Zorunlu trafik sigortası kaldırılacak mı?

zorunlu trafik sigortasıEkonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, zorunlu trafik sigortasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Peki kasko yapana zorunlu trafik sigortası yükümlülüğü kaldırılacak mı?

Orta Vadeli Program’ın (2016-2018) açıklandığı Kalkınma Bakanlığı Konferans Salonu’ndaki toplantının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, zorunlu trafik sigortasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

Başbakan Yardımcısı Şimşek, zorunlu trafik sigortasına ilişkin bir soru üzerine de, “Geçmişte hasarlı olan araç sahiplerinin trafik primlerinde gerçekten yüksek bir artış söz konusu. Bedeni hasarların tahmini konusunda belirsizlikler var. Bu da prim artışlarındaki diğer önemli bir faktör.” dedi.

KASKO İLE BİRLEŞTİRİLEBİLİR Mİ?

Kasko ile zorunlu trafik sigortası birleştirilebilir mi veya Kasko yapama zorunlu trafik sigortası yükümlülüğü kaldırılabilir mi, bunlar yapısal bir çerçevede Hazinemiz tarafından çalışılır, biz de bu konulara bakarız. Bu hususu çalışacağız.” ifadelerini kullandı.yurt dışı iş ilanları, yurt dışı işçi alımı, yurt dışı eleman alımı, yurt dışı iş yapan firmalar...