Uzman jandarmalar 5 yıl içerisinde “astsubay” olacak.

Uzman jandarmalar210 bin mevcutlu Jandarma teşkilatı, “Bologna Süreci”ne uyumlu şekle getirilecek. Uzman jandarmalar 5 yıl içerisinde “astsubay” olacak.

2002’den beri 771 sözleşmeli subay istihdam eden Jandarma Genel Komutanlığı, yapısal değişikliğe gidiyor. 8 bin 400 uzman erbaşın görev yaptığı teşkilatta, personel yapısı uzmanlaştırılacak.

Bugün Gazetesi’nin haberine göre, Jandarma personelinin eğitim seviyesinin asgari ön lisans düzeyine yükseltilmesi hedefleniyor. Bu amaçla yürütülen çalışmalarda bugüne kadar 19 bin 250 personelin eğitimi tamamlandı.

ASTSUBAY OLACAKLAR

Jandarma Genel Komutanlığı, Bologna Süreci’ne uyum ve personelinin görev etkinliğinin artırılması için eylem planı hazırladı. Uyum sürecinin ana hatları şöyle çizildi:

– Uzman jandarma kadrolarının tamamı yıllara yayılarak bir plan dahilinde astsubaya dönüştürülecek.

– Uzman Jandarma Öğrenci Alay Komutanlığı kapatılacak.

– Bu yıl ve müteakip yıllarda uzman jandarma temin edilmeyecek. Buna bağlı yıllık astsubay yetiştirme oranları kademeli biçimde yükseltilecek.

DERS PROGRAMI

– Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu bünyesindeki akademik personel kadroları ile okutulacak dersler yeniden düzenlenecek.

– Akademik kadrolarda istihdam edilmek üzere 2012-2013 eğitim/öğretim yılında, yurtdışı ve yurtiçinde 53 personel lisansüstü eğitim yapmak üzere görevlendirildi.

astsubay ile ilgili aramalar
astsubay maaşları, astsubay meslek yüksek okulu, astsubay nasıl olunur, astsubay alımı, astsubay sınavları, astsubay haberleri, astsubay başvuruları 2013, astsubay başvuruları

uzman jandarma ile ilgili aramalar
uzman jandarma alımı, uzman jandarma maaşları, uzman jandarma nasıl olunur, uzman jandarma alımı 2013, uzman jandarma 2013,  jandarma genel komutanlığı  • uzman jandarmalar ne olacak
  • uzman jandarma haberleri
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Uzman jandarmalar 5 yıl içerisinde “astsubay” olacak. yazısına yapılan yorumlar
  1. Anonim dedi ki:

    uzman jandarma adayı olmak ıttıyorum nasıl müracaat etmem gerekıyor