Taşeron’da kimler kadroya alınacak?

Ana Sayfa » Kadro Haberleri - Taşeron’da kimler kadroya alınacak? - haber24

taşeron kadroKamuda istihdam edilecek taşeron işçilere kadro düzenlemesinde geri sayım başladı. Düzenleme 21 Mart’tan önce Meclis’e gönderilecek.

1 Kasım 2015 Genel seçimlerinin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 10 Aralık 2015’te açıkladığı 64. Hükümet 2016 Yılı Eylem Planı’nda yer alan kamuda asıl işte çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili çalışmalar sürüyor.

KADRO İÇİN SON AÇIKLAMA

Maliye Bakanı Naci Ağbal kamuda istihdam edilecek taşeron işçiler ile ilgili rakam verdi. Ağbal, “Konuyla ilgili yasal düzenlemeyi 21 Mart’tan önce Meclis’e sevk etmiş oluruz” dedi. Ağbal katıldığı bir televizyon programında kamuda asıl işlerde çalışan 100-150 bin taşeron işçinin kadroya alınacağını açıkladı.

Hangi taşeron işçilerin kadroya alınacağı ile ilgili yapılan resmi açıklamalarda, ilgili bakanlıklar ile sendikalar ve tüm taraflar ile birlikte çalışma yürütüldüğü bu çalışmalar sonunda asli işlerde çalışanların bir listesinin oluşturulacağı bildirilmişti.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yaptığı açıklamada, kamuda;

 • Temizlik
 • Güvenlik
 • yemek işleri

ile ilgili yan işlerin dışında kalan asli işleri yapan taşeron işçilerin kadro alacağını belirtti.


Taşeron’da kimler kadroya alınacak? yazısına yapılan yorumlar
 1. fatih dedi ki:

  kpss ile atama bekleyen milyonlar dururken, torpil ile işe girmiş kişileri kadroya almak çok büyük adalet… tebrik ederim

 2. maximus35 dedi ki:

  kardeşim,yıllardır kamuda çalışan taşeron işçiler anasının ak sütü gibi kadroyu haketti. neymiş KPSS den puan alanlar ne olacakmış. ücretini beğenip taşeronda yıllarca karın tokluğuna çalışmayı göze alamamışlardır. üstelik bu insanlar işe girerken ilerde kadro çıkabilir diye girmedi. aynı işe kpss ile girecek hiç kimsede işi onlar gibi bilemez. çünkü anaları ağlayarak çalıştılar. sen adamı 5 yıl zabıta memuru olarak çalıştır. sonrada kpss ile aynı işe adam al. üstelik alacağın adamda aynı vasıflarda olsun. ne yapacak yeni gelen şapkadan güvercinmi çıkaracak. devlet her işe kpss ile personel almak zorunda değil. işin durumuna göre karar verilir. yetişmiş kişiler açıktan atanabilir.

 3. maximus35 dedi ki:

  ne oldu yorumum işinize gelmedimi. daha önce yapılmışmış. benim sizin sayfanızda hiçbir yorumum olmamıştır. bu kıytırık sayfaya yorum yazanda kabahat. sizi önemsediğime yazık.