Üniversite mezunları İŞKUR’da iş bulabilir mi?

Ana Sayfa » Yeni İş İlanları - Üniversite mezunları İŞKUR’da iş bulabilir mi?

Bilindiği üzere İŞKUR  iş arayan herkesi işçi  arayan firmalar ile bir araya getirmek için kurulmuş bir kurum. Fakat İŞKUR genel olarak ilk ve ortaokul mezunlarına hizmet verdiği düşünülüyor. Bu ön yargı tamamen yanlış dır. İŞKUR iş arayan her kesime iş sağlıya bilmektedir. İŞKUR yetkilileri geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada üniversite mezunu olan veya üniversitede okuyan gençler ve iş bulmakta zorlanan gençler için İŞKUR’a gelmeleri çağrısında bulundular. Bilindiği üzere İŞKUR’un Genel Müdürü Nusret Yazıcı, Bu açıklamayı resmiyete dökerek bazı illerdeki üniversitelere iş bulamayan öğrencilere yardımcı olabilmek amacı ile “Üniversite Kampüslerinde İŞKUR İş Bulma Noktası” açılması için talep dilekçesi gönderdi.

Üniversitelilerin bu İŞKUR iş bulma noktalarını yoğun ilgi ile karşıladığını ve İŞKUR’a bu konuda birçok olumlu cevap geldiği verilen bilgiler arasında. Üniversite İŞKUR iş bulma noktasını tam olarak açıklamamız gerekir ise, İŞKUR’un iş ve meslek danışman ekipleri, üniversitelerde kendilerine tahsis edilen odalarda tam zamanlı çalışarak, iş bulmakta zorlanan gençlerimize yardımcı olmaktalar. Diğer yapılan bir açıklamaya göre üniversite mezunu öğrencilerini İŞKUR’a davet ettiklerini ve üniversite mezunu olan gençlerinde işe yerleştirebilecekleri, ayrıca bu konuda tüm iş arayanları hangi bölgelerde, hangi meslek konumlarında açık olduğunu, gelecekte hangi mesleğin önünün daha açık olduğu, en kolay nasıl iş bulabilecekleri konusunda bilgilendireceklerini belirttiler.

  • Iletisim mezunlari iskurdan is bulabilirmi
  • Universite mezunlari işkurda ne is yapar
  • universite mezunlari is kur
  • lisans nezunu iskur
  • Lisans mezunları işkur
personel alımı 2016, memur alımı 2016, memur forum, memurlar.net, kpss, kaç puan,eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.