Taşeron işçiye maaş yok

taşeron işçi maaşYozgat’ta Karayollarında çalışan 105 taşeron işçi 3 aydır maaşlarını alamıyor. Ulusal Kanal’ın edindiği bilgiye göre faturalarını ödeyemediği için elektriği ve doğalgazı kesilen işçiler hakkını alan kadar iş başı yapmayacak. Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar da işçilerin maaşlarıyla ilgili Maliye Bakanlığıyla görüştüklerini söyledi.

Yozgat’ta Karayollarında çalışan 105 taşeron işçinin 3 aydır maaş alamadığı ortaya çıktı.

Ulusal Kanal’ın edindiği bilgiye göre faturalarını ödeyemediği için elektriği ve doğalgazı kesilen işçiler hakkını alan kadar iş başı yapmayacak.

Öte yandan İşçinin yardımına yine işçi koştu. Karayollarında yeni kadro almış işçilerin aralarında topladığı parayı 3 aydır maaş alamayan taşeron işçilere verdiği öğrenildi.

Maaş alamayan taşeron işçiler Yozgat’la sınırlı değil. Edinilen bilgiye göre Ankara 4’üncü bölge, Kahramanmaraş, Tokat, Konya, Diyarbakır, Elazığ, Yozgat, Bolu, Şanlıurfa, İskenderun, Mersin, Samsun, Kars, Batman, Siirt, Artvin, Trabzon, Düzce, Kırşehir, Çorum’da da işçiler maaşlarını alamıyor.

Ulusal Kanal’a konuşan Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar da işçilerin maaşlarıyla ilgili Maliye Bakanlığı ile görüştüklerini ifade etti.

“MALİYE BAKANLIĞIYLA GÖRÜŞÜYORUZ: Maliye Bakanlığı ile görüştük. Bize bugün ya da Cuma günü paranın ödeneceğini söylediler. Çoğu bölgede işçilerin çok zor durumda olduğunu biliyoruz. Maaşlarının biran önce ödenmesi için görüşmelerimiz devam ediyor. Bu konunun takipçisi olacağız”

SABRİ KARA / Ulusal Kanalyurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...