Ziraat Bankası Banko Görevlisi ve Servis Görevlisi Alımı

Ziraat Bankası 1000 banko görevlisi, 1000 servis görevlisi olmak üzere toplam 2 bin personel alacak.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası, yurt genelinde bulunan şube ve birimlerde görevlendirilmek üzere sınavla bin servis görevlisi alacak.

Ziraat Bankası’ndan alınan bilgiye göre, banka, yurt genelinde bulunan şube ve birimlerde görevlendirilmek üzere yazılı ve mülakat olmak üzere iki aşamadan bir sınavla bin servis görevlisi alacak. Servis görevlisi unvanlı personel, en az 6 ay şube bankolarında banko asistanı görev pozisyonunda çalıştırılacak. Daha sonra boş pozisyon bulunması halinde yetkinliklerine göre pazarlama veya operasyona yönelik görev pozisyonlarında çalışmaya devam edebilecekler.

Servis görevlisi adayı, bankanın il merkez veya ilçe şubelerinde yerel personel olarak istihdam edilecek, ilan edilen illerde ve bağlı ilçelerinde ikamet eden adaylar tercih nedeni olacak. Adaylar ilan edilen iller için tek tercihte bulunabilecekler. Adaylar tercih ettikleri il merkezlerinde ve o ile bağlı ilçelerde görevlendirilebilecek, adayın görev alacağı şube banka tarafından belirlenecek.

ZİRAAT BANKASI SINAV SÜRECİ YAZILI VE MÜLAKAT OLMAK ÜZERE İKİ AŞAMADAN OLUŞACAK

Sınav süreci yazılı ve mülakat olmak üzere iki aşamadan oluşacak. Yazılı sınav Anadolu Üniversitesi tarafından 21 merkezde (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep,İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Samsun,Sivas, Trabzon, Van, Zonguldak) gerçekleştirilecek. Adayın, başvurduğu ilin bağlı olduğu sınav merkezinde sınava girmesi gerekli olacak. Banka, gerekli hallerde adayların sınava gireceği yerleri önceden duyurmak kaydı ile değiştirebilecek.

Mülakat süreci banka tarafından yürütülecek. Servis görevlisi sınavına başvuran adaylar banko görevlisi sınavına başvuramayacaklar. Sınava başvuracak adayların, üniversitelerin ve yüksekokulların 4 yıllık eğitim veren bölümleri ile denkliği yetkili makamlarca onaylanmış yabancı ülkelerdeki üniversitelerden mezun olmak veya işe başlama tarihinde mezun olabilecek durumda olması gerekecek.

ZİRAAT BANKASI PERSONEL ALIM BAŞVURULARI 14 TEMMUZ -10 AĞUSTOS 2014 ARASI YAPILACAK

Ziraat Bankası Servis Görevlisi unvanı için 11 Ekim 2014 Cumartesi günü yapılacak olan sınava başvuran adaylardan, sınav maliyeti olarak 50 TL sınav ücreti tahsil edilecek. Sınav ücreti 14 Temmuz-8 Ağustos 2014 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası Şubelerinden ve internet şubesinden Servis Görevlisi Sınavı belirtilmek suretiyle, TC Kimlik Numarası, ad soyad ve cep telefonu bilgileri verilerek yatırılacak. EFT, havale ve PTT kanalıyla yapılan ödemeler kabul edilmeyecek. Para yatırma işlemine ilişkin dekont yazılı ve sözlü sınavların bitimine kadar gerektiğinde ibraz edilmek üzere saklanacak. Sınav başvuru işleminden önce bankaya sınav ücretinin yatırılmış olması gerekecek.

Sınav ücretini yatıran adaylar, başvurularını 14 Temmuz -10 Ağustos 2014 Pazar günü saat 24.00’e kadar bankanın internet adresinden de erişilebilen Anadolu Üniversitesi’nin internet adresine üye olmak suretiyle yapacaklar.

ZİRAAT BANKASI PERSONEL ALIM SINAVI 11 EKİM’DE YAPILACAK

Başvurusu kabul edilen adaylar sınav yeri ve saatini bildiren “Sınav Giriş Belgesi”ni 29 Eylül 2014 Pazartesi gününden itibaren Anadolu Üniversitesi’nin internet adresinden T.C. Kimlik numaralarını girerek alabilecekler.

Yazılı sınav, ilan edilen sınav merkezlerinde 11 Ekim 2014 Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak ve çoktan seçmeli test şeklinde yapılacak. Tüm adayların sınava gelirken yanlarında Sınav Giriş Belgeleri ile birlikte fotoğraflı resmi kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) getirmeleri gerekecek. • ziraat bankası sınavı kaç saat sürüyor
 • ziraat bankası servis görevlisi sınavı kaç saat sürüyor
 • ziraat bankası sınavı kaç saat
yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...
Ziraat Bankası Banko Görevlisi ve Servis Görevlisi Alımı yazısına yapılan yorumlar
 1. sema dirgin dedi ki:

  yine ziraat bankası çalışalarının yakınlarına ekstradan puan verilecekse 50 tl nize yazık. duyuruda belirtmeseler de maalesef akrabalarıyla kontenjanı zaten dolduruyorlar formalite bir sınav.

 2. hasan aslan dedi ki:

  merhaba orta okul mezunuyum işe ihtiyacımm var heyer sizin deişciye ihtiyacınzz varsa ban nu numradan ulşbilirsinn 0536 462 36 84

 3. Sultan dedi ki:

  lise mezunları girebiliyor mu ekimdeki sınava

 4. Bengü dedi ki:

  Ziraat Bankası banko asistanlığı başvuru ücreti ne kadar?

 5. Derya Kovancı dedi ki:

  evet Banko Asistanlığı ile ilgili açık bir bilgi yok. Ziraat Bankası Banko Asistanlığı için yaş sınırı nedir?

 6. Gamze çalış dedi ki:

  servis elamanı işi arıyorum.

 7. Sevim ozcan dedi ki:

  Ikram servisinde calismak istiyorum

 8. Ikram servisinde calismak istiyorum dedi ki:

  Sevim ozcan