THY’den atılan personel göreve dönüyor.

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava – İş), THY’den atılan 305 personelin işe geri döneceğini duyurdu.

Sendikanın internet sitesinde yer alan ‘305’in işe geri dönüşleri başlıyor’ başlıklı yazılı açıklamada, yeni yönetimin göreve geldiği 08 Aralık 2013 tarihi itibariyle yaklaşık yedi ay süren grevi sonlandırdıkları ve bu süreçte işyerinden atılan yüzlerce üyenin işe dönüşünün sağlandığı belirtildi.

Son başvuru tarihi 10 Şubat

İşten atılan personellerin göreve geri döneceklerinin ifade edildiği açıklamada, “İş başı yapacak üyelerimizin sendikamız genel merkezine bizzat gelerek 10 Şubat 2014 saat 17.00’a kadar iş başı formalarını doldurmalarını rica ederiz” ifadeleri yer aldı. Başvuru yapan personeller, 1 Mart itibariyle göreve gri dönebilecek.

Greve katıldıkları için işten atılmışlardı

THY, 29 Mayıs 2012’te “yasa dışı eyleme katılarak, görevine gelmediği” tespit edilen Hava-İş Sendikası’na bağlı 305 çalışanının iş akitlerini feshettiğini kamuoyuna duyurmuştu. (AA)yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
THY’den atılan personel göreve dönüyor. yazısına yapılan yorumlar
  1. hasan aslan dedi ki:

    selam ben hasan aslan ilk defa bu işi yapacamm ama gercekten işe ihtiyacım var heyer işciye ihtiyacınzz varsa 0536 462 36 84 nolu numradan bana ulaşabilirsinn ne iş olursa yaparımmm saygılarrr :