Turkcell Çağrı Merkezi Personel Eleman Alımı

Türkiye’nin en köklü ve kaliteli hizmetiyle daima bir adım önde olan gsm operatörü TÜRKCELL kriz söylemlerine adeta meydan okuyarak yatırımlarına devam ediyor. TÜRKCELL şu anda  İstanbul, Erzurum, Diyarbakır, Karaman, Eskişehir ve Gazianatep’te toplam 7 bin gence iş veriyor. TÜRKCELL çağrı merkezleri açmaya ve eleman-personel alımı yapmaya devam ediyor.

Turkcell ‘kriz geliyor’ söylentilerine yeni yatırımlarla cevap verdi. İstanbul, Erzurum, Diyarbakır, Karaman, Eskişehir ve Gazian-tep’teki çağrı merkezlerinde 7 bin genci istihdam ettiklerini belirten Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, yeni yatırımların 1 milyar TL’ye mal olacağını söyledi. Ciliv, “Çağrı merkezi açmaya devam edeceğiz. Sırada başka şehirler de var.” dedi.

İlk yarı yılı ortaklar arasında çıkan ‘yönetim krizi’ nedeniyle sıkıntılı kapatan mobil iletişim şirketi Turkcell’de yüzler gülüyor. Şirket, ikinci yarı yılda hem gelirlerini hem de abone sayısını artırdı. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, 2011 yılının ikinci yarısında teknoloji ve altyapıya 1 milyar lira yatırım yapmayı ve çağrı merkezlerinde 2 bin kişiyi daha istihdam etmeyi planladıklarını söyledi. Erzurum, Diyarbakır, Karaman, Eskişehir, İstanbul ve Gaziantep’te grubun iştiraklerinden Global Bilgi’nin çağrı merkezleri bulunuyor. Ciliv, 5 yeni şehirde daha çağrı merkezi açacaklarını, şu an için şehirler üzerinde çalışmalar yaptıklarını belirtti ve ekledi: “Başka şehirler de geliyor.”

Süreyya Ciliv, 2011 yılı 2. çeyrek mali sonuçlarını, düzenlenen basın toplantısında açıkladı. Ciliv’in verdiği bilgilere göre, yılın ilk çeyreğinde 2010′un aynı dönemine göre küçülme yaşayan şirket, ikinci çeyrekte yeniden büyüme rayına oturdu. Şirketin gelirleri geçen senenin ikinci çeyreğine yüzde 2, bir önceki çeyreğe göre ise yüzde 8 artarak 2 milyar 279 milyon liraya ulaştı. Grubun, ikinci çeyrek net kârında, Belarus’ta yaşanan yüzde 70 oranındaki devalüasyon nedeniyle 21 milyon liralık bir zarar kaydedildi. Ciliv, muhasebe düzenlemelerinden kaynaklanan kaybın nakit olarak Turkcell’e herhangi bir etkisi bulunmadığını söyledi. Turkcell Genel Müdürü Ciliv, geçen yıllarda alınan BTK kararlarının bilançolardaki etkisinin bundan sonraki dönemlerde sona erdiğine işaret ederek, ”İkinci yarıda büyümemizin hızlanacağını düşünüyoruz.” dedi.

Konuşmasının ardından soruları cevaplayan Ciliv, Belarus’ta sağlam bir operasyon kurduklarını ve sağlıklı bir şekilde büyüdüklerini, ancak devalüasyon sonucunda bazı muhasebeseyi ilgilendiren kararlar almaları gerektiğini ifade ederek, “Onları aldık. Yolumuza devam ediyoruz. Uzun dönemli düşünüyoruz. Belarus’un da Ukrayna gibi olumluya döneceğine inanıyoruz.” diye konuştu. Ciliv, devalüasyon sonucunda Belarus’taki şirketlerinin dolar olarak aldığı kredilerin, Belarus parasındaki değerinin arttığını ancak Turkcell’in dolar üzerinden borcunun aynı olduğunu kaydetti. Rakiplerle aralarında ciddi fiyat farkı bulunmadığını dile getiren Ciliv, makineden makineye (M2M) uygulamalarda Turkcell’in tercih edildiğini söyledi. Ciliv, Yıldız Holding’in Global İletişim şirketinin satın alınmasıyla ilgili kendilerinin de ciddi görüşme içinde bulunduğunu belirtti.

Turkcell İş Başvurusu

Türkiye’nin dev gsm operatörü Turkcell’de çalışmak ister misiniz? Türkiye’nin 4 bir yanına yayılmış olan Turkcell özellikle genç elemanlar arıyor. Turkcell’e iş başvurusu yaparak şansınızı değerlendirin.

Turkcell’e, www.turkcell.com.tr üzerinden İş Başvuru Formu doldurarak iş başvurusunda bulunulmaktadır. Staj, yarı zamanlı çalışma ve yeni mezun başvuruları için ise Profesyonelliğe Adım Formasyonu (PAF) menüsünden bilgi alabilirsiniz.

Turkcell’e yapılan tüm başvurular Turkcell başvuru veritabanına kaydedilir. Yıllık yapılan işgücü planlaması doğrultusunda açık pozisyonlar için bu veri tabanından araştırma yapılarak ya da danışmanlık şirketleri ile ortak çalışmalar yürütülerek gerekli niteliklere uyan adaylardan bir havuz oluşturulur ve işe alım süreci başlatılır. • eskişehir turkcell çağrı merkezi
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Turkcell Çağrı Merkezi Personel Eleman Alımı yazısına yapılan yorumlar
 1. hasan dedi ki:

  turkcell çağrı merkezinde çalışmak istiyorum.

 2. hasan dedi ki:

  çağrı merkezinde çalışmak istiyorum.

 3. HAYRETTİN dedi ki:

  DİYARBAKIR’DA YAŞIYORUM TURKCELLDE CALIŞMAK İSTİYORUM

 4. ebdi dedi ki:

  Nerde olursa Olsun sorun Değil Çalışmak İsterim.

 5. melek dedi ki:

  ankaradayım sizinle çalışmak isterim

 6. melekajda dedi ki:

  gebzede yaşıyorum çağrı merkezinde çalışmak istiyorum

 7. Muhiitin dedi ki:

  Çağrı merkezinde çalışmak istiyorum Niğde de yaşıyorum ayrıca TDM ÇALIŞANIYIM

 8. Sevda dedi ki:

  daha önce çok başvuru yaptım ama cevap gelmedi bende çalışmak istiyorum.