Yurtdışı eğitim bir marka Karya İnternational

Yurt dışı eğitim
Özellikle son yıllarda yurt dışı eğitime ve yurt dışındaki dil okullarına talebin artması ile birlikte bu noktada var olan talebe cevap vermek üzere pek çok kuruluş da faaliyete geçti.

Ancak eğitim çok ciddi bir iş olması, yurt dışı eğitim imkanı sağlayan firmaların güvenilirliği ve kalitesi de mutlak surette sorgulanmayı gerektiriyor.

Mesela son yolların öğrenciler arasındaki yeni trendi olan ve yaz tatillerini yabancı bir ülkede geçirme, o ülkede yaşama ve para kazanma amaçlı Work and Travel sistemini aksaklıkları nedeni ile yurt dışı çıkan pek çok öğrencinin daha sonra mağdur olması sonucunda pek çok köklü yurt dışı eğitim ve danışmanlık firması artık prestijlerine gelebilecek zarardan ötürü yavaş yavaş Work and Travel uygulamasını ürün yelpazesinden çıkarmaya başladı.

Peki yurt dışı eğitim alacaksanız neye dikkat edeceksiniz, hangi noktaların üzerine özellikle eğilecek siniz?

İşte bu soruları Ankara’nın en köklü yurt dışı eğitim ve danışmanlık firması olan Karya İnternational Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık şirketinin Genel Müdürü Pınar Ural’a sorduk ve Karya İnternational’in verdiği hizmetleri de konuşma fırsatı bulduk.

Pınar Hanım öncelikle yurt dışında eğitim yapmak isteyen vatandaşlarımızı başvuracakları firmaların hangi okullar ile çalıştığına çok dikkat etmeleri gerektiğinin ısrarla altını çiziyor.

Ucuz fiyatla sırf gitmek için gidilecek bir yabancı eğitim kurumunda alınacak eğitimin hiçbir işe yaramayacağını belirten Pınar Ural, kendi firmalarının yurt dışında o ülkenin en iyi okulları ile çalıştıklarını, tabii bunun maddi olarak daha külfetli olduğunu belirtiyor.

Ankara’da 16 yıl önce kurulan Karya İnternational bugün sektöründe Türkiye’nin en önemli ve saygın firmaları arasına girmiş durumda. Firmanın merkezi olan Ankara’nın yanı sıra İstanbul’da da bir bürosu var.

Yurt dışında özellikle son dönemlerde Avusturalya‘ya talebin çok yoğun olduğunu belirten Pınar Ural, Amerika, İngiltere, Kanada, Malta ve Yeni Zelanda olmak üzere Almanya‘dan İtalya‘ya, Fransa‘dan Çin‘e kadar pek çok ülkeye öğrenci gönderdiklerinin ifade ediyor.

Yılda yurt dışı Karya İnternational tarafından gönderilen öğrenci sayısı 2500 – 3000 civarında.

Tabii direkt olarak üniversiteye gitmeniz için belirli seviyede bir İngilizce’ye sahip olmanız şart. Eğer profili daha yüksek bir okul isterseniz – Yale, Harvard gibi – o zaman şartlar biraz daha değişiyor ve not ortalamaları bile devreye giriyor. Ancak orta halli bir okulda yurt dışı eğitim yapabilmek için maddi durumunuzun yeterli olması ve belirli seviyede bir İngilizce’nin olması yeterli.

Bu arada Karya İnternational çalıştığı tüm ülkelerde o ülkenin en iyi eğitim organizasyonları ile çalışıyor. Bu firmalar arasında Navitas, EmbassCes, LSI, ELS, EC, FLS, BBSI ve Sprachcaffe Plus gibi eğitimde dünya markası olmuş dev firmalar yer alıyor.

Karya İnternational’in yurt dışına gönderdiği öğrencilerin okuduğu tüm okullar Türkiye’de YÖK’ten denklik onayı bulunan okullar.

Peki yeterli İngilizceniz yoksa ve siz yurt dışında eğitim almak istiyorsanız ne olacak? Bu sorunun cevabı da hazır…

Karna İnternational size önce istediğiniz ülkede çalıştığı dünyaca ünlü dil okullarından birisine yerleştirecek, sonrasında 9 aylık bir dil kursunun ardından, yatay geçişle sınavsız olarak yine istediğiniz üniversiteye yerleştirileceksiniz. İşte bu kadar kolay…yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...