Taşeron işçinin beklediği yasal düzenleme için geri sayım başladı.

Ana Sayfa » Gündem - Taşeron işçinin beklediği yasal düzenleme için geri sayım başladı.

Taşeron işçi yasası son durum
1 milyonu aşkın taşeron işçinin beklediği yasal düzenleme son durum ne?

Yaklaşık 1.1 milyon taşeron işçinin beklediği yasal düzenleme için geri sayım başladı. Edinilen bilgiye göre; Çalışma Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı bürokratları, dün, Başbakanlık‘ta taşeron işçilerin sıkıntılarını çözmeye yönelik yasa taslağı üzerinde görüşmek için bir araya geldi. Çalışma Bakanı Faruk Çelik de, dün yaptığı açıklamada, taşeron işçilere yönelik yasal düzenleme taslağının Başbakanlık’a gönderildiğini söyledi. Çelik, şöyle konuştu:

KAMUYA DA YANSIYACAK
Danışma Kurulu‘nda ele aldığımız çok önemli konu başlıkları var. Bunlarla ilgili uzlaştıklarımızı derleyip, toparlayıp Başbakanlık’a gönderdik. Ama uzlaşmada zorlandığımız bazı konular var, onları da önümüzdeki Çarşamba üst düzey bir toplantı yaparak ele alacağız. Bir an önce Meclis‘e gönderilmesi konusunda seçimlerden önce görüşümüzü beyan etmiştik. Çarşamba günkü görüşmeden sonra yasanın Meclis’e sevk edilmesi ve oradaki yeni kazanımların da kamu çalışanlarına ve diğer çalışan kesimlere yansıtılması konusunda kararlılığımızı ifade etmek istiyorum.”

personel alımı 2017, memur alımı 2017, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2017, kaç puan, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.