Taşeron işçiler ne zaman kadroya alınacak?

Taşeron işçilere kadroda son durum ile ilgili hükümetten açıklama geldi.Taşeron işçiler ne zaman kadroya alınacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Taşeron konusunda çok az zaman kaldı, Maliye Bakanlığı’yla çok samimi bir çalışma yapıldı. Bizim içimize sindi. Yakın zamanda Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız açıklayacaktır” dedi.

Taşeron işçiler kadroya ne zaman geçecek? İşçilerin uzun zamandır beklediği sorunun cevabı Çalışma Bakanı’ndan geldi. Taşeron  işçilerin kadro sorunu Meclise ne zaman gelecek?  Taşerona kadro ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan “Taşeron işi inşallah bu hafta içinde bitiyor” demişti. Taşeronun kadro sorunu ile ilgili bir diğer açıklama Başbakan Yıldırım’dan geldi. Başbakan Binali Yıldırım, “Taşeron düzenlemesi bu hafta Meclise gelecek” dedi. İşte taşerona kadroda son durum…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise taşerona ilişkin şöyle konuşmuştu. Bakan,TBMM’de görüşülen Plan Bütçe Komisyonu kapanışında taşeron düzenlemesine ilişkin açıklamasında, “10 gün içinde çalışmalarımızı tamamlamak istiyoruz” şeklinde açıklamada bulundu. Basında “10 gün içinde çalışmanın Meclis’e gelmesi” yönünde bir ifadenin yer alması üzerine, bakanlık böyle bir durumun söz konusu olmadığını, taşeron konusundaki çalışmaların sene sonuna kadar tamamlanacağını duyurdu.

TAŞERONA KADRO NE ZAMAN VERİLECEK?

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından düzenlenen toplu açılış töreninde bir vatandaşın “Taşeron ne olacak Sayın Cumhurbaşkanım” diye bağırması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu işte taşeron olmaz. Ama taşeron işi inşallah bu hafta içinde bitiyor” diye cevap verdi. Başbakan Binali Yıldırım ise, “Taşeron ile çalışanların sorununu Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile hallediyoruz. 1 hafta içinde inşallah Meclise gönderiyoruz” dedi.

Başbakanlık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığının yoğun bir çalışma yaptığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birlikte işi tatlıya bağladılar inşallah. Bu hafta içinde Meclise gitmesiyle bütçe müzakerelerinin de arkasından inşallah neticeye bağlanacaktır” açıklamasında bulundu.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...