Taşeron işçilerin kadroya alınması KPSS mağdurlarını endişelendirdi


Kamudaki tüm taşeron işçilerin kadroya alınacağının açıklanması taşeron olarak çalışanları sevindirirken KPSS mağdurlarını endişelendirdi.

kpss mağdurları taşeron işçi kadro

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun asıl ve yardımcı iş ayırmaksızın kamuda çalışan tüm taşeron işçilerin hepsinin kadroya alınacağını açıklaması taşeron olarak çalışanları sevindirirken bir kesimin de tepkisini çekti.

KPSS‘ye giren ve atanamayan milyonu aşan memur adayının stresli bekleyişi devam ederken, taşeron olarak çalışanların kadroya alınacağının açıklanması bu kesimi ciddi derecede rahatsız etti.

Son 2 yıldır seçimlerin de etkisi ile hükümetin ve muhalefet partilerinin hepsinin öncelikli konuları arasında yer alan Taşeron İşçilere Kadro” konusu gündemden hiç düşmemişti. Bu süreçte çok da gündeme gelmeyen KPSS mağdurları ise geri plana itilmenin burukluğunu yaşıyor.

KPSS bekleyen ya da KPSS’ye girip kadroya giremeyen mağdurlar, “atanamayan memurlar, atanamayan sağlıkçılar, atanamayan öğretmenler, atanamayan mühendisler…” gibi platformlarda seslerini duyurmaya çalışıyor. KPSS mağdurları Haber7’nin gündeme getirdiği haberin yanında bu platformlarda da, “Taşeron işçilere kadro kadar keşke milyonlarca KPSS mağduruda düşünülseydi” tepkileri verirken, “taşeron olarak çalışanlar yerine keşke atama bekleyen memur adaylarına kadro verilseydi” yorumları yapıyor.

Taşeronlara devlet kadrosunun verilmesinin adaletsizlik  olacağını savunan KPSS mağdurları,“KPSS’ye giren ancak atanamayan, son atamalarda ise sadece 2-3 bin kadro verilen milyonlarca KPSS mağdurunun ne olacağını” soruyor.

Açılan kısıtlı kadro ile çok yüksek puan alan üniversite mezunlarının bile atanamadığı düşünülürse ilkokul ve lise mezunu olup taşeron olarak çalışanların devlette kadroya girecek olması KPSS mağdurlarının tepkisini haklı kılıyor.


Recommended for you

2 Comments

  1. yasemin

    Mar 24, 2016 at 12:55

    ben yirmi yıldır iş bekliyorum, dayısı olan giriyor. Allah yardımcımız olsun.

  2. Funda

    Mar 28, 2016 at 01:22

    Devlet Hastaneleri bünyelerinde; Taşeron firmalar tarafından TORPİLLE çalıştırılan ve zamanla içinde bulundukları konumu beğenmeyen; küçümseyen, Sertifikalı TIBBİ SAHTEKARLAR Gözünüz aydın. Dışarıda milyonlarca sağlık meslek lise

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.