Watsons Personel Alımı İş Başvurusu

Watsons
Kaliteli ve yenilikçi bir perakende anlayışıyla 1828 yılından beri faaliyet gösteren ve dünyanın önde gelen güzellik ve kişisel bakım zincirlerinden biri olan Watsons personel alımı ve Watsons iş başvurusu ilanları.

Watsons 

Watsons Türkiye’nin yapılanmasının doğru anlaşılabilmesi için dünyada ki yapılanmasından bahsetmek gerekiyor.

54 Ülkede, 220 binden fazla çalışanıyla faaliyet gösteren, 39 milyar dolar ciroya sahip, Hong Kong menşeli Hutchison Whampoa şirketinin perakende ve üretim alanındaki kolu olan A.S Watson Grubuna bağlı.

A.S Watson Grubu; sağlık ve güzellik alanındaki mağazalarının yanı sıra süpermarket ve elektronik mağazalar zinciri de dahil olmak üzere, 34 ülkede toplam 20 farklı perakende markası, 8800 mağazasıyla, haftada 25 milyondan fazla müşteriye hizmet veren 87 bin çalışanı olan bir grup.

A.S Watson Grubunun 20 farklı perakende markasından yalnızca biri olarak Watsons Your Personal Store, 1800’den fazla mağazası ile Türkiye dışında, Hong Kong, Çin, Tayvan, Makao, Singapur, Malezya, Filipinler, Tayland, Kore, Endonezya ve Estonya olmak üzere 11 farklı ülkede bulunuyor.

Watsons, 2005 yılında Cosmo-Shop mağazalarını satın alarak, %100 yabancı yatırımla Türkiye pazarına giriş yaptı. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sağlık ve güzellik perakendeciliği alanında lider konumunu sürdürüyor.

Watsons bugün itibariyle Türkiye’de toplam 35 mağaza sahibi. Watsons Türkiye’de toplam 348 personeli mevcut. Bunun 53’ü İstanbul’daki merkez ofisinde, 24’ü Tuzla’daki dağıtım merkezinde ve 271’i de Türkiye’nin dört bir yanındaki mağazalarda çalışıyor.

Watsons işe alım süreci

Diğer şirketlerden farklı seçme ve yerleştirme, İnsan Kaynakları uygulamalarının büyük bölümünü oluşturuyor. Whatsons işe alım süreci, merkez ofis pozisyonları için yaklaşık 2 ay, diğer pozisyonlar için ortalama 3 hafta sürüyor. Çeşitli kaynaklardan gönderilen özgeçmişleri inceleyip, uygun bulunan personel önce İnsan Kaynakları uzmanıyla ön görüşmeye sonra bölüm yöneticileriyle birebir görüşmelere davet ediliyor.

İlk görüşmede uzun listeye alınan adaylara kişilik envanteri uygulanıyor.

Mağaza müdür personel alımı değerlendirme merkezi uygulamalasıyla yapılıyor. Mağaza müdürlerininde bulunmasını istedikleri yetkinliklerin gerçek iş yaşamında çeşitli uygulama, simülasyon ve rol oyunlarıyla ölçülüyor.  • watsons calisma sartlari
  • watsons maaşları
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Watsons Personel Alımı İş Başvurusu yazısına yapılan yorumlar
  1. cagrıhan aydogan dedi ki:

    %76 agır ibaresi yok nolmal bir vatandaşın yaptıgı herşeyi yapa bilmekteyim kas hastasıyım ama şu an durmuş durumda kendi başıma yardımsiz yürü yerek kendi işleimi yapa milmekteyim işe cok ihtiyacım var banada el uzatırsanız cok m türkiye genelinde calişa bilecek durumdayımutlu olurum İŞ KURDAN HARİTA CİZİM BİLGİ SAYAR BAKIM ONARIM BELGEM VAR