TC kimlik numaranızın bu özelliği sizi çok şaşırtacak!

Ana Sayfa » Haber - TC kimlik numaranızın bu özelliği sizi çok şaşırtacak!

tc kimlikTürkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün uzun yıllar sürdürdüğü çalışmaları sonucu hayata geçirdiği Mernis uygulaması ile her vatandaşa bir vatandaşlık numarası verilmiştir…

İşte TC Kimlik Numarası’nın sırrı

TC Kimlik Numarasını, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilmiş 11 rakamdan oluşan kişiye özgü bir sayıdır.

Üzerinde basit bir pariteyle hata bulma özelliği bulunmaktadır; ilk 10 rakamın toplamının birler basamağı, 11. rakamı vermekte.

Ayrıca; 1, 3, 5, 7 ve 9. rakamın toplamının 7 katı ile 2, 4, 6 ve 8. rakamın toplamının 9 katının toplamının birler basamağı 10. rakamı; 1, 3, 5, 7 ve 9. rakamın toplamının 8 katının birler basamağı 11. rakamı vermektedir.

  • ıstanbulda emeklı arayan
  • emeklıler iskur kurs kaydı
  • ankara bir is emekli
personel alımı 2017, memur alımı 2017, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2017, kaç puan, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.
TC kimlik numaranızın bu özelliği sizi çok şaşırtacak! yazısına yapılan yorumlar
  1. aydin yoney dedi ki:

    emekliyim şoför olarak iş arıyorum İstanbul Avrupa yakasından bsınıfı ehliyetim var 05382952588 ulaşabilirsiniz saygılar

  2. aydin yoney dedi ki:

    emekli şoförüm iş arıyorum b sınıfı ehliyeti src 2-4 var