THY Personel Alımı İş Başvurusu İş İlanları

2014 sonunda yıllık yüzde 17 artışla toplam 11.4 milyar dolar tutarında satış geliri elde etmeyi hedefleyen THY, 2012 ciro hedefi ise 24 milyar dolar.

THY, 2014 yılı Ocak – Mart döneminde, yüzde 20,2 artışla 12 milyon yolcu sayısına ulaştı. THY’nin yolcu sayısı, iç hatlarda yüzde 27,9 dış hatlarda ise yüzde 15,1 artış gösterdi.

Dış Hatlar Business /Comfort Class yolcu sayısı ise dıştan dışa transfer yolcu sayılarında da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 16,9 ve yüzde 26,8 artış kaydedildi.

THY iç hat şehir sayı 36’dan 43’e, dış hat şehir sayısı ise 183’ten 203’e çıktı. 2013 Mart ayı sonunda mevcut uçak sayısı 215 iken, 2014 Mart ayı sonunda 241 oldu. Türk Hava Yolları’nın geniş gövde yolcu uçak sayısı 43’e, dar gövde yolcu uçak sayısı ise 1.189’a yükseldi.

THY Personel Alımı İş Başvurusu İş İlanları

THY İnsan Kaynakları

Türk Hava Yolları; dünyanın farklı noktalarındaki tüm çalışanları için yaratıcılığı ve ekip ruhunu destekleyen, kişisel gelişime olanak sağlayan, şirket hedeflerinin her kademede içselleştirildiği, düşüncelerin özgürce paylaşılabildiği şeffaf bir çalışma ortamı sunmayı hedefler. Havacılığın büyülü dünyasına adım atan tüm bireyler, Türk Hava Yolları’nda mesleğine tutkuyla bağlanır.

Geniş faaliyet alanı ve çok kültürlü yapısıyla Türk Hava Yolları, çalışanlarına havacılık sektöründe eşsiz bir kariyer fırsatı sunar. Kuruma bağlılık ve etkin ekip çalışması, kurum kültürünün en karakteristik özelliklerindendir. Çalışanların sahip olduğu nitelikler kuruma ayrı bir zenginlik katarken, bireysel hedefler ve kurum hedefleri uyum içindedir.

Türk Hava Yolları, insan ilişkileri güçlü, yaratıcı, çok kültürlülüğe ve yeniliklere açık, sürekli gelişime ve verimliliğe odaklanan, rekabetçi, ekip çalışmasının değerine inanan adayları, bünyesindeki farklı pozisyonlarda istihdam eder.

THY İşe Alım Süreçleri

Türk Hava Yolları, global hizmet ağında birlikte çalışacağı adayları

 • Kabin Ekibi,
 • Kokpit Ekibi,
 • Yurt Dışı Ofis Çalışanları ve
 • İdari/Teknik Birim Çalışanları (Genel İstihdam)

olmak üzere 4 ana başlık altında istihdam eder.

1. Kabin Ekibi

Sürekli gelişen hizmet ağımıza paralel olarak, verdikleri kaliteli hizmetle tüm dünyadan konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayan ve güvenlik konusunda önemli sorumluluklar üstlenen kabin ekibinin işe alımları, ihtiyaç duyulan dönemlerde www.thy.com üzerinden yayınlanan ilanlar aracılığıyla gerçekleştirilir.

Başvuran tüm adaylar, sistem üzerinden alınan randevular doğrultusunda Türk Hava Yolları’na davet edilir. Temel şartları sağlayan adaylar, modern seçme yöntemleri kullanılarak yazılı ve sözlü değerlendirmelere alınır. Aynı zamanda tüm adaylara yabancı dil yeterlilik testleri uygulanır.

Bu aşamaların ardından, birebir ve grup mülakat süreçlerini de başarıyla tamamlayan adaylar, sağlık kurulunun onayıyla eğitim sürecine başlar. Eğitimi başarıyla tamamlayan tüm adaylar, her geçen gün daha da genişleyen uçuş ağımızda, konuklarımızı en konforlu ve güvenli şekilde ağırlamak üzere ekibe dahil edilir.

2. Kokpit Ekibi
Türk Hava Yolları’nda, büyüyen ve gençleşen filomuzla birlikte, kokpit ekibi işe alımları global ölçüde ve titizlikle yürütülür. Kurum kaynaklarıyla yetiştirilen genç pilotlar Türk Hava Yolları’na kazandırılırken, farklı milletlerden deneyimli pilotlar da kurum bünyesinde istihdam edilir.

Türk Hava Yolları’nın pilot alımları;

 • Kaptan,
 • II.Pilot,
 • Yetiştirilmek Üzere II. Pilot Aday Adayı,
 • SFI (Simulator Flight  Instructor)

olmak üzere 4 grupta gerçekleştirilir.

Pilot adayları, www.thy.com üzerinden yayınlanan ilanlara başvurarak seçim sürecine dahil olur. Yabancı dil bilgisine ve temel gerekliliklere sahip adaylar arasından ilgili mesleki testleri ve mülakatları başarıyla tamamlayanlar Türk Hava Yolları ailesinde istihdam edilir.

Türk Hava Yolları, “Yetiştirilmek Üzere II.Pilot Aday Adayı” istihdamıyla hem havacılık sektörünün gelişimine önemli bir katkı sağlar hem de yeni mezun adaylar için eşsiz bir kariyer fırsatı sunarak gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olur.

3. Yurt Dışı Ofis Çalışanları

Dünyanın farklı noktalarına gerçekleştirdiği uçuşlarla, doğu-batı ve kuzey-güney arasında hava köprüsü kurma misyonunu üstlenen Türk Hava Yolları’nın Türkiye dışındaki ofislerinde görev almak isteyen mahalli adaylar, bulundukları ülkelerdeki ofislerimize başvurarak değerlendirme sürecine katılabilir. Adaylar, temel koşulların yanı sıra başvuruda bulundukları pozisyonun gerektirdiği nitelikler doğrultusunda değerlendirilir.

4. İdari/Teknik Birim Çalışanları (Genel İstihdam)

Türk Hava Yolları’nda, yolcularımızın güvenliği ve konforu için gökyüzünde görev yapan, konuklarımızı sevdiklerine ulaştıran kabin ve kokpit ekiplerimizin yanı sıra, bu büyük operasyonun aksamadan, kusursuz bir şekilde sürdürülebilmesi için görev yapan idari ve teknik birimler de büyük önem taşır.

Genel Müdürlüğümüze bağlı idari ve teknik birimlerde, ihtiyaçlar doğrultusunda zaman zaman teknisyen, memur, uzman ve mühendis pozisyonları için, www.thy.com üzerinden yayınlanan ilanlar aracılığıyla başvurular kabul edilir. İşe alım sürecinde adaylara, yetkinlik bazlı mülakat uygulanırken, mülakatı destekleyen yazılı ve sözlü seçme yerleştirme yöntemleri de kullanılır. Adaya uygun pozisyon teklifi için kişilik envanteri sonuçları dikkatle değerlendirilir.

Tüm işe alım süreçlerinde adaylar şeffaf bir şekilde bilgilendirilir.

Sosyal İmkanlar

Türk Hava Yolları, çalışanlarına önemli sosyal olanaklar sağlar. Geniş bir bölgeye yayılmış servis ağı, özel sağlık sigortası, çalışan aileleri için sunulan özel sağlık sigortası indirimleri, doğum, emzirme, ölüm, evlenme yardımları, çocuklu bayan çalışanlar için kreş imkanı ya da yardımı, ücretsiz ve indirimli yurt içi/yurt dışı uçuş imkanları, vize kolaylığı, tüm dünyada anlaşmalı konaklama olanakları söz konusu hizmetler arasında yer alır.

Çalışan Profili

31.01.2013 tarihi itibarıyla THY A.O. Personel Sayıları

ÇALIŞAN DAĞILIMI Çalışan Sayısı
Uçucu Personel 8073
Yurt Dışı Personel 2279
Diğer personel (Yurt içi) 5626
Toplam Personel 15978
EĞİTİM Çalışan Sayısı
Doktora 49
Yüksek Lisans 1128
Üniversite 8120
Yüksekokul 2084
Lise 4440
İlköğretim Okulu 157
Toplam 15978
CİNSİYET Çalışan Sayısı
Kadın 8402
Erkek 7576
KIDEM YILI
Ortalama Yıl 8,28

Türk Hava Yolları Bay ve Bayan Kabin Memuru Arıyor

Dünya’da en fazla ülkeye uçan ve üst üste 3 kez Avrupa’nın en iyi havayolu seçilen Ortaklığımızın büyüme sürecinde Kabin Memuru olarak yer almak isteyen iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın, dinamik ve güler yüzlüçalışma arkadaşları arıyoruz.

Genel Özellikler

 • T.C. vatandaşı olmak
 • 01/01/1989 ile 31/12/1994 tarihleri arasında doğmuş olmak.
 • En az lise mezunu olmak (yurt dışındaki okullardan alınan lise diplomaları için denklik belgesi ibrazı gerekmektedir).
 • İngilizce bilmek ve/veya Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, İtalyanca, Çince, Korece, Japonca, Rusça, Arapça, Farsça, dillerinden birisini bilmek.
 • Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.
 • Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 1 yıl tecilli olmak.

Sağlık ve Fiziki Koşullar;

 • Bayanlar için 160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır).*
 • Erkekler için 170-190 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır).*
 • Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor istenecektir).
 • THY A.O. kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing vb. bulunmamak.
 • Daha önce Türk Hava Yolları veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik ve sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.

* Boy-kilo ölçümleri, Türk Hava Yolları veya Türk Hava Yolları’nın belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılacaktır.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana THY A.O. resmi web sitesi www.thy.com üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yalnızca bu adres aracılığıyla yapılan başvurular geçerlidir. Bunun dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.

Adaylar, aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra Türk Hava Yolları tarafından süreçlere katılmak üzere davet edilecektir.

Adaylarımızın Dikkatine!

 • 2012 ve 2013 kabin memuru alım süreçlerimizde boy ölçümü aşamasında elenen,
 • 2013 kabin memuru alım sürecimizde mülakatta elenen ve süreci olumlu sonuçlanıp eğitim aşamasını tamamlamayan,
 • 07.01.2014- 23.01.2014 tarihleri arasında yayınlanan kabin memuru ilanına başvuran,
 • Türk Hava Yolları’ndan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen,

adaylar ilanımıza başvuru yapamayacaklardır. • thy iş başvurusu
 • thy insan kaynakları
 • türk hava yolları personel alımı
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
THY Personel Alımı İş Başvurusu İş İlanları yazısına yapılan yorumlar
 1. ekremtatlı dedi ki:

  ben calısmak ıstıyorum

 2. ekremtatlı dedi ki:

  ben ılkokul mezunuyum ucak calısmak ıstıyorum kabul edersenız

 3. ekremtatlı dedi ki:

  cevap beklıyorum lutfen allah askına hz peygamber efendımız askına ben ucak calısmak ıstıyorum ıstersenız cep numara verım

 4. fatih Mıstaçoğlu dedi ki:

  cep tel- 05397227516 askerlik -tecil d.t.07.03.1994 eğitim durumu beykent üniversitesi halkla ilişkiler bölümü iş durumu -parttime ehliyet var B sınıfı y.dil ingilizce fatih_mıstaçoglu@hotmail.com

 5. fatih Mıstaçoğlu dedi ki:

  cuma günleri ve sınav günleri hariç hergün parttime iş istiyorum saygılarımla zeytinburnu ist.

 6. mehmet aslan dedi ki:

  mrb ben ilkokul mezunuyum işe gercekden ihtiyacım var ve sizinle calışmakdan gurur duyarım. tel:05427804348

 7. bülent KENÇ dedi ki:

  1976 MALATYA DOĞUMLUYUM LİSE TERK E TİPİ EHLİYET SRC PSİKO TEKNİK ARTI HALK SAĞLIĞINDAN UYGULAYICI SERTİFİKAM VAR SİZLERLE ÇALIŞMAK İSTERİM ARZ EDERİM SAYGILARIMLA

 8. bülent KENÇ dedi ki:

  TLF NO 05367995176

 9. MRH BEN ÜNİVERSİTE MEZUNUYUM SİZİNLE ÇALIŞMAK İSTİYOIRUM 5432149776 dedi ki:

  MRH BEN ÜNİVERSİTE MEZUNUYUM SİZİNLE ÇALIŞMAK İSTİYORUM 5432149776

 10. elif özkan dedi ki:

  Kabin memuru olarak calismak istiyorum

 11. Anonim dedi ki:

  merhaba ben iran 1985 doğum farsçayı çok ıyı bilen turizim ve otel işletmeciliği mezunuyum ekibinize katılmayı çok istiyorum , teşekkürler

 12. sara dedi ki:

  merhaba , ben sara 1985 iran doğumluyum ileri derecede farsça dilim var ,ankarada yaşıyorum ,turizm ve otel işletmeciliği mezunuyum , ekibinizde çalışmayi çok istiyorum .teşekkürler .

 13. Tuba MERT dedi ki:

  Iyi aksamlar adim tuba MERT, 22 yasindayim lise mezunuyum, fransada ikamet ediyorum, belediyede sekreter olarak calisiyorum, ucakla yolculuk etmeyi seviyorum, insanlarla diyalogum iyidir, sizlerden haber bekliyorum. Saygilarimla.

 14. nihat dedi ki:

  merhababa adım nihat 26 yaşıdayım lise mezunuyum sizile çalışmak istiyorum

 15. nihat dedi ki:

  merhaba adım nihat 26 yaşıdayım lise mezunuyum sizinle çalışmak istiyorum

 16. mehmet dedi ki:

  Ukraynada yasiyorum. Cok iyi ruscam ve orta ingilizce biliyorum.calismak isterim thy ile.

 17. ali türkmenoglu dedi ki:

  onlısans bilgisayar tek ve prog. mezunuyumaskerlık muaf mumkunse sızlerle calısmakıstıyorum 05432214623

 18. cemile dedi ki:

  Muhasebe ve adalet mezunuyum bende çalışmak isterim sizlerle.

 19. dilara dedi ki:

  1998 dogumluyum işe ihtiyacım var çalişmak zorundayım aileme bakıyorum liseden ayrıldım maddi durumun olmadıgından cep 0538 931 7717

 20. bayram yarar dedi ki:

  1978 dogunlu e+d src 2 src 4 piskoteknik belgesine sahibim bunyenizde calismak istiyorum 05356611986

 21. ali türkmenoğlu dedi ki:

  mrb ben ali türkmenoğlu önlisan bil.tek.ve proğ mezunuyum sizlerle çalışmak benim için gurur verici 05432214623 trkmna1@gmail.com saygılarımla

 22. TOLGA ÖZDEMİR dedi ki:

  Benim referansım babam salih özdemir dir esesnboğa gümrük müdürlüğü kadrosunda vhki gümrük memurudur ve thy kargo geçici depoda görevli memurdur. kurumunuzda kabin memuru olmak istiyorum elektronikçiyim iyi bilgisayar kullanırım telekominiksyon bilgim yüksektir. her türlü kara hava deniz aracını en iyi şekilde kulllanırım 05459060334

 23. Ozan kilic dedi ki:

  Merhana ben lise mezunuyum 1992 dOgumluyum boy 188 kilo 98 askeligini yaptim sizinle calimak istiyorum saygilarimi sunarim iyi calismalar diliyorum

 24. ali yilmaz dedi ki:

  Yabanci dil biliyorum enaz 12 ulke gordum yurtdidi deneyimliyim

 25. hatti luvi dedi ki:

  Merhaba 30 yıl airbus a330 tecrübeli kaptan pilotum sizinle çalışmak istiyorum gdhjfdvjhvnjtelefonum 856765322588ı54788jgdt6hv

 26. seynur dedi ki:

  Bana da ulaşın

 27. Selahattin tuna dedi ki:

  Turk hava yollarında di ulke her hangi şubesin gorev almaktan gırur duyarım işe ihtıyacım var lütfen 0542 5137699

 28. umut dedi ki:

  21 yasindayim askerligimi yaptim devamli bir is ariyorum email adresim yok 0536 916 18 97 ilginize tsk

 29. umut dedi ki:

  21 yasindayim askerligimi yaptim ise ihtiyacim var devamli calisabilirim ilginize tsk

 30. umut dedi ki:

  21 yasindayim askerden yeni geldim hemen bugun ise baslarim 0536 916 18 97

 31. burhan çelik dedi ki:

  ben burhan çelik ilkokulmevziyonuyum ve 40 yaş dayım hava yolu da çalışmak istiyorum ve bana yardımcı olun

 32. burhan çelik dedi ki:

  ben burhan çelik ilkokulmevziyonuyum ve 40 yaş dabbbım hava yolu da çalışmak istiyorum ve bana yardbbbb bımcı olun

 33. mehmet dedi ki:

  Mrh ben Fransa da 14 yol kaldim sonrada kesin dönüş yaptim is ariyorum fransizcam çok iyi is ariyorum kararsaniz sevinirim teşekürler mehmet erol

 34. mehmet dedi ki:

  05412434442 mehmet erol fransizcam çok iyi is ariyom tesekurler

 35. Elvira dedi ki:

  Rusya vatandaşıyım türkçede biyorum hava yollarında iş arıyorum

 36. ümit dedi ki:

  merhaba ben uçaklara aşık bir insanımm ben kabin memeuru olmakk uçaklarda yolculara ikramı lezzet yapmak isterim ruscam sransızcam ve italyancam var

 37. Mehmet cita dedi ki:

  Mehmet çıta İtalya da yasıyorum ıtalyada suresız oturma ıznımvar E ehlıyet ımvar ıtalyanncam var ıs verırzenız gelıp vatanımda sevese calısırım tel393889009800

 38. Mehmet dedi ki:

  Ben Mehmet ıtalyada yasıyorum turkıyede çalışmasak istiyorum oturma ıznımvar ıtalyada e ehlıyetımvar ıtalyancamvar ısverırsenız gelıp vatanımda çalışırım arbedene tel 393889009800

 39. Aziz yasli dedi ki:

  Selm adim aziz yaslı söförluk isi ariyorum ehliyetim (E G) sinifidir sizinle calimak istiyorum yetkili kisilerin önergesine sunarim adresim eyüp göktürk de otuyorum simdiden cok tesekkurederim

 40. Aziz yasli dedi ki:

  Selm adim aziz yaslı söförluk isi ariyorum ehliyetim (E G) sinifidir sizinle calimak istiyorum yetkili kisilerin önergesine sunarim adresim eyüp göktürk de otuyorum simdiden cok tesekkurederim ( rahmayasli@gmail.com)
  0534 305 49 68

 41. Aziz yasli dedi ki:

  Söförluk isi ariyorum sizinle calismak istiyorum yetkilisilerin geregine arz ederim

 42. Aziz yasli dedi ki:

  Selam ben eyup göktürk de oturuyorum thy ile calismak istiyorum söförluk yapiyorum ehliyetimin sinifi (E g ) yetkili kisilerin gereyini yapmasini arz edrim okul tahsilim (orta okul)

 43. İlkin Rahim dedi ki:

  Merhaba.ismim ilkin rahim azeri vetandaşıyım istanbulda yaşıyorum, universite mezunuyum, ingilizce, rusca ,farsca dillerinde konuşa biliyorum türk hava yollarında çalışmak istiyorum.önceden saygılarımı iletiyorum.

 44. BURHAN ÇELİK dedi ki:

  ACİLEN KARGO BÖLÜMÜNDE ÇALIŞMAK istİYORUM 05330913004 lütfen çok acil çAlıŞMAM GEREKİYOR eseNYURTTA OTURUYORUM KENDİM 10 YILDIR BİR ŞİRKETTE SEVKİYAT BÖLÜMÜNDE ÇALIŞIYORUM GEREĞİN YAPILMASINI ARZ EDERİM

 45. mustafa dedi ki:

  24 yaşındayım askerliğimi yaptım sizinle calışmak isterim 05445442567

 46. demetcalıskan dedi ki:

  gel calıs

 47. şoforum işe ihtıyacim var aylemı gecındımek zorudayım dedi ki:

  fevzi eroglu 05322893219

 48. fevzi eroglu 05322893127 dedi ki:

  işe ihtıyacim var

 49. selam ben nuri. devamli calisacagim ise ihtiyacim var numaram 05342791631 dedi ki:

  Nuri

 50. selam ben nuri acil surekli calisacagim ise ihtiyacim var lutfen bu numaraya donermisiniz 05342791631 dedi ki:

  Nuri sekmen

 51. Gürkan salman dedi ki:

  İşe ihtiyacım var telefonum 0535 502 35 15