Taşeron işçilerin kamuya kadrolu işçi olarak alınmasını istiyoruz

“HAK-İŞ Genişletilmiş Başkanlar Kurulu olarak, sendikasızlaştırmaya, taşeronlaştırmaya, güvencesizleştirmeye, özel istihdam büroları aracılığıyla öngörülen istihdam biçimine, kayıt dışı ve düşük ücretlerle çalıştırmaya itiraz ediyoruz. Taşeron işçilerin kamuya kadrolu işçi olarak alınmasını istiyoruz”

taşeron işçilerin kamuya kadrolu işçi olarak alınması

HAK-İŞ Konfederasyonu Genişletilmiş Başkanlar Kurulu sonuç bildirisinde, “Hak-İş Genişletilmiş Başkanlar Kurulu olarak, sendikasızlaştırmaya, taşeronlaştırmaya, güvencesizleştirmeye, özel istihdam büroları aracılığıyla öngörülen istihdam biçimine, kayıt dışı ve düşük ücretlerle çalıştırmaya itiraz ediyoruz. Taşeron işçilerin kamuya kadrolu işçi olarak alınmasını istiyoruz.” ifadeleri yer aldı.

HAK-İŞ’in dün gerçekleştirilen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısının sonuç bildirisi kamuoyuyla paylaşıldı.

Bildiride, 65. Hükümet’in, geçmiş dönemin tecrübesiyle reformlarını, kamuoyu desteğini alarak ve sosyal diyalog mekanizmasını işleterek hayata geçireceğine olan inanç vurgulanarak, yeni hükümetten talepler sıralandı.

Hak-İş Genişletilmiş Başkanlar Kurulu olarak, sendikasızlaştırmaya, taşeronlaştırmaya, güvencesizleştirmeye, özel istihdam büroları aracılığıyla öngörülen istihdam biçimine, kayıt dışı ve düşük ücretlerle çalıştırmaya itiraz ediyoruz. Taşeron işçilerin kamuya kadrolu işçi olarak alınmasını istiyoruz. Taşeron işçilerin halen sonuçlandırılmayan toplu iş sözleşmelerinin bir an evvel bağıtlanmasını istiyoruz.” ifadelerine yer verilen bildiride geçici ve mevsimlik işçilerin sorunlarının acilen çözülmesi istendi.

Yıldız Nevin Gündoğmuş / AAyurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Taşeron işçilerin kamuya kadrolu işçi olarak alınmasını istiyoruz yazısına yapılan yorumlar
  1. Anonim dedi ki:

    Şimdide kadro diye vadettikleri alımları 3 yıllık sçzleşmeli olarak değiştirmişler. Milletle dalga geçiliyor resmen. Aradan taşeronu çıkartıp devlet taşeronluk yapıyor. 657 ye dahil olmak istiyoruz. Verilen sözler yerine getirilsin.