Ziraat Bankası Lise Mezunu Memur Alımları

Ana Sayfa » Memur Alımları - Ziraat Bankası Lise Mezunu Memur Alımları

Ziraat Bankası personel alımı için yeni hedefleri belli oldu.Ziraat Bankası İstanbul’da ve diğer illerde açacağı yeni şubeler için 3265 kişiyi işe alacak.

Ziraat Bankası, yeni açacağı şubeler için 3.265 kişiyi işe alacak. Orta vadede İstanbul’da 100 şube açmayı planlayan Ziraat Bankası, hiçbir bankanın bulunmadığı 36 ilçede de ‘butik şube’ açacak. Ziraat Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Ali Toker, bu yıl ilk kez lise ve 2 yıllık yüksekokul mezunlarına da istihdam sağlayacaklarını söyledi.

LİSE MEZUNU NEREDE İSTİHDAM EDİLECEK?

Ziraat Bankası Personel alımında 4 yıllık üniversite mezunlarının yanı sıra, bu yıl ilk kez lise ve 2 yıllık yüksekokul mezunlarına da yaşadıkları il ve ilçelerde çalışma imkânı sunulacağına dikkat çeken Toker, “Adaylar yaşadıkları şehirde bulanan şubelerde istihdam edilmek üzere sınava katılacak” diye konuştu.

PERSONEL DAĞILIMI NASIL OLACAK?

Toker, yapılacak sınavlarla, 2.500 banko asistanı, 500 servis görevlisi, 200 uzman yardımcısı, 30 iç kontrolör yardımcısı, 35 müfettiş yardımcısı olmak üzere toplam 3.265 personel alacaklarını söyledi.

OPERASYON MERKEZİNDEKİ İŞLEM SAYISI ARTIYOR

Dönüşüm sürecinde Ziraat Bankası’nın müşterilerine doğru kanaldan, doğru değer önerisini sunmak üzere şubelerini segmente ederek, yeni oluşturulan 5 kurumsal, 27 ticari ve 73 girişimci şube ile birlikte toplam 1.486 şube ile hizmet verdiğini belirten Toker, “Müşterilerimize sunulan hizmet kalitesini arttırmak ve şubelerimizdeki operasyonel iş yükünü azaltmak amacıyla bu yıl faaliyete başlayan operasyon merkezimiz hızla büyümekte ve merkeze alınan işlem sayısı artmaktadır” dedi.

ZİRAAT BANKASI PERSONELİ OLMAK İSTEYENLER DİKKAT!

İç kontrolör yardımcısı ve müfettiş yardımcısı yazılı sınavlarının 17 Kasım 2012 tarihinde 7 il merkezinde düzenleneceğini, Teftiş Kurulu’nda uzmanlaşmaya gidilerek; idari bilimler, hukuk ve mühendislik alanlarından olmak üzere 3 ayrı dalda sınav yapılacağını belirten Toker, adayların alanlarına göre özel eğitimlerden geçirilerek çalışma alanlarına göre uzmanlaşmalarının sağlanacağını söyledi.

Ziraat Bankası banko asistanı, servis görevlisi ve uzman yardımcılığı yazılı sınavlarının ise 24 Kasım 2012 tarihinde 21 il merkezinde düzenleneceğini belirten Toker, “Banko asistanı sınavına lise ve 2 yıllık yüksekokul mezunları, servis görevlisi ve uzman yardımcılığı sınavlarına 4 yıllık üniversite ve yüksekokul mezunları bölüm ayrımı yapılmaksızın başvurabilecek” dedi.

Düzenlenecek olan sınavlara katılmak isteyen adaylar, 17 Eylül 2012-28 Eylül 2012 tarihleri arasında Ziraat Bankası internet sitesinden başvuruda bulunabilir.

Başarılı olan adaylar Ziraat Bankası Bankacılık Okulunda özel eğitimlerden geçirildikten sonra göreve başlayacak.

personel alımı 2017, memur alımı 2017, memur forum, memurlar.net, kpss, iş ilanları 2017, kaç puan, eleman.net, secretcv, kariyer.net, açıklandı mı, yenibiris.com, memurhaber.com, hürriyet gazetesi iş ilanları, takvim gazetesi, posta gazetesi iş ilanları sitesi.
Ziraat Bankası Lise Mezunu Memur Alımları yazısına yapılan yorumlar
 1. şükriye canbolat dedi ki:

  sizinle çalışmak isterim

 2. Ahu Doğdu dedi ki:

  Merhaba, Başvuruyu nereden yapabiliriz?

 3. ayse aysun dedi ki:

  eşimle ben çalışmayı istıyoruz eşim unuversıte mezunu ben ıse lise basvuruyu nereden yapıyoruz.tesekkur ederim..

 4. özge dedi ki:

  basvuruyu neredn yapabılrız bununla ılgılı hıcbırsey bulamadım ben.yardımcı olurmusun lutfen

 5. pelin dedi ki:

  ziraat bankasının sitesinde başvuru formu yok yada bn bulamıyorum yardımcı olucak biri var mı

 6. ali kara dedi ki:

  yıl 1994 T.C. Ziraat bankası personel alımı yaptı sınav şartlarından göze çarpanlar Üniversitelerin işletme iktisat maliye bölümlerinden mezun olmak,
  diploma notu( 10 luk bariyerde) 6,5 ve üstü olmak
  birde şimdiye bakın yorum sizin

 7. esin dedi ki:

  sizinle çalışmak istiyorum

 8. betül dedi ki:

  ziraat bankasıyla çalışmak istiyorum tecrübemde var başvuru yapmak istiyorum ama internet sitesiden yapamadım yardımcı olabilir misiniz ?

 9. ayşe dedi ki:

  başvuru yapmak için herhangi bir yerden giriş yapamıyoruz nerden girip bakacağız yada başvurabileceğiz ?

 10. derya dedi ki:

  Arkadaslar nereden basvuruyoruz ziraate basvuru yeri yok bilen varmi

 11. engin dedi ki:

  arkadaslar sinav yok

 12. engin dedi ki:

  bosuna aramayin bulamazsiniz ama sinavin ne zaman yapilacagini bir tek ben biliyorum