kadro gelmese biz işçilere

 85. erzml dedi ki:

  temizliğe,yemekhaneye kadro yoksa hiç kimseye vermeyin. çünkü vhki ve benzeri işlerde çalışanların hepsi torpilli kişiler bize gelin bu işi yapın dedilerde bizmi yapmadık ama bizim torpilimiz yok kim bize vhki işi verir 14 yıllık taşeron yemekhane çalışanıyım yüksek okul mezunuyum.

 86. Meting58 dedi ki:

  Bu KPSS YE ÇALIŞAN BOŞA ÇALIŞIYORLAR O ZAMAN KALDIRIN GİTSİN BU SINAV SİSTEMİNİ SEÇİMDEN ,SEÇİME SUNDUĞUNUZ VAADLERİ YAPIN KİMSE SINAV HAZIRLIĞI YAPMASINNNNNN

 87. ben bir kasimdan sonra girdim niye 1 kasim sarti koyuyorsunuz. üniverste bitirdik kpss ye girdik atanamadik. şimdi ise ilkokul ortaokul okuma bilmeyen adama kadro. e ben bosu bosuna okudum o zaman. bunun neresinde adalet. resmen salak yerine konuyoz bas dedi ki:

  Pusat

 88. Raif dedi ki:

  Arkadaslar sulama birlikleri de bu kapsama giriyormu bilgisi olan yazabilirmi

 89. Samsunlu dedi ki:

  Ben belediye de temizlik işlerinde çalışıyorum çocuklarım icin milletin pisligini temizliyorum benim hakkım degilmi kadro hakkımı helal etmiyorum Davut oğlu bizim ahimizi alirsin bundan sonra

 90. Samsunlu dedi ki:

  Ben belediyede temizlik işinde çalışıyorum hakkımı yiyorlar 8 saat degil 11 saat çalışıyorum askeri ücrete dünyanın en pis isini yapiyorum butun milletin piştiği elimden geciyo allah a hesap verceniz hepiniz bundan sonra ahımızi alirsin sayin Davut oglu

 91. k.maras lı dedi ki:

  asıl işleri okullarda biz yapıyoruz işkurlular bizler ne olacagız bizim haklarımız ne olacak..

 92. TÜRKER KARATAŞ dedi ki:

  Sizlerle gurur duyyorum başbakanım REYİSİM

 93. Aysel dedi ki:

  Benim esimde 13senedir kamo hastanesinde temizlik işcisi 2 cocumuz var biri unuversitede evet eşimgibi çalışanlar unutulmazlar inşallah rabbim hayirlısını versin.

 94. Aysel dedi ki:

  Arhavili diyorki benim eşimde 13 senedir kamu hastanesinde temizlik işcisi bizlerinde hakkı kadro hele birde 2 cocuk umuversitede okutuyorsanız nediyeyim daha rabbim hayırlısını eylesin.

 95. seco dedi ki:

  olsun önemlı olan taşeron değil türkıye ye daha cok cami lazım bnce

 96. Anonim dedi ki:

  Ne diye kadro istiyorsunuz ben anlamıyorum ki o kadar üniversite mevzunu öğrencinin o ana babanın sualini size kadro verenler nasl verecek aceba.Millet boşuna kpss çalşsn siz havadan kadro aln ohhhh…yazk yaaa

 97. tülay dedi ki:

  Belediyede iş verenin işçileri ne olacak onların çolu çocu yokmu karayollarında çalışan işçilerin yaptıkları işin aynısını yapıyorlar niçin bunların hakkı verilmiyor bizimkilerde işkurdan giren insanlar yazık onlarında hakkı verilmesi lazı

 98. malatyalı dedi ki:

  ben on senedidir sosyal hizmetlerde temizlik işçisiyim verilecekse tam kadro verilsin verilmeyeceksede insanlarla dalga geçmeyin herkes neyin ne olduğunu biliyor arkadaşlar bunlarınki boş vağette bulunuyorlar şartlarını okuyun görürsünüz bütün haklarda olacağız fazla söze gerek yok

 99. Nigdeli dedi ki:

  ASIL ICCI DEDIGI ZATEN ASIL ALDIKLARI TORPILLI KISILER TEMIZLIGE ALDIKLARI ZATEN GARIGANLAR SINAV AYAGINA YATIP ASILA KARO GERCECEK GARIBAMA KADRO DEYIP DUZENLEMEDEN BASKA BIRSEY DEYIL GIBI DURUYOR DEYILMI SAYIN BASBAKANIM SZ NEDIYORSUNUZ BU ISE SARTLAR VE SINAV HIKAYESINE?

 100. Nigdeli dedi ki:

  Asil isci diye aldiklari torpilliler zaten temizlik tekiler gariban kesim snav hikayesi bence aldatmaca olan zaten garibana 3

 101. Ali dedi ki:

  En pis işi ben yapıyorum kanalizasyonları temizliyorum 17 senedir bakalım kadroya alcaklarmı ama almazlarsa benimde oyum yok ak partiye

 102. Unal dedi ki:

  Ben belediyede temizlikde çalışıyorum kadroya alinmassam ak partiye oy bermem

 103. Tatanga dedi ki:

  Igdasta calisan tasören iscisine kadro varmi

 104. Osman dedi ki:

  Bende belediye temizlik elaman iyim çöpcuyum bizesde verecekleri umarım haklarımızı istiyoruz

 105. Osman dedi ki:

  Bende belediye de çöp cuyum benim gibi binlerce arkadaşım var bizde istiyoruz haklarımızı yazık digilmi bizlere .. normal vatandaş copunu çöp kovalarına ATARKEN AĞZINI BURNUNU kapatıyor oysa biz içindeyiz bu şekilde çocuklarımıza ekmek götürüyoruz sayın başkanım ve Cumhur başkanım haklarımızı isteriz

 106. Türk Telekom tasironlarina kodiro yokmu basbakanim dedi ki:

  Nuri

 107. Anonim dedi ki:

  Ben 12yildir kreş te çalışıyorum bana kadro varmı yoksa bir daha ak oy yok

 108. Şa uygur dedi ki:

  Ben bir devlet dayresinde çalışıyorum önce asil işte çalışıyordum kurumumuz kapanmas nedenile şimdide yardımcı Işte çalışıyorum ve 12 yıllık emiyim var inaniyoruki bizi mağdur etmezler inşallah ak özünü tutar çünki onlar Baba canlar onlar gibi yok budunyada

 109. Ben temizlik isinde calisiyorum kyk da kodro istiyoruz dedi ki:

  Elmas özçelik

 110. Yeliz dedi ki:

  Haksızlık okulda hizmetli 9 ay çalıştırıp çıkarıyor ve kadro yok insanı uyutuyorlar bire gafiller artık ak partiye oy yooook

 111. gariban dedi ki:

  Kamuda en cok işi yurt taki calisan lar yapıyo hakkını yımiyelm kalifer yakıyoz temizlik daha cok ısler kımse gormuyor gece geliym komur atmaya tatıl yok iş nerdeymiş gorun

 112. Işşallah yemekhanede çalışanları onutmazsıniz onutursanız sizde onutulursunuz dedi ki:

  Tc

 113. Erbin dedi ki:

  Hastanelerde temizlik personeli diye çalıştırıp hastanın kişisel temizliğini altını bana temizletiyorlar

 114. huseyin dedi ki:

  Ben özel idare de 5 yıldır operatörü m bize kadro varmi

 115. Anonim dedi ki:

  ALÎ
  Bizz hastanenin ameliyathanesinde calisan temizlikciyiz.fakat yapilan isleri anlatayim.okumanizi temenni ederim
  -Skopi cekimlerini yapiyoruz.
  – Acik veya kapali vakalarda cihazlari calistiriyor ve kullanima hazirliyoruz
  -Hastaya pozisyonlari veriyoruz.
  -Atel bandaj turnike flester vs.yapiyoruz
  -Vaka basladiginda ekstra ihtiyac olanlari malzemeleri getirip sterile uyma kuralina gore acip veriyoruz.
  -Gaz kontrolu ve degisiminide yerine gore yapiyoruz.
  -Butun kullanilan tibbi malzemeleri biliyor ve kullanim yerine kadar biliyoruz.
  -Nobete giriyoruz
  -Saymakla bitmez de siz biliyonuz asil isi yapan aslinda biziz.
  Temizlikci de gil kalifiyeli eleman diyorlar bize

 116. 2kasimda ise girdim bana kadro verilmesse istenmi atilacagim keske kadro verilmeseydi kimseye isimide kaybetmeseydim dedi ki:

  Anonim

 117. cemal dedi ki:

  kamu kurumunda soforluk hızmetı verıyorum asıl ıs yaptığıma ınanıyoorum bızede kadro verılmezzse akp ye bızdende oy yok

 118. cemal 01 dedi ki:

  bızede kadro varmı adanada sağlık kurumunda soforluk yapıyorum yaptığım işin asıl ıs olduna ınanıyorum .bu durumdan bızde faydalanmazsak bıdende akp ye oy yıllarca emek verdık bızım yaptımız ısın yarısını ypmayan adamlar kadroda adalet ıstıyorum

 119. kemal dedi ki:

  okullarda çalışan hizmet alımlarına kadro bekliyoruz bizi yanıltmayın

 120. kemal özturk dedi ki:

  allah aşkına sesimizi duy sayın cumhurbaşkanım okullarda çalışan hizmet alımlarını ay sonu şirket işten çıkartıyor ne olur tutun elimizden kadro felan istemiyorum daimi çalışayım yeter 28 şubat mağdurlarındanım siz tutmayacaksanızda kim tutacak elimizden neolur hizmet alımlarınada kadro yada ösp ye alın

 121. Mustafa inal dedi ki:

  Ben birokulda yrmizlik işçisiyimasıl işçiler biziz eger biztemizligi yapmasak çocuklar hastalıktan kuttulmazlar katro bizimde hakkımız

 122. KEMAL ÖZTÜRK dedi ki:

  MAYISIN SONU ŞİRKETLE SÖZLEŞMEMİZ BİTİYOR BİZ KADRO BEKLERKEN SÖZLEŞMEMİZ SONA ERİYOR NE OLUR YETKİLİLER DUYUN SESİMİZİ OKULDA HİZMET ALIMINDA ÇALIŞIYORUM BİZ SİZE GÜVENMİŞTİK UYKULARIM KAÇTI BAŞVURU TARİHİ AHMET DAVUTOĞLUNUN MÜJDEYİ VERDİĞİ TARİH 22 MART OLMALIDIR YILLARCA BU MEMLEKETE HİÇ İHANET ETMEDİM HEP HİZMET ETTİM İZİN VERİNDE DAİMA HİZMET EDEYİM EVDE ÇOCUKLAR EKMEK BEKLİYOR NE OLUR BİZİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATMAYIN HEM NE DEMEK 12 AY ÇALIŞMA ŞARTI ADAM ZATEN ÇALIŞIYOR BEN ONUN ÇALIŞTIĞI MAAŞA RAZIYIM YETERKİ DAİMİ OLSUN

 123. KEMAL ÖZTÜRK dedi ki:

  BAŞVURU TARİHİ AHMET DAVUTOĞLUNUN MÜJDEYİ VERDİĞİ 22 MART OLMALIDIR NE OLUR AY SONU İŞTEN ÇIKARIYOR ŞİRKET LÜTFEN

 124. KEMAL ÖZTURK dedi ki:

  YARIN İŞTEN SİRKET ÇIKIŞ VERİYOR BİZE YARDIM EDİN BAŞVURU HAKKIMIZ SAKLI KALSIN NOLUR

 125. mine dedi ki:

  evet ya ne olursunuz okularda hizmet alimi ile alinan bizleride dusunun allah rizasi icin

 126. Anonim dedi ki:

  ş.urfa birecikten halil 13 senedir aynı okulda çalışıyorum okulun en pis işi temizlikçiler yapıyor okul yaz tatiline girince başlıyoruz çarşafları yıkamaya bittikten sonra halıları yıkıyoruz ondan sonra bahçenin temizliği anlayacağınız tatildede okuldayız ama 9 ay maaş alıyoruz sigortamızda okadar yani bizim ne günahımız var öbür yandan kadrolu elamanlar hiçbir iş yapmadıkları halde yaz tatilinde maaşlarını alıyor sizin aracılığınızla cumhurbaşkanımıza ve başbakanımıza sesleniyorum lütfen bizde kadro istiyoruz ha kadro istiyoruz ama fazla para istemiyoruz asgari ücretle olsun 3 ay maaş almıyoruz devlet büyüklerimiz hiç düşünüyormu acaba bu elemanlar 3 ay ne yiyip ne içiyor ne yapalım nereye başımızı vuralım lütfen okullarda çalışanlarada kadro versinler bizde 3 ayı nasıl geçireceğimizi kara kara düşenmekten kurtuluruz teşekkür edenim

 127. halil ersavaş dedi ki:

  ş.urfa birecikten halil 13 senedir aynı okulda çalışıyorum okulun en pis işi temizlikçiler yapıyor okul yaz tatiline girince başlıyoruz çarşafları yıkamaya bittikten sonra halıları yıkıyoruz ondan sonra bahçenin temizliği anlayacağınız tatildede okuldayız ama 9 ay maaş alıyoruz sigortamızda okadar yani bizim ne günahımız var öbür yandan kadrolu elamanlar hiçbir iş yapmadıkları halde yaz tatilinde maaşlarını alıyor sizin aracılığınızla cumhurbaşkanımıza ve başbakanımıza sesleniyorum lütfen bizde kadro istiyoruz ha kadro istiyoruz ama fazla para istemiyoruz asgari ücretle olsun 3 ay maaş almıyoruz devlet büyüklerimiz hiç düşünüyormu acaba bu elemanlar 3 ay ne yiyip ne içiyor ne yapalım nereye başımızı vuralım lütfen okullarda çalışanlarada kadro versinler bizde 3 ayı nasıl geçireceğimizi kara kara düşenmekten kurtuluruz teşekkür edenim

 128. deli dedi ki:

  Bunlar oyun oy zamani bi oyunda siz millet vermeli sesinizi cogaltin….

 129. Bayram sarı dedi ki:

  İşkuŕ adı altında 6 ay çalışıyom ondan sonra napcam 3 çocuk var cumhurbaşkanımız sesimizi ne olursadevletimizden olur

 130. Selahattin dedi ki:

  bi okul da temizlik elamanı olarak çalı şıyo rum ama yapmadı ğı iş kalmıyor yeri geldiğin de boyacı camcı yanı kısacası hem temiz lık elemanı hem teknik servis içtim benim gibi aynı işleri yapan nice arkadaşlar var kimi 8 kimi 10 yıl ayñı şekilde okullarda çalışan ‘lar var bu 8 yıl de bi adım bile ileri gitmedik 8 yıl az bi zaman değil artık adalet istiyoruz kadro istiyoruz madem ki güçlü devletiz suriye ve onun gibilerine bakıyorsunuz neden bizim sesimize kulak vermiyor sunuz seçim lerde atıyor sunuz ve daha sonra kayboluyur sunuz hep bakıyorumki bakanlar bu kunu kakkindan aldad maca yanlış beyanlar milleti kandıriyorlar yeter bukadar adlandırdığıniz kadro istiyoruz

 131. Bünyamin bal dedi ki:

  allah rızası için as yedek demeden taşeron işçilerin kadrosu nu verin bu kölelik bitsin. .

 132. Bünyamin bal dedi ki:

  allah rızası için as yedek demeden taşeron işçilerin kadrosu nu verin bu kölelik bitsin. .Sayın cumhurbaşkanım başbakanın

 133. erzuru25 dedi ki:

  Bizler.tşoren.işçileri.okullar.hizmetamlimindan.çalişiyoruz.5ay29gün.ondansonra.boşkaliyoruz.bizler.kirada.oturuyoruz.bizimçocuklarimiz.okulagidiyorlar.hiçdüşündünuzmu.biz.akpartiye.güveniyoruz.inşallah.kadroaliriz

 134. Kamu hastanelerde yemek dagiticisina kadro varmi dedi ki:

  Tomsuk

 135. Ayşe dedi ki:

  Artık yeter okulda 9ay çalışıyorum 3 ay boşum insan gibi kadro istiyoruz adalet

 136. kemal öztürk dedi ki:

  işkur tyçp çalışanlarını unutmayın bizde geçim yapıyoruz

 137. Anonim dedi ki:

  Hizmet alımından çalışıyorum okulda bize kadro varmı

 138. okullarda tasaruna kadru varmi dedi ki:

  Erhan

 139. Mustafa 33 dedi ki:

  Okulda 9ay çalışıyoruz ondan sonra boştayız.Bizde taşoronuz sayın cumhurbaşkanım başbakanım sesimize ses verin(cumhur)

 140. Mustafa 33 dedi ki:

  Okulda tasoronum kadro istiyrum

 141. Bende okulda 2 yıldır çalışıyorum bizede kadro gelsin sesimizi duyun dedi ki:

  Bende 2yıldır okuldayım bizede kadro gelsin temizlik görevlisi olarak çalısıyorum

 142. mehmet dedi ki:

  gelişmeleri merak ediyor ve aynı merakla bekliyoruz

 143. Sündüz dedi ki:

  8 yıldır okulda temizlik görevliısiyim bize neden kadro yok herişi yapıyoruz askeri ücret ozaman bizede kadro verilsin lütfen duyun sesimizi Allah aşkına

 144. Sündüz dedi ki:

  Bizde kadro istiyoruz lütfen 8 yıldır okulda temizlik görevlısiyim ker işş biz yapıyoruz ama askeri ücret yetmiyor duy sesimizi ak parti sana yakişir lütfen Allahına kurban duy kadro

 145. Okudacalışan sebile dedi ki:

  2o11 dener okulda çalışın ikisededir işkur gectim buseneson üçtane çocumvar ikisiokuyo biri bakicimvar atıyüz bakıcımaverim askeriücret çocukları imahatim servis parası yemek parası cumurbaşkanım üçtane çocuk kıredi borç çok her sene iş sikıntısı olcamı olmicekmi işimi çokseviyom çocuk larım için çalışmamlazım bilim ki okuyup gececeksiniz ben CUMURBAŞKA güvenim oçokmerhametli siz ona iletir misiniz gerekirse ankara ya geliriz ZZ

 146. Engelli okulunda hostes olarak çalışmıyorum vizede kadro olurmu acaba dedi ki:

  Ada çetin

 147. Vakif dedi ki:

  4 yıldır okul temizlik işçisiyim şu taşeron ismi yok bu taşeron ismiymiş eğitimin verildiği yerde çalışan temizlik işçisi allah’ın kulu degilmi kpss sınavında girdi 70 puanda aldım niye boştayız daha ne deyim

 148. hastanede calisan yemek işcisinede kadro varmi dedi ki:

  Eyüp

 149. Filiz dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım okulda temizlik elamanıyım benimle aynı işi yapan kadrolu elemanlarda var 10 ay çalıştırılıp sonra cıkartılıyoruz allah rızası için bizi duyun saygılar

 150. mustafa dedi ki:

  Devlet hastanesinde yemekhane personeli olarak 4 yildir calisiyorum bizede kadro varmidir acaba????

 151. gulhan ozturk dedi ki:

  Okulda çalışıyorum temizlik yapiyom yapmadım is kalmadı dokuz ay sonra bosum sürekli is istiyor kadroyu biz hak ediyordu yardım et başkanım toplum yararına salisiyoruzaldimiz ucret yetmiyor ev ödüyoruz çocuklar okuyol

 152. Mehet dedi ki:

  14 senedr şaliurfa Dsi de çaliyorum şantiye konrol beraber bize bişe yok biz vatadaş deyiliz nereye gidelim 15 Bulge 151 şube deym

 153. Çiğdem dedi ki:

  8 senedir okulda çalışıyorum bizim halimiz ne olacak

 154. Filiz dedi ki:

  6 senedir MEB e bağlı okulda temizlik işcisiyım her sene işsiz kalmaktan korkuyorum tekrar alınmazsam diye hak ettiğimizi düşünerek bende arkadaslrımda kadro istiyoruz sesimizi duyarlar insallah

 155. 4 senedir okulda temizlikçi olarak çalışmaktayım bu sene 3 aylığına HİZMET ALIMINA ALDÌ Kadro ihtkmalı varmı arkadaşlar dedi ki:

  Şeyhmus

 156. meral dedi ki:

  17 yldır okulda çalışıyorum girdigim 2 sene sigortam olmadı diger seneler sigortam oldu yaz tatili oldugunda işimiz son oluyor maaşmızı alamıyoruz yıllardır kadro sevincinle yaşadım dün aldıgım habere üzüldüm 2 aydır hizmet alımından alınan arkadaş kadroya geciyor çok üzüldüm.Sayın Cumhurbaşkanım duyun bizi yalvarıyorum bu sesimizi geçiştirmesinler

 157. Tugba dedi ki:

  Bende okulda çalışıyom 2 yıldır işurdan okulda iki arkadaş daha var onlar 2 yıldır çalışıyor kadro olacakmış taşöron oldukları için bize neden kadro olmuyor neden ayrımcılık oluyor.

 158. Mehet dedi ki:

  15 yildr Dsi sofurum bana kadro yok varmi buyle adalet

 159. Mehmet dedki dedi ki:

  Ben 15 yidir saliurfa Dsi de calisiyem sofur olarak banada kadro yok deyiler

 160. Filiz dedi ki:

  Adaletiniz bu kadarmıydı anaokulunda kadrolu elemanla aynı işi yapalım onun aldığı ücretin yarısını alalım ona kadrolu diye bısey demesinler sanada maraba desinler işin bitti çık iş başladı gel ocak ayında bir günlük girdi çıktılar ALLAHIN adaleti büyüktür

 161. Ayşe dedi ki:

  kamuda çalışan taşeron temizlik işçilere kadro verilecek mi?

 162. Çiğdem dedi ki:

  8 senedir okulda çalışıyorum kadro verilmedi nedeni ayle birliği olmam büyük haksızlık var

 163. Mehmet Taş dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba, belediyelerde çalışan taşeron işçiler hangi statüde işe başlayacaklar?

 164. Smithk938 dedi ki:

  betamethasone acetatena phos eabgaefedgddfddg