Yapılabilecek ve iyi para kazandıran iyi iş fikirleri

İş kurmak istiyorsunuz ve ne iş yapabilirim mi dediniz? Araştırdığınız iş fikirleri size sıkıcı yapılamaz mı geldi? İşte size yapılabilecek ve para kazandıracak en iyi iş fikirleri…

para kazandıran iş fikirleri

Yapılabilecek ve para kazandıran iş fikirleri. Günümüz şartlarında herkes evinde home ofis olarak çalışma hayali kuruyor ve bunun için yeterli sebepleri var. Ortalama olarak, insanlar iş hayatları boyunca iki veya üç kariyer sahibi olmayı ümit edebilirler. Bir kariyeri bırakanlar genelde ikinci veya üçüncü kariyerlerini evlerinde yapmayı düşünürler. Geleneksel olarak 9’dan 5’e çalışmanın parçası olan ve bu hayattan emekli olmanın eşiğinde olan insanlar, daha sonra ne yapacaklarını düşünürler.

İyi haber: Evde yapılan bir iş kurmak risk almaya ve sıkı çalışmaya istekli olan herkese açık.

1. MUHASEBECİ

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Hizmetlerinizi ana hatlarıyla belirleyen bir el ilanı oluşturun. Bunu yapmadan önce, bu hizmetlerin ne olacağını bilmeniz gerekir: sadece küçük bir işin muhasebeciliğini mi yapmak istiyorsunuz? Daha karışık düzeyde muhasebecilikte işin ihtiyaçlarına göre, aylık, üç aylık veya yıllık olarak bakiye hesapları, bilanço açıklaması ve diğer finansal raporlarla ilgili çalışma yapılır. Diğer uzmanlıklar vergi hesaplaması ve olağanüstü potansiyel çalışmayı kapsayabilir. Birçok iş sahibi günlük muhasebe kayıtlarını tutarlar fakat vergi hesaplamalarında profesyonel yardım almayı tercih ederler.

2. BİSİKLET TAMİRİ

Ülkenin birçok kesiminde bu iş mevsimlik gibi görülebilir, ama bunu çözecek bir yol bulabilirsiniz. Bir depo kiralayın ve insanların bisikletlerini bakım ve tamirlerini yaptıktan sonra kış boyunca depoda saklamayı teklif edin. Lance Armstrong hayranlarına hitap etmek istiyorsanız, tüm yıl boyunca iş yaparsınız. Bu bisiklet yarışçıları, karda, yağmurda ve gecenin karanlığında idman yaparlar. Bazıları kendi bisikletlerini kendileri tamir ederler, fakat çoğu yapmaz o yüzden tüm yıl iş yaparsınız. Eğer cumartesi günü alışveriş saatlerini tutarsanız, bisikletle ilgili her şeyi konuşacak heyecanlı bir grubunuz olacağından emin olabilirsiniz.

3. TEKNE TEMİZLİĞİ

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Kış için veya sezon ortası temizliği için sudan çekilen teknelere gövde temizliği yapılması gerekir. Ve teknenin çeşidine göre her şey için büyük bir temizlik yapmak için de iyi bir zaman—güverte, kamarlar, baş kısım. Bahçelerinde tekne bulunan evlerden başlayın. Ya da yat limanıyla bir sözleşme yaparak müşterilerine sunduğu tekne temizleme işini siz yapabilirsiniz.

4. İŞ PLANLAMA HİZMETİ

Genişleme olasılığı var Pazarlama araştırması, iş planı anlatımları ve finansal açıklama hizmeti sunun. Ücretinizi müşterinin isteğine göre belirleyin, ve diğerlerini ek hizmetler olarak teklif edin. Müşterinize elektronik dosya ile istedikleri zaman ulaşabilmelerini sağlayabilirsiniz, veya iş planını dosyalayabilir ve ihtiyaç duyulduğu zaman sunabilirsiniz. Müşterilere göstermek için iş planı örnekleri bulundurun, kendinize de bir iş planı yapmayı unutmayın.

5. BACA TEMİZLEME

Baca temizleme işi ancak halihazırda bu işi yapan birinin yanında çıraklık yaparak öğrenilebilir. Baca uzmanı olarak baca temizleme işini baca kontrolü işiyle birleştirebilirsiniz—sadece bacanın temizlenmesi gerekip gerekmediğine değil bacanın iyi durumda olup olmadığına ve tamire ihtiyacı olup olmadığına bakabilirsiniz.

6.TEMİZLİK HİZMETİ

Temizlik işinin birçok yönü vardır. Ev temizliği, ofis temizliği, restoran temizliği olarak başlayabilirsiniz. İsterseniz aralarından bir tanesi üzerine uzmanlaşarak da tek konu hakkında bir temizlik işi kurabilirsiniz.

7. BİLGİSAYAR TAMİRİ

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Sistem kullanıcılarının isteyeceği yazılım türlerini öğrenin, kelime işlemcisi, fotoğraf düzeltme yazılımı, dizayn ve özellikle güvenlik yazılımları. Bilgisayarın tüm parçalarını inceleyin, monitör tiplerini ve çeşitlerini, kablolu ergonomik ve kablosuz klavyeleri, fare tiplerini, yazıcıları ve tarayıcıları. Pazarlama bölgenizde hizmet veren tüm internet hizmet sağlayıcılarını iyi şekilde tanıyın. Kişisel bilgisayar kullanıcıları, küçük işletmeler ve büyük şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir uzman haline gelin.

8. DANIŞMANLIK

Genişleme olasılığı var. Danışman olmak için, insanların çalışmayı düşündükleri bir alanda kendinizi danışman olarak sunabilmeniz ve bunun için de o alanda uzmanlığa sahip olmanız gerekir. Örneğin kariyerinizde bir ilaç şirketinin büyük depolarını yönetmişsinizdir, yıllarca büyük bir ayakkabı üreticisinin pazarlama işlerini yapmışsınızdır, kozmetik dükkanı veya restaurant zinciri kurmuşsunuzdur. Bu deneyiminizi benzer işleri yapmak isteyenlere yardım etmek için kullanabilirsiniz ve geçmişte yaptığınız hataları tekrarlamazsınız.

9. KÖPEK YETİŞTİRİCİLİĞİ

Deneyim, sertifika veya sertifika gerekebilir. Dişi köpeğinize uygun partneri bulmadan önce, annelik sorumluluğunu alacak fiziksel durumda olduğundan emin olmanız gerekir. Yavruları için uygun ve güvenli bir yeriniz olduğundan emin olmanız ve bir şeyler yanlış giderse ne yapacağınızı bilmeniz gerekir. Ve yavruları büyütmek konusunda her şeyi bilmelisiniz. Damızlık olarak kullanmak için erkek köpek besleyebilirsiniz. Bu göründüğü kadar kolay değildir. Erkek köpeğinizin damızlık olarak yüksek ücret alması için onu küçük yaşta alıp rekabete hazırlamanız gerekir. Üremelerde yüksek ücret alabilmeniz için, damızlık köpeğiniz isim yapmış olmalıdır.

10. EBAY ASİSTANLIĞI

Evde kenarda köşede kalmış, eBay’de satabileceğiniz eşyalarınız mı var? Bir fiyat belirleyin ve eşyayı açık artırmaya veya eBay mağazanıza koyun. Sonra minimum teklif miktarına ve açık artırmanın kaç gün sürmesini istediğinize karar verin. İşlemler için bir PayPal hesabı açmanız gerekecektir. Ebay’de iş yapmak için bilmeniz gereken her şeye eBay’in internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

11. EDİTÖRLÜK HİZMETİ

Genişleme olasılığı var. İşte size evinizin sakin ortamında sunabileceğiniz editörlük hizmetlerinden bazıları. Yazı işleri editörlüğü: Gerçek denetlemenin yapıldığı bölümdür ve dilbilgisi, üslup ve baskı hataları düzeltilir. Düzeltme: Burası bitmiş bir işin uğradığı son yerdir. Düzeltici, yazı işleri editörünün yaptığı düzeltmelerin uygun şekilde yapılıp yapılmadığına ve süreçte yeni hatalar oluşup oluşmadığına bakar. İndekslemek: İndeksleme kursuna gidebilir ve indeksleme yazılımı edinebilirsiniz. Gelişim editörlüğü: Gelişim editörü elyazması metinler üzerinde çalışır ve organizasyon ve içerik sorunlarıyla ilgilenir. Yayına uygun hale getirme: Uzmanların yazdıkları elyazması metinlere uygulanan bir editörlük hizmetidir. Uzmanlar bir metin yazarlar ve editör onu yayınlanabilir bir hale getirirler. Başkasının adına yazmak: Yazar olarak araştırmayı yapıp, kitabı yazabilirsiniz ve kitap başkasının ismiyle yayınlanır. Reklam yazarlığı: Bir ürün veya hizmetin desteklenmesi amacıyla yapılır. Kitap yazarlığı: Muhasebecilik, iç dekorasyon veya örgü örme gibi bir uzmanlığınız mı var? Neden bununla ilgili bir kitap yazmayasınız? Makale yazarlığı: Bir kitap yazmadan önce, yazılarınızı bir dergi veya gazetede yayımlatabilirsiniz. İnternet sayfası içeriği oluşturma: İnternet sayfası için içerik hazırlama, yazarlıktan para kazanmak için iyi bir yoldur.

12. ELEKTRONİK EŞYA TAMİRİ

Genişleme olasılığı var Bu iş bilgisayar tamirine benzer, ama bu işte bilgisayar dışında tüm elektronik eşyaları tamir edeceksiniz. Küçük elektronik eşyaları söz konusuysa, müşterilerin tamir edilecek eşyayı size getirmesini sağlamalısınız. Çünkü bozuk eşyaları alıp tekrar geri götürmek pahalıya mal olacaktır. Ayrıca insanların eski elektronik eşyalarını size getirmelerini sağlarsanız, onların parçalarını kullanabilirsiniz.

13. OLAY PLANLAMA

Genişleme olasılığı var. Yapmanız gereken ilk şey çalışmayı planladığınız bütün potansiyel olay yerlerini ziyaret etmektir. Pazarlama müdürüyle gezerek her yerde nelerin müsait olduğunu öğrenebilirsiniz. Özelliklerini çeşitlendirerek türlere ayırmanızı sağlayacak bir veri tabanı oluşturun—insanların sayısını, gerekli araç gereç olup olmadığını, sandalye kiralama ihtiyacı olup olmayacağı gibi şeyleri belirleyin. Ve bir olay planlamaya başladığınız zaman, olay için anahtar parametrelerin neler olduğunu belirleyebilirsiniz ve temel kriterlere uyan 3 veya 4 yerde kolaylıkla işinizi yapabilirsiniz, nişan partileri vb…

14. BİLİRKŞİLİK HİZMETİ

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Bu işten para kazanmanızın bir yolu bir bilirkişi olmanızdır. Eğer davalarda işe yarayabilecek konularda uzmansanız, bilirkişi olarak avukatlarla çalışabilirsiniz. Bilirkişilik alanında çalışmanın bir diğer yolu ise avukatlar ile bilirkişileri bir araya getirmektir—iddia makamı veya savunma makamı için olabilir. Büyük davalarda bilirkişilik yapmak için herhangibir yere uçakla gitmeniz gerekebilir. Ülkenin her yerinde bilirkişi bulundurmanıza gerek yoktur.

15. MALİ PLANLAMA

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Başlangıçta sertifikalı mali planlamacı olabilmek için sertifika programına katılmalısınız. Bu sertifika sizin uzmanlığınız ve güvenilirliğiniz olduğunu gösterecek ve bu fark insanların sizi mali planlamacı olarak seçmesini sağlayacaktır.

16. BİT PAZARI

Genişleme olasılığı var. İnsanlar haftasonlarını, diğer insanların istemedikleri eşyalarının arasında hazineler arayarak geçirmeye bayılırlar. Siz bu düzeni değiştirip arada sırada yeni şeyler de satmayı ihmal etmeyin. İnsanların tekrar gelmesini ve yeni olan ne var diye bakmalarını istersiniz. Bir şeylerin yeni gözükmesi için çok fazla yeni şeye ihtiyacınız yok. Çok uzun zamandır elinizde olan bir mal bile olsa, onu masanın üstünden alıp, bir kitap rafının en üstüne yerleştirmek fark edilmesini sağlayacaktır.

17. GOLF KOÇU

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Yerel halk kurslarına koçluk hizmetinizi tanıtın. Personeliyle ilişkilerinizi geliştirin ve sizi koç olarak tavsiye etmelerini sağlayın. Müşteri bulabileceğiniz bir başka yer iş dünyasıdır. Golf işadamlarının ofis dışında ilişki kurdukları bir oyundur. Bir golf koçu olarak ün yapmak istiyorsanız, ortalama bir golfçüden daha iyi olmalısınız. Bunun dışında iyi bir öğretmen olmalı, motive edebilmeli ve değişik tipte insanlarla çalışabilmelisiniz.

18. EVDE ENERJİ KONTROLÜ Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Tüm ev sahipleri, her zaman faturalarında tasarruf etmeye çalışır. Siz onlara evlerini dnetleme hizmeti vererek ısıtma, soğutma ve elektrik faturalarında gerçekten tasarruf etmelerini sağlayabilirsiniz. Tesisatı kurma ve uygulama servislerini de siz yaparak işi bir adım daha öteye götürebilirsiniz. Cihazların yaşlarını da göz önünde bulundurarak verimliliklerini hesaplayın. Ve su ısıtıcısını unutmayın!

19. EV MUAYENESİ

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Başarılı olmak için, sizin servislerinizi müşterilere tavsiye edecek emlakçılarla ilişki kurmanız gerekebilir. Ev muayenesi işi sürekli olarak eğitiminizi ve bilginizi yenilemeniz gereken bir alandır. Piyasaya sürekli yeni ürünler çıkıyor – sadece tahtadan yapılan asma katlar hakkında bilginiz varsa, gerçek tahta gibi görünen kompozitler gibi piyasadaki yeni malzemeleri nasıl denetleyeceğinizi ve değer biçeceğinizi bilemezsiniz. Bu arada karbon monoksit salınımı gibi tüm kimyasal önlemler ile ilgili güncel güvenlik yöntemleriyle ilgili bilgilenin.

20. EVE AİT İŞLERİN ORGANİZASYONU

Genişleme olasılığı var. Evdeki organizasyon işini siz yapabilir veya ev sahibine organizasyonu daha iyi yapması konusunda danışmanlık yapabilirsiniz. Evdeki değişik odalar için değişik organizasyon seçenekleri hazırlayın ve ev sahibine hangi tarzdan hoşlandığını sorun. Ailenin evi nasıl kullandığını anlayabilmek için anketler hazırlayın. Çocuklar okuldan sonra yoğun şekilde aktivitelere mi katılıyorlar? Yoksa okuldan sonra eve gelip oyuncaklarıyla mı oynuyorlar? Aynı odada mı kalıyorlar? Tüm bunlar bir organizasyon planı hazırlamanıza ve ailenin kahramanı olmanıza yardımcı olacaktır.

21. İTHALAT/İHRACAT UZMANLIĞI

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Eğer halihazırda ithalat ve/veya ihracatla ilgili deneyiminiz yoksa, uzun bir öğrenme süreci sizi bekliyor. Temel şeyleri öğrenerek ve diğer insanlara ithalat/ihracatla ilgili işlere başlamak için bilmeleri gerekenleri öğreterek başlayabilirsiniz. Bu kadarı bile büyük ihtimalle size ilk birkaç müşterinizi kazandıracaktır. Eğer eğitim seminerlerine devam ederseniz ve ulaştığınız alanı genişletirseniz, muhtemelen çabuk bir şekilde yeterli ve sürekli müşterileriniz oluşacaktır, ama yeni şeyler öğrenmeyi sakın ihmal etmeyin.

22. İÇ DEKORASYONU

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Müteahhitlere işlerinizi pazarlayın. Yeni ev alan kişiler ev dekorasyonu ile ilgili seçeneklere ve ihtimallere boğulurlar. Evdeki tüm önemli unsurlar ve tüm büyük odalar için anketler hazırlayın. Ev sahibinin evi nasıl kullanacağını belirleyin – çocuklar var mı? Evcil hayvanlar? Evin hanımı yüksek topuklu ayakkabı giyiyor mu? Eve ayakkabılar çıkarılmadan mı giriliyor? Odalar nasıl kullanılacak? Aydınlatma ışıklarıyla, dekorasyon ışıkları nasıl yerleştirilmelidir?

23. TAKI TASARIMI

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Takı işine girmenin birçok değişik yolu vardır ve çalışırken kullanabileceğiniz farklı türlerde malzemeler bulunur. Madenlerle çalışmak, muhtemelen en çok özel araçla çalışmayı gerektiren durumdur. İşleyebilmek için madeni ısıtmanız ve kesip oyabilmek için uygun araç gerece sahip olmanız gerekir. Fakat takı yaparken cam, plastik, boncuk, tüy hatta tahta gibi başka birçok malzemeler kullanabilirsiniz.

24. REKLAM İLANLARI HAZIRLAMA

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Eğer insanları heyecanlandıran ve müşterinizin sattığı şeyleri almalarını sağlayan reklamlar hazırlayabiliyorsanız, bu işten iyi para kazanabilirsiniz. Eğer reklam ilanları hazırlama işinde çok deneyimli değilseniz, bir kursa gitmelisiniz. Üniversitelerde; broşürler, kataloglar, reklamcılık ve elbette internette reklam yapma konusunda size bilgi verebilecek kurslar bulunmaktadır.

25. NOTERLİK/SULH HAKİMİ

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Amerika’nın birçok eyaletinde, belli belgelerin yasallığına mühür veya imza ile şahitlik eden memurlar bulunur ve onlara noter denir. Birçok eyalette bir sınavı geçmiş olmak ve geçmişinin temiz olması gerekir. Noter olmak çok az bir paraya mal olur ve noterlikten kazandığınız para da çok değildir. Sulh hakimleri daha çok evlilik töreni gerçekleştirirler. Eyaletlerin sulh hakimi olmak ve hizmetlerini gerçekleştirmek için, değişik kuralları ve prosedürleri vardır. Sulh hakimi ve/veya noter olmak çok fazla paraya mal olmaz. Ve çok para kazandıracak bir girişim de değildir! Bir çok eyalette sulh hakiminin hizmeti karşılığı alacağı ücret belirlenmiştir. Sulh hakimleri, yolculuk, provalar, hazırlıklar ve diğer özel istekler için ekstra ücret alırlar.

26. ÖZEL KAPICILIK

Bu iş çok yetenekli ve işleri halledebilen kişiler için uygundur. Sizi işe alan insanlar, istedikleri şeyi hemen getirmenizi ve yüzünüzde bir gülümseme olmasını bekleyecekler. Olası müşterileriniz sabah yedide ofiste olan ve çoğu akşam dokuza kadar ofiste kalan, bü tür işleri yapmak için çok az zamanları kalan üst düzey yöneticiler olacaktır.

27. KİŞİSEL ANTRENÖR

Hizmetlerinizi restaurantlar, marketler gibi herkesin gittiği yerlerde pazarlayın. İnsanlar konu fit olmak olduğu zaman mahremiyetlerine önem verirler, o yüzden bir internet sitesi oluşturmak iyi bir fikirdir. İnsanlar internet sitenize girip, kişisel antrenörlüğünüzün onların istediği gibi olup olmadığına karar verebilirler. Kişisel antrenörle çalışmanın güvenli olduğunu vurgulamanız önemlidir. Müşterilerinizin, sakatlanmalardan kaçınarak daha fit olmalarını sağlayabilirsiniz.

28. MÜLK YÖNETİMİ

Eğer kiralık evler söz konusuysa, işiniz bu yerlerin iyi durumda olduklarından emin olmaktır. Sezonsal yerler için, sizin işiniz, ev boşken, sezonsal ziyaretlere hazır ve iyi durumda olmasını sağlamaktır. Eğer ev sahipleri kışın altı haftalığına evden giderse, mülk yöneticisi gerekli kontrolleri yapar. Güvenlik sisteminde bir sorun olursa, güvenlik sistemi operatörünün iletişim kuracağı kişi siz olacaksınız.

29. KÜÇÜK ALETLERİN TAMİRİ

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Birçok yüksekokulda, belli seviyede alet tamiri kursları açılıyor. Öğrenmenin başka yolu da bir tamircide veya tesiste yarı zamanlı bir işe girmektir, ama yine de planlarınız konusunda açık fikirli olmalısınız. Kendinizi, çim biçicilerle, jeneratörlerle, bahçe aletleriyle, odun kesicilerle, kar temizleme aletleriyle çalışmaya hazırlamalısınız. Traktörler, kar arabaları gibi daha büyük işler almak isteyip istemediğinize karar vermelisiniz.

30. GÜNEŞ ENERJİSİ UZMANI

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Genişleme olasılığı var. Bir güneş enerjisi uzmanı olarak, müşterilerinize evleriyle ve çevreleriyle ilgili güneş enerjisi kontrollerini yapıp bununla ilgili raporlar hazırlayabilirsiniz. Bu basit ışıklandırmadan, kapsamlı güneş enerjisi tesisatına kadar gidebilir. Güneş enerjisi alanında bilgi sahibi olmak için bu tip ürünler üreten bir şirkette çalışabilirsiniz. Ancak danışmanlık için bir şirketle ve ürünle bağlı olmamak ve güneş enerjisi alanındaki tüm ürünlerden tavsiyede bulunmak en iyisidir.

31. VERGİ HESAPLAMASI

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Birçok vergi hesaplama kuruluşları sizi onlarla çalışmaya hazırlamak için kurslar, seminerler ve eğitimler verir. Onlar için çalıştığınızda, yalnız çalışmadan önce vergi hesaplaması ile ilgili çok şey öğreneceksiniz. Vergi hesaplaması ve zorlukları ile ilgili çok fazla eğitim imkanları vardır. Birçok birey veya firma vergilerini hesaplatmak ve onların adına takip etmesi için birini işe alıp, yılda birkaç yüz dolar harcamaya hazırlar.

32. POST DOLDURMA

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Bugün post doldurma işi, sadece gerçek örnekleri korumakla sınırlı değildir. Hayvan doldurma aynı zamanda, yapay malzemeler kullanarak onu canlandırmak anlamına gelir. Başlangıç seviyesinden, uzmanlık seviyesine kadar değişik derecelerde açılan post doldurma kursları, hemen hemen ülkenin her yerinde bulunmaktadır. Her işte olduğu gibi post doldurma işinde de son teknikleri ve malzemeleri öğrenebileceğiniz toplantılar gerçekleştirilmektedir.

33. KOLTUK KAPLAMA

Eğer dikiş konusunda ustalık sahibiyseniz, koltuk tamiri sizin için mükemmel bir iş olabilir. Kaplamacılığı öğrenmenin en iyi yollarından biri, atılmış bir koltuğu alarak, parçalara ayırmaktır. Bu işi yapmayı öğrenmenize yardım edecek kitaplar ve videolar da mevcuttur. Bazen kaplama yapılacak mobilyanın, başka tamire ihtiyacı olabilir. Müşterilerinize tavsiye edebileceğiniz mobilya tamircilerinin bir listesini yapın. Ya da sizinle çalışması için bir tamirci işe alın ve bunu alacağınız ücrete ekleyin. Küçük çapta tamirleri siz de yapmayı öğrenebilirsiniz.

34. SAHAFLIK

Hemen hemen herkesin, evlerinde bir yerlerde saklanmış birkaç kutu kitap bulunur. Neden bunu bir işe çevirmeyesiniz? Sürekli müşterileriniz olması için, düzenli mesai saatleriniz olmalıdır. Dükkanınızı belli bir veya iki kategoride kitap satan bir yer olarak tanıtın, bazı ilk baskıları indirimli satın, tüm karton kapaklı kitaplar bir dolar ve tüm ciltli kitaplar iki dolar olsun ve değiş tokuş yapın. Dükkanınızda haritalar, resimler, posta kartları, tebrik kartları, ve dergiler satabilirsiniz.

35. DÜĞÜN PLANLAMACISI

Elbise stilleri, renk trendleri gibi düğünlerle ilgili tüm trendlerden ve modadan haberdar olmalısınız. Çiçeklerin seçiminden, düğün kıyafetleri ve nedimelerin giysilerinden, yer seçimi ve yiyecek içecek seçimine kadar, müşterilerinize toptan bir hizmet sunmalısınız. İşinizi kurmadan önce, tüm düğün alışverişi yapılan mağazaları gezin, yakında gelin olacakmış gibi davranın ve bu mağazalarda ne tür hizmetler verildiğini, müşteriye nasıl davranıldığını görün. İnsanlarda düğün planlama konusunda gidilecek doğru kişi olduğunuz izlenimini bırakmak için, işle ilgili her detayı bilmelisiniz. 1500$ ile 3000$ arası başlayanlar.

36. CİHAZ TAMİRİ

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Her evde küçüklü büyüklü cihazlar bulunur. Kendi başınıza çalışabilirsiniz ya da mağazalarla anlaşıp onların garanti hizmetlerini yerine getirebilirsiniz, daha da iyisi ikisini aynı anda yapabilirsiniz. İşleriniz güzel olduğunda tavsiyeler olacak ve bu size bir müşteri ağı kazandıracaktır. İşinizi yavaş yavaş büyütün. Müteahhitlerle ilişiler kurun, böylece yeni yapılan evlere cihaz kurulumu işlerini alabilirsiniz.

37. BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLİĞİ

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Genişleme olasılığı var. Eğer hem Macintosh hem PC kullanımında uzmansanız, iki tür bilgisayar için de öğretmenlik yapmalısınız. İnsanlara sevdikleriyle irtibatta olmaları için, interneti ve email’i öğreterek geçiminizi sağlamanız mümkün. Bu işte dikkat edilmesi gereken bir şey var o da şudur; insanlar bilgisayarın çalışmasıyla ilgili her türlü detayı öğrenmek istemezler. Eğer onlara bitlerı, baytları, megapikselleri anlatarak bilgi yağmuruna tutarsanız, sonsuza kadar kağıtlarını ve kalemlerini kullanırlar.

38. YAYIMCILIK

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. Yayımcılık programı kullanarak, gazete, dergi, kitap ve hatta reklam broşürü hazırlayabilirsiniz. Yayınlarınızın içeriğini siz oluşturabilirsiniz veya bunun için bir yazarı işe alabilirsiniz. Alternatif olarak, gazete, kitap ve diğer şeyleri kendi içerikleriyle tasarlamak ve oluşturmak için, yayımcılık hizmetlerinizin reklamını yapabilirsiniz.

39. ÇİT KURMA

Çitler her yerdedir. Sonsuza kadar dayanmazlar, bu yüzden belli sıklıklarla tamir edilmeleri ve değiştirilmeleri gerekir. Genelde çitler tahtadan yapılır. Ama, daha uzun ömürlü olması ve daha az bakım yapılması vinil çok popüler bir çit malzemesi oldu. İşlenmiş demir, özellikle kentsel bölgelerde sık kullanılan bir malzemedir. Hurdacılarda demir alışverişi yaparken eğlenebilirsiniz.

40. SERBEST ÇALIŞAN GRAFİK TASARIMCILIĞI

Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir. İnternetteki çoğalmaya rağmen, basın hayatımızda olmaya devam edecek. El ilanları, gazeteler, dergiler, bilgi broşürleri, reklamlar basın dünyasının serbest yazarları işe alabilecekleri türlerden sadece birkaçı. İnternet siteleri ve online reklamcılık yapanlar da grafik tasarımına ihtiyaç duyarlar. Uzmanlık alanınız sadece tasarımcılık olsa da, editörlük, basma ve işin son halini postaya verme hizmetlerini de sunun. Bu sayılan işlerden yapamadıklarınız varsa serbest çalışan kişilere yaptırabilirsiniz.

41. HEDİYE SEPETİ HİZMETİ

Genişleme olasılığı var. Hediye sepeti işine girmenin en iyi yolu, en uygun yeri bulmaktır. Köpek mi seversiniz at mı seversiniz ya da insanların ilgisini çekecek şeyleri bir araya getirecek uzman mısınız? Bir hediye sepeti oluşturabilecek bir ürün mü yarattınız? Son on yılda kendi sabununuzu kendiniz mi yaptınız? Kendi sabunlarınızdan bir veya iki tane, el kremi, fırça ve manikür setinden oluşan bir hediye sepeti çok hoş olacaktır. • para kazandıran işler
 • en çok para kazandıran işler
 • para kazandıran iş fikirleri
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Yapılabilecek ve iyi para kazandıran iyi iş fikirleri yazısına yapılan yorumlar
 1. SERKAN dedi ki:

  3500 Tl ye kendi işinizi tüm dukkan malzemeleri dahil olmak üzere kuruyorum. bilgi için tel:0544 322 48 97 yoğunluktan dolayı cevap veremezsem mesaj atın, dönüş yaparım.

 2. battaldmr@gmail.com dedi ki:

  Sayın Serkan bey,
  Sizi ciddiye almak istiyorum. Konuşalım.
  Battal DEMİR

 3. falcata 66 dedi ki:

  ne dükkanı kurucan 3500e açıklamasınıda yapsana serkan bey

 4. yakup Öneryıldız dedi ki:

  Serkan bey ne işi o ?

 5. kurtuluş dedi ki:

  ne işiymiş o

 6. Anonim dedi ki:

  bizi biraz aydinlatirmisiniz serkan bey

 7. gözde dedi ki:

  iş istiyorum evde yapabilecegim bir iş eşim işsiz lütfen cevap kırşehir

 8. y.mimar serdar dedi ki:

  yurtdışından yurtiçinden ingilizce arapça ve diğer yabancı dilleri bilen (bayan) elemanlar aranıyor 0546 203 44 90 (mesaj yazın)

 9. Ahmet dedi ki:

  günlük para kazandıran işler iş fikirleri arıyorum. çok para kazandıracak işler nelerdir?

 10. Nazım dedi ki:

  para kazandıran iş fikirleri arıyorum.
  çok para kazandıracak iş fikri olanlarla ortak olabilirim.

 11. Levent dedi ki:

  Kobitsa bu konuda çok iyi,yaptığınız sözleşme süresi boyunca para kazanırsınız

 12. Levent dedi ki:

  Kobitsa bu konuda çok iyi ,yaptığınız sözleşme süresi boyunca para kazanırsınız

 13. Murat. bursa dedi ki:

  Bursa ve ilçelerinde sermaye yok is kurmak istiyorum yaşım 40 acil parayi bulmam lazım o beni bulmadan ben onu bulmaliyim.gemlik yalova öncelik.tel.5309426337.msj atarsanız memnun olurum .malum bankalarla aram iyi değil

 14. Ela dedi ki:

  Pek beğenmedim hiçbiri ünlü değil ve çok zor bence epoksilik iyi

 15. halil dedi ki:

  kocaeli ve çevresinde langırt kiralama işi yapıyorum 0531 357 09 10