Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Öğrenci Alımı

Askeri personel memur alım ilanı bekleyelere müjde. Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) bağlı Askeri Liseler ile Bando Hazırlama Okulunda öğrenim görecekler için ÖSYM tarafından sınavla öğrenci alımı yapılacaktır.

Bu sınava ilköğretim okulunun 8.sınıfında okuyup, Haziran 2013 tarihinde mezun olabilecek erkek adaylar girebileceklerdir. Sınav başvuruları, 11 Şubat–08 Mart 2013 tarihleri arasında ÖSYM Sınav Merkezi Koordinatörlüğünden yapılacaktır.

Yazılı Sınav, 21 Nisan 2013 Pazar günü Elazığ dahil kılavuzda belirtilen illerde gerçekleştirilecektir.

Sınava katılmak isteyen adaylar, kılavuz ile Aday Bilgi Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Aday Bilgi Formunun ilgili alanı adayın öğrenim gördüğü ilköğretim okulu müdürlüğü tarafından onaylanmalıdır. Onay olmayan formlar işleme alınmayacaktır. Başvuru işleminde adayların şahsen bulunmaları gerekmektedir.

Adaylar, 45,00 TL olan sınav ücretini sınava başvurma süresi içerisinde; Halkbank, Vakıfbank, Akbank ve Ziraat Bankası şubelerinden birine yatırabilirler.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...