550 ziraat mühendisi ve 400 gıda mühendisi alınacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 400 gıda mühendisi ve 550 ziraat mühendisi alımı yapacak.

ziraat mühendisi ve gıda mühendisi alımı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bin 667 adet sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. İşe alınacak personelin 550’si ziraat mühendisi olacak.

Ziraat mühendislerinin uzun süredir bekledikleri açıklama geldi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı il, ilçe ve kuruluş müdürlüklerinde görev alacak bin 667 personel alacağını duyurdu. Sözleşmeli olarak görev yapacak personele dair resmi duyurunun Nisan ayında ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılması bekleniyor.

550 ziraat mühendisi ve 400 gıda mühendisi

Bakanlıkta istihdam edilecek bin 667 personelin 550’sinin ziraat mühendisi, 400’ünün ise gıda mühendisi olacağı belirtildi. Diğer personel adayları arasında ise 80 su ürünleri mühendisi, 71 harita mühendisi ve 10 balıkçılık mühendisi olması bekleniyor.

72 bin personel görev yapıyor

İlk olarak TBMM’de bütçe görüşmelerinde Bakanlığın 2016 yılında 2 bin 71 adet mühendis alacağını, bağlı kuruluşlar çerçevesinde de bin adet de sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurmuştu. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda hali hazırda 72,5 bin adet personel görev yapıyor.

Öte yandan Bakan Faruk Çelik’in göreve gelmesinden sonra Bakanlıkta durdurulan atama ve nakil işlemlerinin yeniden başlaması için bekleyiş sürüyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık personel alımı için tercihlerin 11-17 Nisan tarihleri arasında ÖSYM’nin tercihleri alması bekleniyor.

Yerleştirme işlemleri için ÖSYM adaylardan 15 TL ücret alınacak.

394 kişilik kadrolu alımın 2016-1’de kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...