Bir sırrın ucunu veren, tamamını elinde tutamaz. - J.P.Richter

Yurtdışı Çalışacak Eleman Arayan Firmalar Ve Şirketler

Ana Sayfa » Yurtdışı iş ilanları

77 İnşaat, Irak şantiyelerinde çalıştırmak üzere inşaat mühendisleri, beton santral laboratuar teknisyenleri, topoğraflar, alet operatörleri, sağlıkçı, bvinç operatörleri ve elektrikçiler alacak. Başvurular 0 212 445 00 99 numaralı faksa ya da info@77insaat.com adresine yapılabilecek.

Yüksel İnşaat yurt dışı şantiyeleri için eleman alıyor

Yüksel İnşaat bugüne kadar Kazakistan, Afganistan, Suudi Arabistan, Özbekistan, Gürcistan, Ukrayna, Romanya, Dubai, Katar, Ürdün, Libya ve Kuzey Irak gibi yabancı ülkelerde bir çok projeyi başarı ile tamamladı. Yapımı devam eden Afganistan, Irak ve Suudi Arabistan şantiyeleri için ise yeni personel alımında bulunacağını açıkladı. Afganistan için yayınlanan ilanlarda alt yapı deneyimi aranırken Irak için ise yol ve asfalt deneyimi olan adaylar tercih ediliyor. Suudi Arabistan şantiyesinde ise çelik boru deneyimi olan adaylara öncelik tanınacak.

IC Holding’ten Azerbaycan çıkartması
Türki Cumhuriyetler’de yaptığı yatırımlarla dikkat çeken İbrahim Çeçen Holding, 2010 yılında Azerbaycan’a tam anlamıyla bir istihdam çıkartması yapıyor. Holding’in Azerbaycan’daki projelerinde altı bin kişi çalışıyor. Bu yıl bu sayıya bin 500 Türk çalışan daha ekleneceğini söyleyen İbrahim Çeçen, projelerin devamının da geleceğini belirtiyor. Şirket, Azerbaycan’da içlerinde alışveriş merkezi, otel ve rezidansların bulunduğu sekiz inşaat projesi üstlenmiş durumda.

Azerbaycan için 25 mimar yolda
Grup Vanucci markası için 2010 yılında Katar, Cezayir ve Azerbaycan’da bayilikler açmayı planlıyor. Sinpaş Mobilya Grup başkanı Tahir Gürhan, bu plan çerçevesinde her üç ülkede de mimar ve montaj elemanları istihdam edeceklerini söylüyor. Gürhan, “Oralarda anlaştığımız bayiler bizden tecrübeli mimar talebinde bulundular. 25 mimarı ilk olarak Azerbaycan’a götüreceğiz” diyor. Bu elemanlar ülkelerdeki yerel mimarların eğitimleri ve sürecin oturtulması konusunda destek olmak üzere birkaç yıl istihdam edilecekler. Vanucci’nin diğer ülkelerindeki bayileri için de şu anda üç mimarın yurt dışına götürülmesi planlanıyor.

Cevahir Holding yurtdışı şantiyesine eleman arıyor

Cevahir Holding, AVM, otel ve lüks konut projelerinde tecrübeli elemanlar alacak. Firma, asgari 15 yıl tecrübeli, İngilizce ve tercihen Arapça bilen proje müdürleri, asgari 10 yıl tecrübeli, İngilizce ve tercihen Arapça bilen şantiye şefleri, asgari 5 yıl tecrübeli, İngilizce ve tercihen Arapça bilen şantiye mühendisleri, mimarlar,makine, elektrik ve harita mühendisleri, inşaat, makine ve elektrik teknikerleri ve formenleri, topoğraflar, inşaat muhasebesi konusunda tecrübeli İngilizce ve Arapça bilen muhasebeciler, Türkçe, Arapça ve İngilizce bilen tercümanlar arıyor.

Rixos 400 kişilik ekip topluyor
Yurt dışı yatırımlarını 2010 yılında da turizm ve inşaat sektörlerinde devam ettirmeyi planlayan Rixos Grup’un Türk Cumhuriyetleri, Dubai, Libya, Bahreyn’deki projeleri sürüyor. Şirketin İK Direktörü Yasemin Akad, Kazakistan, Libya, BAE ve Hırvatistan’daki otellerde şu anda 220 kişi çalıştığını söylüyor. Öte yandan Libya’daki catering hizmetlerinde toplam 2 bin 675 Türk vatandaşının istihdam edildiğini vurguluyor. Akad, Türk çalışanları yurtdışındaki yatırımlarda istihdam etmeye devam edeceklerini ve bu yıl Türkmenistan, BAE ve Libya’daki projeler için 400 kişilik ek iş yaratılacağını söylüyor. Alımlar daha çok üst ve ara kademe yönetici kadroları ağırlıklı olmak üzere yetişmiş, eğitimli kalifiye işgücü ihtiyacı olan tüm pozisyonlar için yapılacak. Rixos Grup şu anda yurtdışında 965 kişi istihdam ediyor. Bu sayı 2010 projeleriyle birlikte dört bin 100’e ulaşacak. 2011’de ise buna 100 kişi daha eklenecek.

Libya ve Mozambik için elemanlar isteniyor
İnşaat, çatı-cephe ve beton alanlarında faaliyet gösteren Başak İnşaat’ın özellikle Arap Yarımadası, Kuzey ve Orta Afrika’da üstlendiği işler var. Genel Müdür Erkan Pekdemir, Libya’da birkaç hastane ve kamu binasının cephe kaplamalarını gerçekleştirdiklerini ve Mozambik’te kiremit- çatı işlerini yürüttükleri bir büyük bir proje üstlendiklerini söylüyor. Mozambik’teki proje için Eskişehir’den elemanlar gönderilmiş. Ancak her iki işin de devamı olduğu için eleman aktarımının süreceğini belirtiyor Pekdemir. Bunların dışında Dubai’de 2004’ten beri yapımı süren Palm Island projesine kil kiremit ve çatı sistem elemanlarını göndermeye devam ettiklerini anlatıyor. Tüm yurtdışı projeleri için 2010 yılında Türkiye’den 25 uzman göndereceklerini söyleyen Pekdemir, gerektiği durumlarda beyaz ya da mavi yaka fark etmeksizin Türkiye’den elemanların yurtdışı projelerde uzun süre istihdam edildiklerinin altını çiziyor.

B’IOTA Laboratuarları 20 kişi istiyor
B’OTA, vizyonu doğrultusunda İspanya’dan Şili’ye, Ukrayna’dan Hollanda’ya kadar 33 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Genel Müdür Cihat Dündar, çok yakında Brezilya’da üretime başlamayı planlayacaklarını ayrıca İran, Cezayir, Suriye gibi ülkelerde üretim planları olduğunu ifade ediyor. Dündar, “Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde ikamet etmek üzere geniş bir ülke müdürü kadrosu oluşturduk ve onları ciddi bir eğitimden geçirdik” diyor. Hedefler doğrultusunda Uluslararası Pazarlar Departmanı’nı yeniden yapılandırdıklarını söyleyen Dündar, bu kapsamda önümüzdeki dönemde yurt dışında benzer pozisyonlarda yeni istihdam yapılacağını anlatıyor. Bu plan 20 kişilik yeni istihdamı içeriyor.

Dedeman Arnavutluk’a madenci götürüyor
Dedeman Holding, Arnavutluk’un Korçe şehrinde bulunan bakır sahasında istihdam edilmek üzere Türkiye’den elemanlar götürmeyi planlıyor. Alımlar daha çok sondaj makinesi operatörü ve jeoloji mühendisi pozisyonlarında gerçekleşecek. Bunun dışında geçici olarak görevlendirilmek üzere harita uzmanları da istihdam edilecek.

Aytaç, Belçika’daki fabrikaya götürüyor
Avrupa et ihracatı yasağını aşmak için Belçika’da fabrika kuran Aytaç, yatırımını iki yıllık süreçte genişletmeyi planlıyor. Aytaç yetkilileri, Belçika fabrikasına sistemler konusunda uzman bir Ar-Ge ekibi göndermiş. Yetkililer, 2010’da üretime başlayan fabrikanın çok başarılı olduğunu ve Avrupa’nın her yerinden bayilik talepleri aldığını, bu yüzden de önümüzdeki dönemde yeni istihdam yaratılacağını söylüyor.

Tulip, finansçı ve mühendis istiyor
Yurtdışı yatırımlarıyla dikkat çeken bir başka şirkette Tulip. Tulip Gayrimenkul İcra Kurulu Başkanı Burak Erten, 2010’da Rusya ve İngiltere’de yatırım yapmayı planladıklarını söylüyor. Bu kapsamda ilk olarak Türkiye’den beyaz yakalı elemanlar götürülmesi planlanıyor. Erten, ilk aşamada finans uzmanı ve mühendislik pozisyonlarında elemanlar götüreceklerini anlatıyor. Projelerin geniş istihdam yaratması 2011 yılına kalacağından 2010’da yedi kişilik bir ekip ilk etapta gidecek.

Yurtdışında çalışmak kimler için uygun ?
• İşe kendine aitmiş gibi yaklaşan, sorumluluk sahibi, zaman planlaması yapabilenler,
• İletişim becerileri yüksek, kişisel gelişime açık, kolay uyum sağlayanlar,
• Daha önce yurtdışında bulunmuş, deneyimi olanlar,
• Beyaz yakalılar için şirket içi girişimcilik özellikleri olan, yabancı dil bilen, farklı kültürlere uyum sağlayabilen kişiler isteniyor.

memur forum, memur alımları, personel alımları, eleman alımları, iş ilanı, işe alım süreci, ne zaman, sonuçları açıklandı mı, posta gazetesi, hürriyet gazetesi, hakkında haberler, iş başvurusu nasıl yapılır, ne zaman yapılacak, maaşları ne kadar, ne iş yapar, şartları nelerdir, son başvuru ne zaman, iş başvuru formu, alımları ne zaman, işçi alımı, açık pozisyonlar, memurlar.net, kpss, kaç puan kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, takvim gazetesi, posta gazetesi, iş ilanları sitesi.
Yurtdışı Çalışacak Eleman Arayan Firmalar Ve Şirketler yazısına yapılan yorumlar
 1. Dursun gökçe diyor ki:

  Merhaba yurtdışın çalışmak istiyorum yaşım 45 daha önce yurt dışında calıştım aşçı ve depocu mutfak yiyecek içecek satinalmabölümü işlerinde çalıştım rusyada rusca bilirim acil işe ihtiyacım var memleketim bartın ilgilenen arkadaşlara teşekür cep 05326871887 Dursun gökçe

 2. selim kaptan diyor ki:

  Selm ben kayserden yaziyorum yurtdisinda 8yil calistim 20 kilik alcisuva ekibimle tekral yurt dis isi olursa ekibimle hazirim selim kaptan tel 05369212685

 3. fazıl yaprak diyor ki:

  merhabalar ben fazıl yaprak 1970 dogumluyum mekanık elektrık kondıvıt tava ıslerınde deneımlıyım yurt dısı deneyımım vardır uzun yıllar nurol gama alarko gıbı fırmalarda ıclerınde olmak uzerı bırcok fırmada calıstım kendı ekıbımde bulunmaktadır hepsı benım gıbı uzun yıllar yurt dısında ıs deneyımı olan kalıfıye elamanlardır sıbırya rusya katar kazakıstan arabıstan gıbı dunyanın farklı bolgelerde calıstım sızınlede calısmayı çok ısterım tesekkur ederım 05377022070 ceyhan /adana

 4. selim kaptan diyor ki:

  Slm kayserden yaziyom 8yildir yurdisi tecrubemvar caliştigim firmalar enka nepal baytur arabistan yamata sibirya haznadar oglu soci enkateknik libya enka burindi acarsan insaat libya monotek tataristan bu ulkelerde calistim 20kisilik alcisiva ekibimle yine nereolursa olsun gideriz selim kaptan tel 05369212685 hazir ekib

 5. Kaya diyor ki:

  Slm ban kaya yalçın Kaynakçıyım türkmenistandayım 3 yıl askeri gemilerde çalıştım elektron ve gözaltı Kaynakçısıyım telefonum 05393828577

 6. Mahsun diyor ki:

  Slm ben 24 yasında biraz kaynak bilgim var insaattada kalıp bilgimm var yurt dısını sürekli olarak düşünüyorum noter anlaşmalı sözleşme yapabiliriz 05362139774n

 7. aziz diyor ki:

  13 yıllık mekanik tesisat,plakalı eşanjör,kazan dairesi kurulumu ve buhar sistemleri yapan firmada montajdan ve formenlik yaptım çalıştım. tecrübem ile yurt dışı işi aramakdayım . 0507 650 35 21

 8. ersin diyor ki:

  ben soguk demir bağlama ustasıyım yurt dışın da bir iş arıyorum tl 05312230567

 9. ersin diyor ki:

  soguk demir bağlama ustasıyım yurt dışın da bir iş arıyorum tl 05312230567

 10. ersin diyor ki:

  demir bağlama ustasıyım yurt dışı işi arıyorum

 11. alişen özcan diyor ki:

  20 yıldır alüminyum dograma giydirme cephe kompozit işi yapıyorum yurt dışı iş arıyorum

 12. Hüseyin Demiri diyor ki:

  selam yurtdışi tecrebem var calıştıgım ülkeler arabistan ferma kastaş libya mapa inşaat calıştım en son güney sudan ant inşaat calıştım yabancı dilim arapca 05340137124 boştayım saygılar

 13. yavuz ercan diyor ki:

  merhaba ben yavuz ercan asfalt pmt ( mekanik ) serim ekibimle yurtdışı işi arıyoruz işimizde tecrübeliyiz bulundugumuz yerler libya Azerbaycan tunus Türkmenistan
  ve somali’dir bu ülkelerde yol asfalt ve pmt serimi yaptık ilgilenen kişi ve kurumlara teşekkür ederim
  0531 244 24 32

 14. poyraz yesilyurt diyor ki:

  Ben 24 yasindayim askerlim biti hic bir engel yok sizinle her ulkede calisabilirim 10 yildir mobilya isi yapiyorum mobilya dalinda ustayim her turlu mobilya montaji yapilir oksijen le kesim gazalti elektir kaynakkarida yapiyorum elektirikten ve su tesisatinda anlarim ayrica laminant parke ustasiyim herturlu laminant dosemesi yapiyorum asma tavan fayan kalebodur itinayle yapilir sizinle calismak istiyorum tel….05313494280

 15. merhababen cemil ozkara diyor ki:

  Ben tir soforuiym işi arıyorum tercubem var 1994 beri romanında yaşıyorum vize sorunum iok avrupanın herhangi ülke işi arıyorum

 16. cemil ozkara diyor ki:

  Merhaba ben tir soforuiym işi arıyorum tercubem var 1994 beri romanında yaşıyorum vize sorunum iok avrupanın herhangi ülke işi arıyorum 05375915002-0040767594864