Yıllara göre iflas ertelemeye başvuran şirket sayısı

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “iflas erteleme bir ihtiyaç, Ancak işinin ticaretini yapanlar var. İlgili bakanlıklar ile kesikliklerin düzeltilmesi için çalışıyoruz” dedi.

iflas erteleme başvuran şirketler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, zora girmiş şirketlere iflas erteleme olanağı  sağlayan mevzuatın ihtiyaçtan kaynaklandığını, ancak uygulamadan suistimallerin bulunduğunu söyledi.

yıllara göre iflas ertelemeye başvuran şirket sayısıSon dönemde bu işin tüccarlarının ortaya çıktığını ve bazı hukuk bürolarının hileli ‘iflas erteleme kararı çıkarma‘ konusunda çalıştığına işaret eden Hisarcıklıoğlu, haksız uygulamaların önlenmesi gerektiğini vurguladı.

İflas erteleme ile ilgili tarafların yakında bir araya gelerek yeni kriterler belirleyeceklerini açıklayan Hisarcıklıoğlu, iflas erteleme kararı sayısı için de sınırlama getirileceğini kaydetti.

Hisarcıklıoğlu, “İflas erteleme bir ihtiyaç, Buradaki eksik ve noksanların düzeltilmesi konusunda Adalet Bakanlığı ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile çalışıyoruz” dedi.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...