Taşeron işçi düzenlemelerinde son durum ne?

taşeron

TAŞERONDA SON DURUM NE?

Milyonlarca çalışanın dört gözle beklediği Torba Yasa, Meclis tatile girmeden yasalaşacak. Torba’dan taşeron işçiler için de önemli değişiklikler ve müjdeler çıkacak. Maliye Bakanı son durumu anlattı.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren sosyal güvenlik paketi, Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldı. Taşeron işçiye en az 3 yıl çalışma garantisi veren pakette, part-time çalışanlar da unutulmadı. Paketle istihdam bürolarının işlevi artırılıyor. Bazı hizmetler için kadrolu eleman çalıştırmak istemeyen firmalar, istihdam büroları aracılığı ile işçi kiralayabilecek. Sadece gündelikçi değil, kalorifer tamircisi, elektrikçi, halı yıkamacı lazım olduğunda istihdam bürosundan istenebilecek. Bağ-Kur borçlularından 3 çocuk teşviğine kadar birçok düzenlemeyi içeren paket, Meclis tatile girmeden yasalaşacak.

TAŞERON KURTULUYOR

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, asıl ve alt işveren ilişkisinde sorumlulukların netleştirilmesi, alt işveren işçilerin ücret, tazminat ve izin gibi sosyal sorunların çözümüne yönelik çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Taşeron işçi düzenlemelerinde son durum ne? yazısına yapılan yorumlar
  1. Halil dedi ki:

    Guvenlikle temizlik gorevlisini ayni katogoriye koyamazsiniz sozde 5188sayili kanuna gore emniyet gen.mud.bagli personeliz ama malesef kocamiz cok artik kocamiz belli olsun.guvenlikte can guvenligi ve sorumlugunuz coktur temizlikte sadece isinizi bilirsiniz.gorevi ugruna daha kac kisinin olmesi lazim.bu guv.yasasi ne oldu.malesef nabza gore serbet veriliyor bu ulkede hakka gore degil.asil isin ta kendisi guvenlik ;birileri illa sirtimizdan parami yemesi lazim,peskesmi cekilmesi lazim birileri birinin sirtindan gecinmesi duzelmedikce bu ulke duzelmez ben hakkimi helal etmiyorum