THY Kabin Memuru Alımı ve Başvuru Şartları

THY kabin memuru alımı yapıyor. Dünya’da en fazla ülkeye uçan ve üst üste 4. kez Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi seçilen Türk Hava Yolları (THY) kabin memuru olarak görev yapacak bayan çalışma arkadaşları arıyor.

Türk-Hava-Yolları-THY-Kabin-Memuru-Alımı

Dünya’da en fazla ülkeye uçan ve üst üste 4. kez Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi seçilen Türk Hava Yolları Kabin Memuru olarak göre yapabilecek memur alımı yapmaktadır. THY, iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın, dinamik ve güler yüzlü bayan kabin memuru aramaktadır.

Bayan kabin memurunda aranan özellikler;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • 01/01/1986 ile 31/12/1991 tarihleri arasında doğmuş olmak,
 • En az lise mezunu olmak (Yurtdışı okullardan alınan lise diplomaları için denklik belgesi ibrazı geremektedir),
 • İyi derecede İngilizce bilmek
 • Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak

Kabin Memuru Alımında Aranan Sağlık ve Fiziki Koşullar

 • 160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*
 • Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir.)
 • THY A.O. kabin memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yara izi vb. bulunmamak
  Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.

Not: Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılacaktır.

Kabin Memuru İş Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana THY A.O. resmi web sitesi www.thy.com üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yalnızca bu adresten yapılan başvurular geçerlidir. Bunun dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.

Adaylar, aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra THY A.O. tarafından süreçlere katılmak üzere davet edilecektir.

Adaylarımızın Dikkatine!

 • 2012, 2013 ve 2014 kabin memuru alım süreçlerimizde boy ölçümü aşamasında elenen,
 • 2013-2014 kabin memuru alım süreçlerimizde mülakatta elenen ve/veya süreci olumlu sonuçlanıp eğitim aşamasını tamamlamayan,
 • 2014 yılındaki kabin memuru ilanlarına başvuran,
 • THY A.O.’ dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen
  adaylar ilanımıza başvuru yapamayacaklardır.


yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
THY Kabin Memuru Alımı ve Başvuru Şartları yazısına yapılan yorumlar
 1. asilay dedi ki:

  mrb ben asilay aslen kırgısiztan doğumluyum finans ekonomi bankacılık mezunuyum daha önce 3 yılık dubaide calışma hayatım oldu ingilizce rusca ve türkce dilerini iyi derecede bilmekteyim ve 2 yıldır türkiyede tc vatandaşıyla evliyim benim kabin memeru olmak istememin nedeni cocukluğumdan beri heves etiyim bir meslek …..

 2. asilay dedi ki:

  mrb ben asilay aslen kırgısiztan doğumluyum finans ekonomi bankacılık mezunuyum daha önce 3 yılık dubaide calışma hayatım oldu ingilizce rusca ve türkce dilerini iyi derecede bilmekteyim ve 2 yıldır türkiyede tc vatandaşıyla evliyim benim kabin memeru olmak istememin nedeni cocukluğumdan beri heves etiyim bir meslek …..dogan-89@mail.ru