THY Teknik Personel Alımı Yapacak

thy personel alımıTürk Hava Yolları Teknik A.Ş personel alımı yapacağını duyurdu.

 

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş personel alımı yapacağını duyurdu. Uçak Yapısal Bakım Elemanı alacağını internet sitesi üzerinden açıklayan Teknik A.Ş. şartları ve özellikleri de sıraladı.

THY Teknik’ten yapılan açıklamada:

İşin Tanımı :

İŞKUR Kocaeli İl Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi ve Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. işbirliği ile havacılık sektörünün ihtiyaçlarına yönelik Uçak Yapısal Bakım Elemanı Eğitim Programı düzenlenecektir. Eğitimi başarıyla bitiren kursiyerler uçak yapısal bakım-onarımı alanındaki çalışmalara “İşçi” pozisyonunda destek verebilecek yetkinlik düzeyine gelecek şekilde 3 ay süreyle eğitimden geçirileceklerdir. Eğitimlerin teorik bölümleri Kocaeli Üniversitesi’nde, uygulama ve pratik bölümleri ise İstanbul’da THY Teknik A.Ş. tesislerinde yapılacaktır.

Kursa kabul edilecek adayların; düzenlenecek “Genel Yetenek” , “Görsel Dikkat” ve “İngilizce” testlerinden başarılı olmaları ve yapılacak mülakattan iş için uygun değerlendirilmeleri gerekmektedir.

Yazılı sınavlar ve mülakatlar neticesinde eğitim programına başlamaya hak kazananlar, program boyunca İŞKUR tarafından belirlenen oranda maddi yardım alacak, iş kazası ve meslek hastalığı primleri İŞKUR tarafından yatırılacaktır. Programı tamamlayan kursiyerlerin en az %50’si “THY Teknik” başarı kriterleri doğrultusunda değerlendirilip, uygun görülenler istihdam edileceklerdir.

Aranan Nitelikler :

Aranan Nitelikler:

• TC Vatandaşı olmak,

•  Meslek Yüksek Okullarının

Döküm
Endüstriyel Kalıpçılık
Gemi İnşaatı
Kaynak Teknolojisi
Lastik ve Plastik Teknolojisi
Makina
Makina, Resim ve Konstrüksiyon
Metalurji
Oto Boya ve Karoseri
Otomotiv Teknolojisi
bölümü mezunu olmak,

• İşe kabul edilmesi halinde vardiyalı çalışabilecek durumda olmak,

Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (Renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, duyma bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar),

• Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,

• Başvuru sırasında 30 yaşından büyük olmamak,

• Eğitimlerin düzenlediği yerlerde ikamet etmeyi ve kursa kesintisiz devam etmeyi kabul etmek.

Önemli Notlar:

– Başvurunuzun işleme alınabilmesi için okul/bölüm ve iletişim bilgilerinizi eksiksiz giriniz.

– Sınav daveti SecretCV üzerinden THY Teknik A.Ş. tarafından yapılacaktır.Sınav daveti almayan adaylar alım sürecine dahil edilmeyeceklerdir.

– Başvuru yapan adayların İŞKUR internet sitesi üzerinden İŞKUR’a kayıt yapmaları gerekmektedir.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
THY Teknik Personel Alımı Yapacak yazısına yapılan yorumlar
 1. Nazan dedi ki:

  thy teknik personel alım şartları nelerdir?
  teknik personel maaşları ne kadardır?

 2. hakan dedi ki:

  Sen ne kadar istiyosun:)

 3. Mustafa kemal akcan dedi ki:

  Başvuruyu nasıl yapcaz