Yurtdışında çalışacak eleman arayan şirketler

Türk işadamlarının yurtdışı yatırımları ile birlikte eleman – personel ihtiyacı iş hacmine paralel artış gösteriyor. Özellikle inşaat sektöründeki yurtdışı yatırımlar ve alınan ihaleler ile birlikte sektörün eleman arayışında yukarı yönlü bir ivme söz konusu.

Türk işadamlarının yatırım sınırları genişledikçe, Türkler için yurtdışında istihdam olanakları artıyor. Sudan’dan Dubai’ye, Nijerya’dan Rusya’ya kadar pek çok ülkede üst ve orta kademe yöneticilerle mühendislere çok iş var.

İş gücü ihracatı, 1960’lı yıllarda, şimdi “Almancı” dediğimiz gurbetçileri uğurlamakla başladı. Bugün Almanya’da üçüncü jenerasyon iş hayatına katılmış durumda. 80’lerde yine böyle bir kitlesel iş gücü hareketi, inşaat şirketleriyle birlikte Libya’ya yönelik yaşanmışsa da bu, pek çokları için iyi bir deneyim olmadı. Gerek trendler gerek siyasi nedenler gerekse ekonomik zorlamalar nedeniyle yıllardır her türlü kesimden Türk çalışan yurtdışında şansını deniyor.

Bu anlamda son dalganın, Amerika’nın Irak’ı işgal etmesiyle yaşandığını söylemek yanlış olmaz. Bölgenin eğitim ve ekonomi anlamında avantajlı ülkesi olan Türkiye, nitelikli ya da niteliksiz çok sayıda elemanını dört bir yandaki komşularına ‘çalışmaya’ gönderdi. Özellikle Rusya ve Türk Cumhuriyet’lerde Türk şirketlerinin yatırımları arttıkça, bu ülkelere giden çalışan sayısı da aynı paralelde seyretti. Irak’ın işgali ardından gelen 11 Eylül saldırısından sonra yaşananlar ise Türk şirketlerinin şansını her zamankinden çok daha fazla Irak ve Körfez ülkelerinde artırdı. On binlerce Türk bu ülkelerde halen istihdam ediliyor. Ancak geçen yıl kriz nedeniyle Rusya’daki yatırımların zora girdiği ve çok sayıda elemanın Türkiye’ye geri dönmek zorunda kaldığı da bir gerçek. Ancak Anadolu Grubu gibi çok sayıda şirket hala bu ülkede Türklere istihdam sağlamaya devam ediyor.

Öte yandan yakın zamanda yaşanan Dubai krizini de unutmamak gerek elbette. Özellikle Nurol gibi büyük şirketlerin, Abu Dabi hükümetiyle alacaklarını kurtarmak için dezavantajlı anlaşmalar yapmak zorunda kalması, bölgedeki Türk çalışanların geleceklerini riske attı. Ancak henüz bölgede yatırımlarını tamamen durduran bir Türk şirketi olmadığı bildiriliyor.

Enerji, sağlık, inşaat sektörleri başı çekiyor
Türk şirketlerinin yurtdışındaki yatırımlarına baktığımız zaman özellikle enerji, inşaat, sağlık, turizm, gıda gibi sektörlerin ağırlıkta olduğunu görüyoruz. 10 yıl öncesinde Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’ndeki yatırımlar ağırlıktayken şimdi ibre, Körfez ve Afrika ülkelerine doğru kaymaya başladı. Özellikle kara kıtanın her noktasında yapılan anlaşmalar, Türk şirketlerine bilmedikleri bu denizde yeni ufuklar açıyor.

Örneğin önümüzdeki dönemde Türk şirketleri, Gine ve Kongo hükümetleriyle hastaneler yapmak üzere anlaşmalar imzaladılar. Araya siyasi engeller girse de inşaatlar ağır aksak devam ediyor. Gine’nin en büyük hastanesini yine bir Türk şirketi yapıyor ve yüzden fazla eleman götürmeye hazırlanıyor.

Aynı şekilde Kongo’yla yapılan anlaşma tam 146 hastaneyi kapsayan dev bir projeyi içeriyor. Creative Mimarlık ile Tekyol İnşaat şirketlerinin ortaklığında yapılacak hastane binaları için de yıllara bölünmüş olarak yüzlerce işçi taşınacak. Bunun yanında Sudan, Nijerya gibi ülkelerde tekstil ve inşaat yatırımları sürüyor. Ancak uzmanlar şöyle uyarıyor: “Afrika’ya işçi olarak gitmek kolay bir iş değil. Son derece sağlıklı bünye gerekiyor çünkü zor şartlar altında çalışılıyor.”
Öte yandan Dünya Bankası’yla anlaşmalı olarak Çin’in gelişmemiş bölgelerinde yine hastane projeleri için Türk şirketleri hareket geçmiş durumda. Çin hükümetinin bu bölgelere el atmak istemediğini belirten bir Türk yatırımcı, Dünya Bankası destekli bu projelerde yer alacaklarını söylüyor.

Bir başka büyük fırsat da, Birleşik Arap Emirlikleri’nin kalbi olan Abu Dabi’de. İsmini açıklamak istemeyen bir yatırımcı özellikle Dubai gibi inşaat yatırımlarının ve çalışanların yoğun olduğu emirliklerde işçilerinin hayatının çok zor şartlarda sürdüğünü ve Abu Dabi hükümetinin bu çalışanların konut sorunlarına çare bulmak amacıyla düğmeye bastığını anlatıyor. İşte bu hareket yedi emirlikte devasa bir konut projesi tasarlanmasına neden olmuş. Resmi idare, bölgede çalışan ve sayıları daha da artacak orta ve alt kesimden elemanların aileleriyle yaşayabilecekleri ucuz konutlar yapmaya hazırlanıyor. Yatırımcıya göre Türkiye’den en az 30 şirket bu projenin içinde yer almaya çalışıyor ve şansları çok yüksek.

Tekstil ve mobilya taşınıyor
Yurtdışı pazarlarda yürüttükleri iş birliği çalışmalarıyla dikkat çeken Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON) özellikle Afrika ülkelerine yoğunlaşmış durumda. Afrikalı politikacı, bürokrat ve işadamlarını Türkiye’ye getiren ve karşılıklı iş turları düzenleyen TUSKON Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral, yürüttükleri trafiğin işe yaradığını belirtiyor. Meral, son yıllarda iç piyasada özellikle tekstil ve mobilya sektörlerinin zorlandığı ve fabrikaların kapandığına işaret ederek şunları söylüyor: “Tekstil şirketleri özellikle iplik, kumaş ve apre gibi yatırımlarını Afrika ülkelerine taşıyor. Bangladeş, Mısır, Sudan, Etiyopya gibi ülkelerde fabrikalar kuruyorlar. Türkiye’den üst ve orta düzey yöneticileri oraya götürüyorlar ancak birkaç usta dışında işçi götürmüyorlar. Bu önümüzdeki yıllarda devam edecek. ”

Yurtdışındaki büyük fabrikalarıyla adından söz ettiren Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan da, yurtdışında önemli bir expat hareketi yarattıklarını belirtiyor. Rusya, Kazakistan, Moldova ve Gürcistan gibi ülkelerde çok sayıda yatırımı bulunan Anadolu Grubu, Türkiye’den bu ülkelere ciddi bir eleman transferi gerçekleştiriyor. Özilhan, genel müdür, mali işler müdürü gibi farklı 25 pozisyon için çalışanlar götürdüklerini ifade ediyor.

Fransa modeli gerekiyor
Yatırımcıların en büyük sıkıntısı, bu ülkelere götürecekleri elemanları organize eden devlet destekli ve profesyonel çalışan bir ajansın olmaması. Fransa’nın bu konuda çok iyi bir örnek olduğunu belirten yatırımcılar; “Kalifiye olmayan elemanların yurtdışına götürülmesini organize edecek bir kurum olması gerekiyor. Ekip şefleri, yurt dışı tecrübeleri olan elemanlarımız bu pozisyonlarda götürülecek kişileri seçiyor.”

Hangi şirket ne kadar eleman arıyor?

IC Holding’ten Azerbaycan çıkartması
Türki Cumhuriyetler’de yaptığı yatırımlarla dikkat çeken İbrahim Çeçen Holding, 2010 yılında Azerbaycan’a tam anlamıyla bir istihdam çıkartması yapıyor. Holding’in Azerbaycan’daki projelerinde altı bin kişi çalışıyor. Bu yıl bu sayıya bin 500 Türk çalışan daha ekleneceğini söyleyen İbrahim Çeçen, projelerin devamının da geleceğini belirtiyor. Şirket, Azerbaycan’da içlerinde alışveriş merkezi, otel ve rezidansların bulunduğu sekiz inşaat projesi üstlenmiş durumda.

Azerbaycan için 25 mimar yolda
Grup Vanucci markası için 2010 yılında Katar, Cezayir ve Azerbaycan’da bayilikler açmayı planlıyor. Sinpaş Mobilya Grup başkanı Tahir Gürhan, bu plan çerçevesinde her üç ülkede de mimar ve montaj elemanları istihdam edeceklerini söylüyor. Gürhan, “Oralarda anlaştığımız bayiler bizden tecrübeli mimar talebinde bulundular. 25 mimarı ilk olarak Azerbaycan’a götüreceğiz” diyor. Bu elemanlar ülkelerdeki yerel mimarların eğitimleri ve sürecin oturtulması konusunda destek olmak üzere birkaç yıl istihdam edilecekler. Vanucci’nin diğer ülkelerindeki bayileri için de şu anda üç mimarın yurt dışına götürülmesi planlanıyor.

Rixos 400 kişilik ekip topluyor
Yurt dışı yatırımlarını 2010 yılında da turizm ve inşaat sektörlerinde devam ettirmeyi planlayan Rixos Grup’un Türk Cumhuriyetleri, Dubai, Libya, Bahreyn’deki projeleri sürüyor. Şirketin İK Direktörü Yasemin Akad, Kazakistan, Libya, BAE ve Hırvatistan’daki otellerde şu anda 220 kişi çalıştığını söylüyor. Öte yandan Libya’daki catering hizmetlerinde toplam 2 bin 675 Türk vatandaşının istihdam edildiğini vurguluyor. Akad, Türk çalışanları yurtdışındaki yatırımlarda istihdam etmeye devam edeceklerini ve bu yıl Türkmenistan, BAE ve Libya’daki projeler için 400 kişilik ek iş yaratılacağını söylüyor. Alımlar daha çok üst ve ara kademe yönetici kadroları ağırlıklı olmak üzere yetişmiş, eğitimli kalifiye işgücü ihtiyacı olan tüm pozisyonlar için yapılacak. Rixos Grup şu anda yurtdışında 965 kişi istihdam ediyor. Bu sayı 2010 projeleriyle birlikte dört bin 100’e ulaşacak. 2011’de ise buna 100 kişi daha eklenecek.

Libya ve Mozambik için elemanlar isteniyor
İnşaat, çatı-cephe ve beton alanlarında faaliyet gösteren Başak İnşaat’ın özellikle Arap Yarımadası, Kuzey ve Orta Afrika’da üstlendiği işler var. Genel Müdür Erkan Pekdemir, Libya’da birkaç hastane ve kamu binasının cephe kaplamalarını gerçekleştirdiklerini ve Mozambik’te kiremit- çatı işlerini yürüttükleri bir büyük bir proje üstlendiklerini söylüyor. Mozambik’teki proje için Eskişehir’den elemanlar gönderilmiş. Ancak her iki işin de devamı olduğu için eleman aktarımının süreceğini belirtiyor Pekdemir. Bunların dışında Dubai’de 2004’ten beri yapımı süren Palm Island projesine kil kiremit ve çatı sistem elemanlarını göndermeye devam ettiklerini anlatıyor. Tüm yurtdışı projeleri için 2010 yılında Türkiye’den 25 uzman göndereceklerini söyleyen Pekdemir, gerektiği durumlarda beyaz ya da mavi yaka fark etmeksizin Türkiye’den elemanların yurtdışı projelerde uzun süre istihdam edildiklerinin altını çiziyor.

B’IOTA Laboratuarları 20 kişi istiyor
B’OTA, vizyonu doğrultusunda İspanya’dan Şili’ye, Ukrayna’dan Hollanda’ya kadar 33 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Genel Müdür Cihat Dündar, çok yakında Brezilya’da üretime başlamayı planlayacaklarını ayrıca İran, Cezayir, Suriye gibi ülkelerde üretim planları olduğunu ifade ediyor. Dündar, “Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde ikamet etmek üzere geniş bir ülke müdürü kadrosu oluşturduk ve onları ciddi bir eğitimden geçirdik” diyor. Hedefler doğrultusunda Uluslararası Pazarlar Departmanı’nı yeniden yapılandırdıklarını söyleyen Dündar, bu kapsamda önümüzdeki dönemde yurt dışında benzer pozisyonlarda yeni istihdam yapılacağını anlatıyor. Bu plan 20 kişilik yeni istihdamı içeriyor.

E-bebek fiziki mağazalar açıyor
Bebeklerin her türlü ihtiyacının bulunduğu bir e-ticaret sitesi olarak faaliyetlerine başlayan şirket, 90 ülkeden fazla üyeye sahip. Genel Müdür Halil Erdoğmuş, sanal alemdeki başarının ardından “click to brick” iş modelini benimseyerek fiziki mağazacılığa geçiş yaptıklarını söylüyor. Bir yandan iç piyasada mağazalar açılırken bir yandan da Kuzey Irak ve Suriye’de yerel ortaklar bulunmuş. Irak’ta Süleymaniye ve Erbil’de olmak üzere iki mağaza açılacak. 2010’un ikinci yarısında ise Halep ve Şam planları var. Bu mağazalarda çalışmak üzere Türkiye’den eleman götürülmesi planlanıyor. Altı aylık eğitimin ardından ilk etapta 10 kişi gönderilecek. Öncelikle mağaza müdürleri ve reyon elemanları istihdam edilecek.

Dedeman Arnavutluk’a madenci götürüyor
Dedeman Holding, Arnavutluk’un Korçe şehrinde bulunan bakır sahasında istihdam edilmek üzere Türkiye’den elemanlar götürmeyi planlıyor. Alımlar daha çok sondaj makinesi operatörü ve jeoloji mühendisi pozisyonlarında gerçekleşecek. Bunun dışında geçici olarak görevlendirilmek üzere harita uzmanları da istihdam edilecek.

Aytaç, Belçika’daki fabrikaya götürüyor
Avrupa et ihracatı yasağını aşmak için Belçika’da fabrika kuran Aytaç, yatırımını iki yıllık süreçte genişletmeyi planlıyor. Aytaç yetkilileri, Belçika fabrikasına sistemler konusunda uzman bir Ar-Ge ekibi göndermiş. Yetkililer, 2010’da üretime başlayan fabrikanın çok başarılı olduğunu ve Avrupa’nın her yerinden bayilik talepleri aldığını, bu yüzden de önümüzdeki dönemde yeni istihdam yaratılacağını söylüyor.

Tulip, finansçı ve mühendis istiyor
Yurtdışı yatırımlarıyla dikkat çeken bir başka şirkette Tulip. Tulip Gayrimenkul İcra Kurulu Başkanı Burak Erten, 2010’da Rusya ve İngiltere’de yatırım yapmayı planladıklarını söylüyor. Bu kapsamda ilk olarak Türkiye’den beyaz yakalı elemanlar götürülmesi planlanıyor. Erten, ilk aşamada finans uzmanı ve mühendislik pozisyonlarında elemanlar götüreceklerini anlatıyor. Projelerin geniş istihdam yaratması 2011 yılına kalacağından 2010’da yedi kişilik bir ekip ilk etapta gidecek.

“Yüzlerce Türk yetenek aranıyor”
Dört kıtadaki 60 ülkede faaliyet gösteren Monster’a Türkiye’den ve Türkçe bilen yeteneklerin arandığı yüzlerce yurtdışı ilan geliyor. Şirketin Pazarlama Direktörü Seden Gürcü, taleplerin her geçen gün arttığını belirtiyor. Gürcü, bu ilanların www.monster.com.tr sitesinde ‘yurt dışında iş fırsatları” başlıklı Facebook sayfasından takip edilebileceğini söylüyor. Gürcü; “Yeni açılan bu grup şu anda dokuz bin üyeye sahip. Yeni mezunlar için müşteri destek ve müşteri hizmetleri pozisyonları daha fazla. Deneyimli adaylar içinse iş analisti, iş geliştirme, müşteri yönetimi, IT, satın alma, finans, pazarlama, satış gibi pozisyonlarda arayış söz konusu” diyor.

YURTDIŞI PROJELER İÇİN KİMLER UYGUN?
• İşe kendine aitmiş gibi yaklaşan, sorumluluk sahibi, zaman planlaması yapabilenler,
• İletişim becerileri yüksek, kişisel gelişime açık, kolay uyum sağlayanlar,
• Daha önce yurtdışında bulunmuş, deneyimi olanlar,
• Beyaz yakalılar için şirket içi girişimcilik özellikleri olan, yabancı dil bilen, farklı kültürlere uyum sağlayabilen kişiler isteniyor.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Yurtdışında çalışacak eleman arayan şirketler yazısına yapılan yorumlar
 1. fatih arslan dedi ki:

  merabalar ben samsun ilkadım fatih mahallesi cenk sokakda oturmakdayım liseyi endürümesleklisesi mobilya bölümünü okudum okul bitikden sonra sanaide amcamın yanıda kaporta boyada çalıştım hertürlü sanai aletlerine elim yatkındır B sınıfı ehliyetim var askerliğimi yaptım sislerle çalışmak isterim ilgilenenlere teşekür ederim.05427984769

 2. mustafa usta dedi ki:

  slm ben yırmı yıllık soguk demır ustasıyım yurt dısı tecrubemde var ıs teklıflerınızı beklıyorum 0531 101 20 06

 3. vefa tali dedi ki:

  merhabalar alçı boya vediyer ince işçilik ekibim ile çalışırım işbitirdi referansımvar tel. 05356045221

 4. erdal dedi ki:

  manito operatörü 5447262007

 5. mehmet dedi ki:

  Yurt disinda calismak istiyorum

 6. mehmet dedi ki:

  Yurt disinda calismak istiyorum +905071324417

 7. mehmet dedi ki:

  +905071344217 alci ve boya

 8. mehmet ali bozkurt dedi ki:

  Agir makina kaynakci yim oksijen kesim ve kaynak ta twcrubeliyim arti kamyon soforlugu var uzun yolda tecrubem var evraklarim ful yurt disi isi gorusulur tel 05414104666

 9. huseyin yilmaz dedi ki:

  Uzun yol soforuyum harfiyat damperli de tecrubeliyim mikser deneyimim de var yurt disi tercihimdir ekip kurulur 0534 5712323.

 10. murat cirit dedi ki:

  Uzun yol damperli harfiyat kirkayak soforuyum12 yillik tecrubeliyim tel 05070305001

 11. mehmet ali bozkurt dedi ki:

  Agir makina kaynakcisiyim oksijen gazalti taslama deneyimliyim arti e sinif ehliyetim var damperli kamyonda kullaniyorum src 2 src 4 sertifika larim ustalik belgelerim var yurt disi isleri ariyorum tel 05414104666 mehmetali4666@hoail.com

 12. rıdvan dedi ki:

  mrblar ben duvar ve kalıp ustasıyım şirkette yanınızda calışırım olgun bi maaşla neresi olursa farketmez daha önce ırakta çalışmıstım emailim yok numaram 05439720342 arayın her türlü ortamada ayk uydururum

 13. vedat kelleci dedi ki:

  kule vinç operatörüyüm.mesleğimde tecrübeli ve bol referans gösterebilirim.

 14. vedat kelleci dedi ki:

  kule vinç operatörüyüm.mesleğimde tecrübeli ve bol referans gösterebilirim.vedat-kelleci-52@hotmail.com.05388683811..05334107922

 15. engin güney dedi ki:

  yurt dışında heryer de calışırım inşaat olsun her iş elimden gelir ++garsonum tel .05413367213

 16. Gökhan dedi ki:

  Ekskavatorüm 8 yıllık tecrübem ve yüksek firmalarda çalışmış referans gösterebilirim irtibat 05347004002

 17. fahrı tellı dedi ki:

  slm ben fahrı tellı 20 yıldır elektırık ve gaz altı kaynakcısıyım sol kaynakcıyım yurt dısında calısmak ıstıyorum bılgılerınıze arz ederım tel 05438211861

 18. edis dedi ki:

  22 yasindayim, her turlu isleri yaparim eleman oLarak tabiki.
  Balkan dileri iyice, rusca ve inglize ise cat pat biliyorum. Turk vatandas olmak sart mi? Simdiden sagol.

 19. AHMET DEMİR dedi ki:

  DAMPERLİ AĞIR ARAÇ ŞOFÖRÜYÜM 20 YIL TECR.YURTDIŞI ŞANTİYELERİNDE ÇALIŞMAK İSTİYORUM.5348589609

 20. serdar dedi ki:

  ben serdar yurdisinda cogu yerde ve firmada ekibimle is yapdım kalıpcı olarak rolesans setafa net yapı ant yapıda calısdım kalıpcı ekibim var

 21. slm ben bayram dedi ki:

  uşak ta oturuyom dış ülkelerde calışmak istiyorum inşaat üzerine sıva fayans dışcepe montaş alcı boya işi yaparım

 22. slm ben bayram dedi ki:

  inşaat üzerine ne olursa sıva fayans dışcepe montaş boya

 23. m.soner kaya dedi ki:

  ağır vasıta şoförüyüm damperli,mikser,tır kullanıyorum.yurtdışı şantiyelerinde çalışma tecrübem var saygılarımla.0537 563 73 34

 24. sait dedi ki:

  23 yaşimdayım otobüs şöförüğüm yurtdişinda iş olursa gelirim

 25. alaettin pider dedi ki:

  Merhaba ben inşaat kalıp ustasıyım işimin uzmanı titiz çalışkan biriyim özellikle yurtdışında calismak istiyorum daha once cezayirde çalıştım kalıpçı ekibi kurabilirim cep 05076816551

 26. selim tülü dedi ki:

  merhabalar–mesleğim mekanik makina bakım onarım metal imalat ve montaj elektrik ark kaynağı ve gazaltı kaynakçısı ustasıyım aynı zamanda çelik konstriksiyon imalatı ve montajçısıyım–19-yıldan bu yana mesleğimle ilgili çalışmaktayım yükseklik korkum yok yurt içi yurtdışı fabrika ve şantiye çalışmışlık deneyimlerim var bu.vesile ile yurtdışında çalışmak istiyorum samsunda yeşilyurt demirçelik üretim tesislerinde–13 yıl-çalıştım–ayrılma nedenim maaş–daha.sonra azerbeycanda sumgayıt şehrinde organize sanayisinde–atilla makina firmasında -metal çelik boru fabrikası inşaatı. projelerinde–3-yılçalıştım ayrılma nedenim iş bitimi–daha sonra yurtdışı cezayir de. başkent alceriyada nurol, holding-aşde büyük baraj projelerinde yine mesleğimle ilgili–3-yıl çalıştım çıkış nedenim iş bitimi–not–bu yazım sadece yurtdışı için geçerlidir istenildiğinde referans verebilirim belgelerim ve sertifikalarım var yurtdışından yeni geldim pasaportum var test için her zaman hazırım saygılarımla–tel-no–0553–536-1022–

 27. ŞAHİN KAHRAMAN ÖZÇINAR dedi ki:

  ADI: Şahin Kahraman
  SOYADI: ÖZÇINAR
  TEL: 0536 479 2987
  =0507 410 6776
  DOĞUM TARİHİ: 06.11.1975
  MEMLEKETİ: ADANA
  SERGE İNŞAATTA çalıştım.Adana/Pozantı 3yıl Kamp Amirliği yaptım.
  Vatan İnşaatta 12 yıl Kamp Amirliği yaptım.
  Vatan İnşaatın kopile işi bittiğinden dolayı ayrıldım.
  Toplam 15 yıl Kapm Amirliği yaptım.
  Kampın bütün işlerinden anlarım.
  Elektrik işleri ve su işleri yanı sıra kampın servisinide kullandım.
  Sürücü belgem D sınıfı her türlü araçta kullanırım.
  Çıraklı okulu mezunuyum, belgemi kaynakçı olarak aldım.
  Depo sorumluluğu da yaptım.
  Vatan İnşaatın Irak’da ayrı ayrı şehirlerde 3 kampına birden bakıyordum.
  2 kampın Kamp Amirlerinin de Amirliğini yapıyordum.
  Kampın mutlak mazemeleri ve çarşı pazar alım satım işlerinide yapıyordum.
  Aşçılığım da var. Aşçı izine gittiği zaman da yerinede bakıyordum.
  Aynı zamanda Vatan İnşaatta idari işler sorumlusuydum.
  Arapça dilini az konuşuyorum.
  Kürtçe dilinden anlıyorum.
  Sizin şirketinizde çalışmak istiyorum.
  Saygılarımla…

 28. ahmet dedi ki:

  yurt dışında işçi olarak çalışmak istiyorum 533 502 44 75

 29. ömer korkmaz dedi ki:

  selam ben cekırdekten yetısme mobılya maranagoz ustasıyımyurt dısında calıstıracak bır ıs verene arıorum yasım 30 ilgılenlere teşkler tel 05376742057

 30. erkan yazirlioglu dedi ki:

  Yurt disinda calismak istiyorum daha once ekvator ginesinde calistim numaram 05340877432

 31. ali osman yıldız dedi ki:

  mobilya dekor ve kılasik ustasıyım fabrika yönetiliciğide yaparım kılasik takımlar tasarlar üretirim ikamet ankara adım ali osman cep 05335440247

 32. Emre dedi ki:

  Mobilya dekorasyon ustasım şuna Türkiye de yim 0545 209 47 25 adım emre

 33. ahmet pernek dedi ki:

  yurdışında calışmak istiyorum inşaat tercübem1982 sıva fayans demir cevre düzenleme itinayla yapılır saygılar arz ederim not rusya bagdat ırak ta caılştım yani kayseri ahmet 05074279010 not gerekirse ekip temin edilir 05074279010

 34. metin dedi ki:

  Merhabalar adım Metin soğuk demir ustasıyım plan proje uygularım otomat sistemleri elektrikli tente perguleler kepenk otomatik kapıların montajını yapmaktayım yurt dışı iş ilanlarıyla ilgileniyorum 09.08.2015
  tel:05326059398

 35. HÜSEYİN KAS dedi ki:

  yurtdışı calışmak istiyorum tekstilde calıştım kalite kontrol bölümünde 15yıl vasıfsızda calışabilirim tel 05438912780

 36. mustafa dedi ki:

  Plastik ustasiyim 26 yillik tecrubem var 0 dan plstik sisirme ve enjeksiyon pet tesisleri kuruyorum etiyopyada pet ve sisirme makinalari kurdum deterjan bilgim mevcut
  mustafa05324813405

 37. ahmet dedi ki:

  ben teksilde calişyorum ütü yapiyorum

 38. aytac.turmus dedi ki:

  yurtdışında.imalattan.sorumlu.iş.arıyorum.25.yıl.tekstille.ugraşıyorum.7yıl.bulgaristanda.imalat.sorumlusu.olarak.gorev.yaptım.adıdas.nayk.h.m..mavı.markalar.çalıştım.şuan.kalıte.guvence.olarak.çalışıyorum.ilgilenen.firmayla.gorusmeye.hazırım.05457351085

 39. ibrahim conker dedi ki:

  merhaba
  yurt dışı tecrübeli ekibimiz ile yurt dışı projelerde yer almak istiyoruz.Ekibimizde haşıl tahar dokuma ram şardon kasar boya baskı ustaları ekip olarak yılların tecrübesine sahiptir. saygılar 5455858417

 40. Mustafa Ceylan dedi ki:

  ben mobilya imalatı ve montaj ustasıyım.10 yıl gözde tasarım ve uygulama da yöneticilik yaptım. 4yıl omm mobilya mimarlık ta yöneticilik yaptım.Antalya.şimdi Rusya/Moskova’da çalışıyorum. iznine geldim.Rusya da köklü bir şirkette çalışmak istiyorum. 31yıllık tecrübem var.saygılarımla. 05358115180 Mustafa Ceylan.

 41. hüseyin dedi ki:

  Ben hüseyin tekstilde makineciyim yurtdışında çalışmak istiyorum 05352214114

 42. Alattin dedi ki:

  Mehabalar ben karstan kalıpçı ustasıyım pek çok kez bilindik şirketlerle ekibimle çALIŞTIM dilerseniz sizinlede çalışabilirim tel : 05373593822

 43. uygar dedi ki:

  çelik kontürüysiyon ustasıyım projeyi her türlü uygularım imalat montajım iyidir kaynak atmada bir sıkıntım yoktur yükseklik korkum yoktur yurt dışı işi arıyorum tel:05327982722

 44. garsonluk yaptım iki yıl antalya turzim bilgim var efemi debartmani yani yiecek icecek konusunda yasim 20 dedi ki:

  Emre yıldırım 05533815467

 45. emre yıldırım dedi ki:

  Yaşım 20 turzimciyim 3 yıldır garsonun

 46. Seyithan dedi ki:

  Merhaba ben seyithan elektrik kaynak ustası yım yardimci olur sanız sevinirim telefon numarasi 05358870475

 47. ABDURRAHMANİSKENDER dedi ki:

  ELEKTRİK VE KALIP(HERTÜLÜ)FORMENLİGİ YAPIYORUM EKİPLERİMVARDIR . ELEKRIK SU KALIP KAYNAK MAKİNE (OTOMASYON VE YARI OTOMATIK)BECERİLERİM VARDIR ŞANTİYELERDE JOKER ELEMANIM GÖRÜŞMEK İSTERİM SAYĞILAR.
  0536 841 55 37

 48. erol belkış dedi ki:

  Ben 5 yildir mermer isinde ustalik yspyapiyorum yurtdisinda calismak istiyorum 05398902470 05457970926

 49. hüseyin dedi ki:

  slm mesleyim terzi yurtdışına lazımsa gide bilirim 05424800977

 50. saadetçetınkaya dedi ki:

  ben 15 yıl teksılde çalıstım calısmak ıcn bana gore ıs varmı05438496194

 51. Hüseyin E D G sınıfı ehliyet var dedi ki:

  Yurdışnda çalış mak istiyorum tır vinç sayıtbom hiyap kullanıyorum işarıyorum

 52. Hüseyin E D G sınıfı ehliyet var 0538 545 92 58 dedi ki:

  Yurdışnda çalış mak istiyorum tır vinç sayıtbom hiyap kullanıyorum

 53. yurdışnda çalış mak istiyorum tır vinç sayıtbom hiyap kullanıyorum dedi ki:

  Hüseyin E D G ehliyetvar

 54. Çetin yılmaz dedi ki:

  İnşaat kalıp ustasıyım ayrıca demir ve duvar purece sinden iyi anlarım yurt dışı tecrübem var malide romanya da çalışdım ekip paşi olarak 5424168646

 55. Mehmet dedi ki:

  Dokuma Kumaş havlu sektöründe çalıştım bakım ustalıği (haşıl çözgü Konik çözgü ustasıyım planlama maliyet hesabım var 17 yıllık tecrübem var )yurtdışı engelim yok.Özbekistan da çalıştım tekrar yurtdışı da iş arıyorum yardimci olursanız sevinirim. +90 5457971940

 56. selam kammiyon soferim yurt dışında çalışmak istiyorum dedi ki:

  Selahattin canaz

 57. sıva ciyim dedi ki:

  Selahattin canaz

 58. zulkif dedi ki:

  IS MAKINASI tamircisiyim yurt disi is ariyorum acil .0544 395 76 54 .

 59. ismail özdemir dedi ki:

  B c atesci belgeliyim yurtdisi yurtici is aryorum 5436909685

 60. aşkın hoşgökdelen dedi ki:

  30 yıllık sutesisatçısıyım yurtdışında iş arıyorum

 61. Serkan tat dedi ki:

  Sizinle çalışmak istiyorum yurtdışı tecrübem var kaporta boya ustasiyim

 62. Yurt dışında çalışmak istiyorum dekorasyona işler yapıyorum alçı boya dış cepe dedi ki:

  Adım Paşa ÖZMENTEŞ telefon 05342981520

 63. HÜSEYİN AYDIN dedi ki:

  hüseyin aydın inşaatı formeniyım yutı dışı tecübem var sizinle calışmak ı itiyorum tlf 05366965423

 64. orhan dedi ki:

  tekstil openend cer tarak makinaları bakım onarım ilk tercihim olmazsa vasıflı vasıfsız

 65. mustafa dedi ki:

  Elektrik usta sı yım yurtdışı iş arıyorum katar Dubai Arabistan öncelikle tercihim direk arar sa nız iyi olur , yaş 47 tlf : 0536 283 7895 / 15 yıl deneyim var . Tşkler.

 66. Ferhat sarsu dedi ki:

  Merhaba ben soğuk demirci ustasıyım adanada hikamet ediyorum dilerseniz ekibimde var sizinle birlikte çalışmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim porojeden çok iyi derecede anlarım 25 tane sağlam demirci ekibim hazır 05357805375

 67. rıza dedi ki:

  merhaba ben kara sıva alçı dış cephe montala duvar ustasıyıl ekip kurabilirim 05366967266

 68. turgut dedi ki:

  slm iyi günlar ben halat acma makina ustasıyım yurt dışında iş arıyorum ve yurt dışına gitmek istiyorum halat acma öperatoruyum 3 yıllık deneyimim var 0542.292.14.84

 69. ALİ dedi ki:

  Antalyada klimacıyım yurtdışında ne iş olsa yaparım 5337420629

 70. naım dedi ki:

  sut ürunlerinde caliştm 05304707651

 71. Anonim dedi ki:

  slm ben cemhur adanaliyim ızgaraciyim ustalık belgem var cocuklarimin gelecegi icin iyi bir işe ihtiyacim var tlf noom 551 409 80 15

 72. cumhu dedi ki dedi ki:

  adanaliyim ızgaracıyım ustalık belgem var ankarada yaşıyorum tlf 5514098015

 73. Okan dedi ki:

  İs makinasi operatörüyüm. Ayni zamanda kamyo söförlüm var. Yurt disinda calismak isterim. 05334841248 tel nom